-Reklama-

Inhalator PIC AIREasy On – niezbędnik każdego rodzica

Choć zdajemy sobie z tego sprawę, że inhalator to sprzęt, który powinien się znaleźć w każdym domu, nie wszyscy do końca wiemy jak go wybrać - na co zwracać uwagę i po czym poznać dobry sprzęt. W tym tekście znajdziesz te wszystkie informacje.

-Reklama-

Nebulizacja to bardzo powszechny sposób na pozbycie się wielu dolegliwości. Lekarze bardzo często ją zalecają. Nic dziwnego, jest to bardzo skuteczny sposób. Niestety, wielu rodziców nie zawsze stosuje się do zaleceń w pełnym wymiarze, a wiedzieć trzeba, że nebulizacje są skuteczne, ale tylko wtedy, kiedy wykonuje je się zgodnie z zaleceniami.

Co zraża rodziców do inhalacji?

Sprawa jest bardzo prosta – głównie chodzi o sprzęt. W większości dostępne na rynku inhalatory nie spełniają ich oczekiwań. Są trudne w obsłudze i uporczywe w użytkowaniu – a to ustnik się odłącza, przykrótki kabel ciągnie i napina, silniczek hałasuje, przestraszony maluch płacze, nie da się zagadywać, i lek się marnuje… To częste obrazki w domach użytkowników popularnych inhalatorów kompresorowych. A co byście powiedzieli na inhalator, który jest malutki, niemal jednoczęściowy, cichuteńki i ładowany jak telefon? Wydaje się, że nie ma takiego ideału? To czeka was miłe zaskoczenie! Ale zacznijmy od początku: do czego właściwie się stosuje inhalatory?

Rodzice niechętnie stosują się do zaleceń inhalacji, bo często nie trafiają na dobry sprzęt.

WYRÓB MEDYCZNY

Oto najpopularniejsze pytania i odpowiedzi o inhalator:

  1. Jak działa inhalator? 

Inhalator czy też nebulizator (to ta część urządzenia z komorą do wlewania leku) umożliwia podanie leków w formie aerozolu bezpośrednio do dróg oddechowych. Zamienia płyn (sól fizjologiczną czy lek) w mgiełkę, a ta zaczyna działać, gdy tylko dostanie się do organizmu. Leki doustne najpierw muszą wędrować przez układ pokarmowy, wchłaniają się do krwiobiegu itd. Dzięki inhalacji efekt leczenia jest dużo szybszy!

2. Kiedy stosuje się inhalacje?

Inhalator to pierwsza pomoc w chorobach dróg oddechowych. Pomaga przy prostym przeziębieniu, ale też kaszlu związanym zarówno np. z zapaleniem oskrzeli jaki i alergią, a także może wręcz ratować życie przy zapaleniu krtani. 

3. Co można podawać choremu dzięki nebulizacjom/inhalacjom?

Do stosowania w inhalatorach używa się kilku rodzajów leków: sterydów, leków rozszerzających oskrzela, leków wykrztuśnych. Najczęściej jednak przy prostych infekcjach (a takich jest mnóstwo) lekarze zalecają nebulizacje solą fizjologiczną.  

Uwaga, jeśli dziecko się wyrywa, jest zdenerwowane, to poczekaj, aż się uspokoi lub zaśnie (tak przez sen też można inhalować maluchy!) – w przypadku płaczącego malca w takiej sytuacji lek dostanie się nie do dróg oddechowych, a do żołądka. A nie o taki efekt chodzi… 

Na co zwracać uwagę kupując inhalator?

Jeśli szukasz dobrego inhalatora, oto pułapki, na które warto zwrócić uwagę:

  • Aerozol rozpylany w dużych cząsteczkach: przy dobrym sprzęcie jest to rozmiar do 2-3 μm.
  • Jedna maseczka: przy większej liczbie domowników potrzeba ich więcej, a kto lubi przeszukiwać sieć w poszukiwaniu nietypowych akcesoriów?
  • Głośna praca: cichy inhalator pozwala nie tylko łatwiej oswoić z nim dziecko, ale też nam, dorosłym, przy okazji inhalacji bez przeszkód słuchać muzyki czy oglądać ulubiony serial.

Czy zatem istnieje inhalator, który będzie lubiany przez dzieci, cichy, praktyczny i przede wszystkim – bez problemu zdoła docierać do najdalszych zakątków chorych dróg oddechowych?

Tak!

AIREasy On od PIC Solution to urządzenie nowej generacji do terapii aerozolowej w technologii MESH. To połączenie w jednym urządzeniu najlepszych cech technologii kompresorowej (szybka i skuteczna nebulizacja każdego rodzaju leku) oraz technologii ultradźwiękowej (absolutna cisza i mobilność nawet podczas użytkowania), dzięki czemu idealnie sprawdza się w użytkowaniu dorosłych i dzieci, zarówno w opiece domowej, jak i w nagłych wypadkach czy w podróży. 

AIREasy On:

  • może wytworzyć cząsteczki aerozolu o minimalnych wymiarach 1,5 mikrona, dzięki czemu mogą one dotrzeć do najgłębszych części dróg oddechowych

• szybko i bezgłośnie nebulizuje wszelkie leki (z wyjątkiem roztworów z kwasem hialuronowym, które mogą uszkodzić komorę na lek)

• jest łatwy do założenia i noszenia, nie przeszkadza w codziennych czynnościach

• dzięki małym rozmiarom i bezgłośnemu działaniu jest szybko akceptowany przez nawet wysoko wrażliwe dzieci

• może być stosowany nawet u noworodków

• jest zasilany przez urządzenia z portami USB, jak smartfon, power bank czy tablet.

Inhalator AIREasy to wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Zobacz także: KONKURS: odpowiedz na proste pytanie i wygraj inhalator membranowy PIC AIREasy On

PIC AIREasy On inhalator membranowy MESH. Producent – PIC Solution

WYRÓB MEDYCZNY

Cena: ok. 250 zł

Na co należy zwrócić, uwagę aby cieszyć się z AIR EASY ON jak najdłużej:

  • Nie używaj inhalatora z WYROBAMI MEDYCZNYMI i/lub roztworami zawierającymi czysty lub rozpuszczony kwas hialuronowy w wysokim stężeniu, olejkami eterycznymi, perfumami itp. lub osadami (np.: czyste wody termalne), które mogą zablokować lub nieodwracalnie uszkodzić komorę na lek.
  • Do wysuszenia akcesoriów i komory na lek używaj suchej bawełnianej szmatki. Nie stosuj wacików, pędzli ani innych przedmiotów do czyszczenia lub suszenia siatki komory na lek. Staraj się nie dotykać siateczki, ponieważ grozi to jej uszkodzeniem. 
  • Air Easy On można w łatwy sposób oczyścić wykorzystując funkcję samoczyszczenia urządzenia. Przeprowadzanie tej czynności po każdym jego użyciu pozwoli utrzymać prawidłowy poziom higieny, ale także wydajności inhalatora i zapewnić jego prawidłowe działanie.

Myślisz o kupnie inhalatora? Mamy dla Ciebie RABAT – 20%. *
Wystarczy, że podczas składania zamówienia podasz KOD: MAMY

  • promocja ma charakter czasowy i obowiązuje do 31.12.2022 r. Dotyczy całej kategorii inhalatorów.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą PIC Solution producenta inhalatora AIR EasyON.

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również