-Reklama-

Jak kupić taniej produkty dla dzieci?

Każda mama wie, że macierzyństwo to dodatkowe wydatki – na ubrania, jedzenie, akcesoria dziecięce czy zabawki. Posiadanie dziecka jednak wcale nie musi oznaczać nadwyrężania domowego budżetu. Wystarczy nauczyć się polować na dobre okazje. Jak to zrobić?

-Reklama-

Dziecko = wydatki

Choć bycie mamą jest bezcennym darem, dobrze wiemy, że ma wpływ na stan naszego domowego budżetu. Dzieci ciągle rosną i wraz z tą zmianą zmieniają się ich potrzeby. Ubranka i obuwie wymieniane co kilka miesięcy, wózki, foteliki, kosmetyki, zabawki, pieluchy czy jedzenie potrafią generować znaczące koszty. Choć nie da się całkowicie uniknąć tych wydatków, możemy zrobić wiele, by nie były one aż tak mocno odczuwalne.

Rozsądne kupowanie

To, co powinno nam przyświecać w zakresie zakupów dla siebie czy dla dziecka to rozsądek. Rozsądne zakupy to przede wszystkim zakupy przemyślane. Jeśli zależy nam na zminimalizowaniu wydatków, nie ulegajmy spontanicznym zachowaniom w sklepie i unikajmy zakupowej gorączki. Co nam może w tym pomóc? Z pewnością warto przygotować listę zakupów. To z nią należy udawać się do sklepu i produkt po produkcie odhaczać z listy. Warto również zaplanować sobie co miesiąc określoną kwotę na zakupy dla dziecka. Ustalenie z góry budżetu na wydatki dla dziecka pozwoli nam zapanować nad domowym budżetem i nie ulegać pokusom.

Rabaty i promocje

Jakie słowo wywołuje w nas przyjemne uczucie na zakupach? Oczywiście – promocja! Możliwość skorzystania z rabatu na potrzebne produkty pozwala nam zaoszczędzić. Czasem nawet dość sporo. Sklepy konkurują między sobą, wprowadzając wszelkiego rodzaju promocje na swoje produkty, dlatego warto robić zakupy w miejscach, które akurat oferują najkorzystniejsze ceny. Obniżka o 10-20% w przypadku pieluch czy akcesoriów dla dziecka daje znaczącą oszczędność. W przypadku wózka czy fotelika może to być nawet kilkaset złotych.

Korzystanie z rabatów ma wiele zalet. Pozwala wyrobić w nas nawyk wyszukiwania najlepszych okazji, a także wykorzystywania obniżek cenowych do robienia zapasów określonych produktów. Tak jest np. z pieluchami, które dzieci zużywają w tempie ekspresowym. Gdy w sklepie pojawia się promocja na nie, warto pomyśleć o zakupach z wyprzedzeniem i dzięki temu korzystać z tańszych pieluch nie przez tydzień, a np. kolejny miesiąc.

Tańsza wyprawka

Największym obciążeniem finansowym jest oczywiście pierwsza wyprawka dla dziecka. Wówczas mamy tylko kilka miesięcy na skompletowanie wielu niezbędnych produktów. Na wyprawkę składają się również drogie przedmioty takie jak wózek dziecięcy, fotelik samochodowy czy łóżeczko. Najważniejsze to dobre rozplanowanie wydatków na wiele tygodni, a nie zostawianie zakupów na ostatnią chwilę. Najpierw jednak należy zacząć od uszczuplenia listy zakupowej do najbardziej potrzebnych akcesoriów. Gdy zostaną nam wolne środki, będziemy mogli dokupić mniej istotne wyposażenie. Rozłożenie wydatków na wiele tygodni pozwoli nam racjonalnie zarządzać budżetem i panować nad zakupami. Ciąża trwa 9 miesięcy, więc istnieje ogromna szansa na upolowanie dobrych okazji np. skorzystania z wyprzedaży wózków dziecięcych lub promocji na pieluchy.

Promocje dla dzieci – gdzie ich szukać?

Promocje na produkty dziecięce potrafią generować znaczące oszczędności, dlatego zamiast kupować pod wpływem chwili, warto poświęcić odrobinę czasu i porównać oferty w różnych sklepach. Możesz do tego celu przeglądać systematycznie gazetki sklepowe, czytać fora dla rodziców, którzy chętnie dzielą się upolowanymi okazjami.

Jeśli chcesz być na bieżąco poinformowana o trwających promocjach na produkty dziecięce, najlepiej czerpać jednak taką wiedzę z Internetu. Są strony, na których znajdziesz najlepsze promocje dla dzieci. W jednym miejscu gromadzi się tam wszystkie aktualne akcje rabatowe dla różnych marek, sklepów i na usługi oraz produkty różnego typu np. zabawki, ubranka, akcesoria, tekstylia, meble. To kompendium wiedzy na temat, gdzie w danym momencie kupić pożądaną rzecz, by zapłacić jak najmniej. Znajomość takich stron pozwoli nam zminimalizować wydatki, a w dłuższej perspektywie pozwoli zgromadzić znaczące oszczędności, które będziemy mogli przeznaczyć na inne cele.

wpis gościnny
-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również