fbpx
Reklamaads-single

Jak poinformować o ciąży? 10 najlepszych pomysłów

Chwila, gdy kobieta dowiaduje się, że będzie mamą jest zapadającym w pamięć przeżyciem. Przyszłe mamy zwykle chcą ogłosić tę nowinę całemu światu w sposób wyjątkowy, dlatego poszukują kreatywnego pomysłu, jak poinformować o ciąży swoich bliskich. Jak powiedzieć o ciąży rodzinie czy znajomym, by zapamiętali ten moment na długo? Oto najbardziej kreatywne pomysły na informowanie o ciąży.

Reklamaads-single
Reklama

W czasach Internetu, gdy wszyscy funkcjonujemy w dwóch przeplatających się ze sobą rzeczywistościach, informowanie o ciąży zwykle następuje w sieci np. poprzez media społecznościowe. To najszybsza droga, by radosną nowinę ogłosić wszystkim znajomym, przyjaciołom i rodzinie. Sprawdź zatem, jak poinformować o ciąży w sieci. Zebraliśmy dla ciebie najbardziej kreatywne, ciekawe i zabawne sposoby na ogłoszenie radosnej nowiny w mediach społecznościowych.

#1 Gdy masz w domu zwierzaka

Pies czy kot jest częścią waszej rodziny, więc możecie wykorzystać fakt szykowania się na nowego członka rodziny z perspektywy zwierzaka. Pomysłowym zdjęciem będzie pies lub kot „zaczytany” w poradniku dotyczącym wychowania dziecka, zwierzak tulący się do dziecięcych bucików lub przyglądający się ze zdziwieniem zdjęciu USG. Do zdjęcia można dodać zabawny komentarz, dorobić dymki jak w komiksie.

View this post on Instagram

We are overjoyed to share that Baby Libera will be joining our family late Winter 2021 🤍 When we decided to try & expand our family over three years ago, we had no idea the rollercoaster that decision would take us on. Our journey wasn’t easy. There were highs and lows, but I had the best partner by my side. Joey prepped my shots each day, cheered me on when I was defeated, and went to every appointment – even if that meant sitting in the parking lot, waiting for me to come out. Going through this process together brought us closer with a deeper appreciation and love for each other. I am so thankful for him and for the most amazing team at @ccrmfertility NOVA. @ccrmfertility was the third fertility office we turned to, and the first we felt we belonged. No question was too silly, no tear went uncomforted. We will forever be thankful to Dr. Payson, Dr. Owen, and all the nurses embryologists, and staff. You have changed our lives. Experiencing infertility can be scary and seemingly unfair. And it’s not lost on me this announcement may sting for some. If you’re going through a journey that is taking longer than you expected, you aren’t going through it alone. When I first shared our struggle, I had no idea how many messages I would receive with similar stories. I am here if you have questions or just need to talk (/vent) without judgement 🤍 #babyontheway #ivfbaby #alittlesciencealotoflove #baby #pregnancyannouncement #ccrmfertility #ccrm

A post shared by Chelsea Islin Libera (@ceilibera) on

#2 Wykorzystaj rekwizyty

Bardzo kreatywne zdjęcia informujące o spodziewaniu się dziecka, to takie, które nie głoszą tej nowiny wprost, jest na nich jakaś tajemnica i niedopowiedzenie. W sieci widzieliśmy np. zdjęcia przedstawiające trzy pary okularów – dwie dorosłych i jedne dziecięce, albo parę jadącą na tandemie, za którym jest ciągnięty mały dziecięcy rowerek. Fajnym pomysłem jest zdjęcie agrafek przedstawiające rodzinę – w środku jednej z dużych agrafek umieszczona jest malutka.

View this post on Instagram

Our greatest adventure begins… ❤ April 2021

A post shared by LISA & INE ☀️ (@sunshineonourminds) on

#3 Zgodnie z waszymi zainteresowaniami

Tatuś dziecka to zapalony kibic? Sfotografuj go z malutką koszulką ulubionej drużyny. Twoje dziecko – fan lego czeka na brata lub siostrę? Zrób zdjęcie waszej rodzinki zbudowanej z klocków i dołącz do niej malutki wózek dziecięcy. Uwielbiasz robić na drutach lub na szydełku? Niech ktoś pstryknie ci fotkę, jak tworzysz malutki sweterek lub skarpetki.

#4 Starszy brat lub siostra

Masz w domu pociechę, która cieszy się na myśl o rodzeństwie? Wykorzystaj to i uwiecznij tę radość na zdjęciu. Możesz zrobić dziecku koszulkę z napisem „starszy brat” lub „starsza siostra” albo sfotografować dziecko, jak przytula się do twojego brzuszka.

#5 Oryginalnie

Nie boisz się kontrowersji? Chcesz wywołać rozbawienie wśród obserwatorów? Postaw na oryginalny pomysł. Jak poinformować o ciąży niesztampowo? Możesz np. wyczekać moment, gdy twoje starsze dziecko rozpłacze się z jakiegoś powodu, położyć obok niego zdjęcie USG i szybko zrobić zdjęcie z zabawnym komentarzem. Możesz też dorysować coś śmiesznego na zdjęciu USG.

#6 Test ciążowy, USG

Zdjęcie testu ciążowego czy badanie USG to najpopularniejszy pomył na informowanie o ciąży, ale można też wykorzystać ten rekwizyt i zrobić zdjęcie nieco bardziej kreatywne np. z udziałem dzieci wyrażających minami zdziwienie czy też udającego nieprzytomnego tatusia ściskającego test w dłoni.

#7 Książki

Warto wykorzystać do zdjęcia książki z tytułem nawiązującym do sytuacji np. sfotografować się ze starszym dzieckiem podczas czytania książki „Będę starszym bratem” albo zrobić zdjęcie partnerowi zaczytanemu w poradniku dla ojców.

View this post on Instagram

~ A bonding story ~

A post shared by Pregnancy Clock® Journals (@pregnancyclock) on

#8 Kreatywne napisy

Zamiast fotografować siebie, możesz zrobić zdjęcie napisowi oznajmiającemu oczekiwanie na dziecko np. datę planowanego porodu i imię malucha. Napis można zrobić patykiem na plaży, ułożyć na planszy Scrabble, napisać na zaparowanym lustrze, ułożyć z drewnianych klocków, namalować kredą na chodniku albo nawlec literki na sznurek naszyjnika itd.

#9 Sława

Jeśli jesteś odważna, możesz spróbować ogłosić nowinę przy pomocy jakiegoś celebryty. Spotkanie go w realu może być trudne, ale jak ci się uda – możesz poprosić zamiast o autograf, to o zdjęcie, na którym przytrzyma kartkę z napisem „(Twoje imię) jest w ciąży”. Jeśli nie w realu, to może przez Internet uda ci się kogoś na taką fotkę namówić. Do odważnych świat należy!

https://www.parents.com/pregnancy/everything-pregnancy/will-smith-helps-fans-pregnancy-announcement-go-viral/

#10 Komiks lub filmik

Jeśli masz ambicję na coś większego, zamiast zdjęcia stwórz cały komiks lub nakręć filmik z krótką historią miłości i ciąży. Przygotuj fajny scenariusz, wykonaj kilka klatek zdjęć i połącz w całość, dodając do tego ciekawe napisy. Niech ogranicza cię tylko twoja wyobraźnia!

Subscribe to our newsletter

autoresponder system powered by FreshMail
 

autoresponder system powered by FreshMail