-Reklama-

Jak poinformować o ciąży? 10 najlepszych pomysłów

Chwila, gdy kobieta dowiaduje się, że będzie mamą jest zapadającym w pamięć przeżyciem. Przyszłe mamy zwykle chcą ogłosić tę nowinę całemu światu w sposób wyjątkowy, dlatego poszukują kreatywnego pomysłu, jak poinformować o ciąży swoich bliskich. Jak powiedzieć o ciąży rodzinie czy znajomym, by zapamiętali ten moment na długo? Oto najbardziej kreatywne pomysły na informowanie o ciąży.

-Reklama-

W czasach Internetu, gdy wszyscy funkcjonujemy w dwóch przeplatających się ze sobą rzeczywistościach, informowanie o ciąży zwykle następuje w sieci np. poprzez media społecznościowe. To najszybsza droga, by radosną nowinę ogłosić wszystkim znajomym, przyjaciołom i rodzinie. Sprawdź zatem, jak poinformować o ciąży w sieci. Zebraliśmy dla ciebie najbardziej kreatywne, ciekawe i zabawne sposoby na ogłoszenie radosnej nowiny w mediach społecznościowych.

#1 Gdy masz w domu zwierzaka

Pies czy kot jest częścią waszej rodziny, więc możecie wykorzystać fakt szykowania się na nowego członka rodziny z perspektywy zwierzaka. Pomysłowym zdjęciem będzie pies lub kot „zaczytany” w poradniku dotyczącym wychowania dziecka, zwierzak tulący się do dziecięcych bucików lub przyglądający się ze zdziwieniem zdjęciu USG. Do zdjęcia można dodać zabawny komentarz, dorobić dymki jak w komiksie.

https://www.instagram.com/p/CGKsoTuHqOk/
https://www.instagram.com/p/CGMYKzeD232/

#2 Wykorzystaj rekwizyty

Bardzo kreatywne zdjęcia informujące o spodziewaniu się dziecka, to takie, które nie głoszą tej nowiny wprost, jest na nich jakaś tajemnica i niedopowiedzenie. W sieci widzieliśmy np. zdjęcia przedstawiające trzy pary okularów – dwie dorosłych i jedne dziecięce, albo parę jadącą na tandemie, za którym jest ciągnięty mały dziecięcy rowerek. Fajnym pomysłem jest zdjęcie agrafek przedstawiające rodzinę – w środku jednej z dużych agrafek umieszczona jest malutka.

https://www.instagram.com/p/CF6ydT_g36J/
https://www.instagram.com/p/CGHvsjjpXZt/
https://www.instagram.com/p/CGMpkM0Fekm/

#3 Zgodnie z waszymi zainteresowaniami

Tatuś dziecka to zapalony kibic? Sfotografuj go z malutką koszulką ulubionej drużyny. Twoje dziecko – fan lego czeka na brata lub siostrę? Zrób zdjęcie waszej rodzinki zbudowanej z klocków i dołącz do niej malutki wózek dziecięcy. Uwielbiasz robić na drutach lub na szydełku? Niech ktoś pstryknie ci fotkę, jak tworzysz malutki sweterek lub skarpetki.

https://www.instagram.com/p/CGPClmDliIq/
https://www.instagram.com/p/CGBEfZ7h-LR/

#4 Starszy brat lub siostra

Masz w domu pociechę, która cieszy się na myśl o rodzeństwie? Wykorzystaj to i uwiecznij tę radość na zdjęciu. Możesz zrobić dziecku koszulkę z napisem „starszy brat” lub „starsza siostra” albo sfotografować dziecko, jak przytula się do twojego brzuszka.

https://www.instagram.com/p/CGIU_jEjMU8/
https://www.instagram.com/p/CGOWHgcn4u9/
https://www.instagram.com/p/CGOZj2UH3i1/

#5 Oryginalnie

Nie boisz się kontrowersji? Chcesz wywołać rozbawienie wśród obserwatorów? Postaw na oryginalny pomysł. Jak poinformować o ciąży niesztampowo? Możesz np. wyczekać moment, gdy twoje starsze dziecko rozpłacze się z jakiegoś powodu, położyć obok niego zdjęcie USG i szybko zrobić zdjęcie z zabawnym komentarzem. Możesz też dorysować coś śmiesznego na zdjęciu USG.

https://www.instagram.com/p/CGM0tNmpOLV/
https://www.instagram.com/p/CGOYrP5jQ2c/
https://www.instagram.com/p/CGPBzaUAAaT/

#6 Test ciążowy, USG

Zdjęcie testu ciążowego czy badanie USG to najpopularniejszy pomył na informowanie o ciąży, ale można też wykorzystać ten rekwizyt i zrobić zdjęcie nieco bardziej kreatywne np. z udziałem dzieci wyrażających minami zdziwienie czy też udającego nieprzytomnego tatusia ściskającego test w dłoni.

https://www.instagram.com/p/CGOER4rJZsC/
https://www.instagram.com/p/CGKZ4mHjL3Z/

#7 Książki

Warto wykorzystać do zdjęcia książki z tytułem nawiązującym do sytuacji np. sfotografować się ze starszym dzieckiem podczas czytania książki „Będę starszym bratem” albo zrobić zdjęcie partnerowi zaczytanemu w poradniku dla ojców.

https://www.instagram.com/p/B6y_rQAldRI/

#8 Kreatywne napisy

Zamiast fotografować siebie, możesz zrobić zdjęcie napisowi oznajmiającemu oczekiwanie na dziecko np. datę planowanego porodu i imię malucha. Napis można zrobić patykiem na plaży, ułożyć na planszy Scrabble, napisać na zaparowanym lustrze, ułożyć z drewnianych klocków, namalować kredą na chodniku albo nawlec literki na sznurek naszyjnika itd.

https://www.instagram.com/p/CGNNBwgnVe2/
https://www.instagram.com/p/CGNga9zj2hq/

#9 Sława

Jeśli jesteś odważna, możesz spróbować ogłosić nowinę przy pomocy jakiegoś celebryty. Spotkanie go w realu może być trudne, ale jak ci się uda – możesz poprosić zamiast o autograf, to o zdjęcie, na którym przytrzyma kartkę z napisem „(Twoje imię) jest w ciąży”. Jeśli nie w realu, to może przez Internet uda ci się kogoś na taką fotkę namówić. Do odważnych świat należy!

https://www.parents.com/pregnancy/everything-pregnancy/will-smith-helps-fans-pregnancy-announcement-go-viral/

#10 Komiks lub filmik

Jeśli masz ambicję na coś większego, zamiast zdjęcia stwórz cały komiks lub nakręć filmik z krótką historią miłości i ciąży. Przygotuj fajny scenariusz, wykonaj kilka klatek zdjęć i połącz w całość, dodając do tego ciekawe napisy. Niech ogranicza cię tylko twoja wyobraźnia!

https://www.instagram.com/p/CGPJS4CA1aa/
-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również