-Reklama-

Jak urządzić pokój dla przedszkolaka?

Kilkulatek bardzo potrzebuje swojej przestrzeni! Okres przedszkolny to idealny moment, by zaaranżować dziecku jego własny pokój. Jak go urządzić, by wnętrze było nie tylko funkcjonalne i bezpieczne, ale również estetyczne i zachęcające dziecko do spędzania w nim czasu?

-Reklama-

Pokój, który spodoba się dziecku

Choć może się wydawać, że kilkulatek nie będzie miał jeszcze swojego zdania na temat tego, jak powinno wyglądać jego otoczenie, to w rzeczywistości często jest zupełnie inaczej! Przedszkolak doskonale już wie, co mu się podoba, a czego nie chciałby mieć w swoim pokoiku. Warto więc wnętrze dla malucha urządzać wspólnie z nim. Oczywiście dziecko nie będzie decydować o wszystkim, ale jeśli dasz mu możliwość wyboru choć w kilku kwestiach, możesz mieć pewność, że Twój przedszkolak będzie przebywał w swoim pokoju znacznie chętniej.

W przypadku kilkuletniego dziecka najlepszym rozwiązaniem będzie zaaranżowanie neutralnej bazy, którą będziesz mógł uzupełniać dodatkami zgodnymi z aktualnymi zainteresowaniami czy gustem przedszkolaka (jako neutralna podstawa świetnie sprawdzi się styl skandynawski, o którym więcej przeczytasz tutaj). Nie jesteś pewien, jak zaaranżować przestrzeń dla swojego dziecka? Więcej o urządzaniu pokoju kilkulatka przeczytasz na stronie Arte.

Strefy w pokoju przedszkolaka

Niezależnie od tego, czy masz do dyspozycji dużą przestrzeń, czy tylko niewielki pokoik, warto metraż, który masz do dyspozycji podzielić na strefy. Dla przedszkolaka bardzo ważna będzie strefa wypoczynku. Wybierz więc wygodne łóżko i postaw przy nim lampkę nocną, przy której wieczorem wspólnie będziecie czytać książeczki na dobranoc. Koniecznie wspólnie z dzieckiem wybierzcie również pościel – tu możesz w 100% zdać się na gust przedszkolaka. Pościele występują w setkach wzorów, a w razie zmiany zainteresowań kilkulatka, można łatwo zmienić komplet na inny, bez ponoszenia dużych kosztów.

W pokoju przedszkolaka warto wygospodarować również miejsce na mały stolik z krzesełkiem. Kilkuletnie dzieci bardzo często sporo czasu spędzają na rysowaniu, malowaniu czy wykonywaniu innych prac plastycznych. Warto w pokoju wydzielić miejsce, w którym kredki, flamastry, kartki i ulubione kolorowanki będą zawsze pod ręką. 

Najważniejsza strefa dla przedszkolaka? Strefa zabawy! 

Jaka jest najważniejsza strefa w pokoju kilkulatka? Oczywiście strefa zabawy! Na etapie przedszkolnym to właśnie zabawki i miejsce, w którym dziecko może wygodnie oddawać się zabawie, są najważniejsze. Jak zorganizować takie miejsce?

Przede wszystkim zadbaj o to, by wszystkie zabawki, którymi aktualnie bawi się dziecko, były w zasięgu jego rąk i odpowiednio wyeksponowane. Zabawki, które wymagają nadzoru rodzica, schowaj znacznie wyżej w zamkniętej szafce. 

Koniecznie wygospodaruj również miejsce, w którym dziecko wygodnie będzie mogło rozłożyć się ze wszystkimi swoimi skarbami. Małe dziecko dużo czasu spędza na podłodze, dlatego warto zwiększyć jego komfort, wybierając ciepły dywan lub wykładzinę (tu dowiesz się więcej o wykładzinach do domu). 

Brink & Campman

Jaki dywan wybrać? Możesz postawić na klasyczne pokrycie podłogowe w neutralne geometryczne wzory (czytaj więcej: https://arte.pl/dywany-geometryczne). Dobrym pomysłem będzie również zakup dywanu w dziecięce wzory. Przedszkolaki uwielbiają wzory nawiązujące do ulubionych bajek lub takie ze zwierzątkami czy pojazdami. W pokoju dziecięcym świetnie sprawdzi się również dywan z wzorem przypominającym miasto – z budynkami i uliczkami, po których można jeździć miniaturowymi samochodzikami. W pokoiku przedszkolaka bardzo dobrze będzie prezentował się też dywan w kształcie innym niż standardowy prostokąt lub okrąg – np. w kształcie misia lub samochodu.

Urządzenie pokoju dla przedszkolaka w sposób przemyślany i zgodny z zainteresowaniami kilkulatka może sprawić, że maluch chętniej będzie spędzał w nim czas. Odpowiednie zaaranżowanie strefy zabawy sprawi, że dziecko na dłużej będzie mogło zająć się samodzielną zabawą. 

artykuł sponsorowany

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również