-Reklama- Wyposażenie kuchni - zobacz na Ceneo.pl

Ile dni po porodzie spędza się w szpitalu? TABELA

Ile dni w szpitalu spędzają Francuzki i Ukrainki? Czy są kraje, w których po porodzie kobieta przebywa w szpitalu tylko kilka godzin? Sprawdź jak wygląda opieka poporodowa na całym świecie!

-Reklama-

Pierwsze dni po porodzie są bardzo ważne, dlatego i dziecko i mama powinny pozostawać przez jakiś czas pod ścisłą opieką medyczną. Czy jednak oznacza to, że w szpitalu musimy spędzać nawet kilka dni? Patrząc na poniższe zestawienie pobytów szpitalnych po porodzie na całym świecie, można dojść do wniosku, że to wszystko zależy od tego, gdzie rodzimy. Niemal w każdym kraju funkcjonują inne standardy – w jednym kraju świeżo upieczona mama wychodzi średnio po 6 dniach, w innym nawet po kilku godzinach od porodu. Zobaczcie zestawienie, które powstało w efekcie badań PLOS Medicine.

Ile dni po porodzie kobieta powinna pozostać w szpitalu?

Trudno mówić tu o jakiejś normie, ale możemy posłużyć się zaleceniami WHO, które wynoszą 24 godziny. Tyle właśnie rodząca i jej dziecko powinny pozostawać pod opieką lekarską. Dlaczego? Pierwsza doba to największe ryzyko powikłań po porodzie i właśnie wtedy dochodzi do największej ilości zgonów noworodków.

Z czego wynikają różnice w długości pobytu w szpitalu po porodzie?

Składa się na to wiele czynników. Przede wszystkim ważny jest status materialny danego kraju. Biedne kraje nie mają właściwej opieki medycznej, brakuje im środków, by każdą rodzącą zatrzymywać w szpitalu na dłużej. Z drugiej strony wydłużanie pobytu matki z dzieckiem w szpitalu może być niekorzystne ze względu na ryzyko zakażeń okołoszpitalnych, które mogą się w trakcie tego pobytu pojawić. Część krajów wysoko rozwiniętych właśnie z tego powodu skraca pobyt rodzącej w szpitalu do minimum. Istnieją też opinie, że zbyt długi pobyt w szpitalu pogarsza stan psychiczny matki i sprzyja depresjom poporodowym. Częściej powoduje również problemy z karmieniem piersią, bo w szpitalu matka poddawana jest w tej kwestii dużej presji. Pojawia się też argument niegospodarności środkami szpitali. Wydłużając pobyt matki z dzieckiem w szpitalu bez wskazań medycznych, generuje się niepotrzebne koszty dla szpitala, co ma wpływ na jakość opieki okołoporodowej. Patrząc na te różnice należy dodatkowo wziąć pod uwagę fakt, że w niektórych krajach częściej wykonuje się cesarskie cięcia, co powoduje zwiększenie średniej długości pobytu rodzącej w szpitalu.

autor: Ania
rys: mamy-mamom.pl
foto: Lars Plougmann via Foter.com / CC BY-SA

-Reklama-

Musisz przeczytać

BEZPŁATNY poradnik o rozszerzaniu diety plus KASZKA! ODBIERZ SWÓJ ZESTAW

Rozszerzanie diety dziecka to wcale nie jest proste zadanie! Z pomocą przychodzi BoboVita. Już dziś zamów swój DARMOWY...

Najlepsze polskie hotele z animacjami dla dzieci

W kraju kapryśnej i nieprzewidywalnej pogody urlop z dzieckiem może być wyzwaniem. Na szczęście są miejsca, w których nie ma nudy, nawet jeśli aura nie dopisuje. Zobacz najlepsze polskie hotele z animacjami. Tam twoje dzieci będą czuły się jak w raju.

Jak nauczyć dziecko zdrowo jeść?

Zdrowe odżywianie jest w dzisiejszych czasach ogromnym wyzwaniem, a żywienie najmłodszych to temat jeszcze trudniejszy i rodzący bardzo dużo pytań i wątpliwości....

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
411ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Szybki poród – czy to się zdarza tylko w filmach?

Przeraża cię wizja porodu w domu lub w drodze do szpitala? Takie błyskawiczne porody rzeczywiście się zdarzają, ale znacznie częściej trwają jednak od kilku do kilkunastu godzin. Dlaczego jedne kobiety rodzą szybciej ? Czy da się przygotować na szybki poród?

Wybór odpowiedniego roweru dla malucha – potrzebujesz pomocy?

Zakup roweru dla dziecka może okazać się nie lada wyzwaniem. Bogactwo ofert na rynku, choć daje szerokie pole do popisu, może również powodować dezorientację. Jak wybrać rower dla dziecka najlepiej dostosowany do jego potrzeb? Przygotowaliśmy zbiór wskazówek, dzięki którym odnalezienie idealnego jednośladu dla malucha stanie się łatwiejsze.

Piżamy niemowlęce – co wybrać, by maluszek pokochał swoją piżamkę

Ubrania do spania są niezwykle ważne. Zobacz, na co warto zwrócić uwagę, by zapewnić dziecku zdrowy sen, co jest istotne przy wyborze bielizny nocnej? Dowiedz się więcej na ten temat i dokonuj świadomych wyborów.

Cytaty, które dodają otuchy po rozwodzie

Rozwód dla wielu wydaje się końcem świata, tymczasem jest tylko końcem pewnego etapu w życiu. Zebrane myśli i cytaty o rozwodzie mogą...

Wielka elektronika dla małych odkrywców okiem psychologa

Żyjemy w czasach nieustannego i niezwykle szybkiego postępu technologicznego. Smartfon, smartwatch, laptop czy tablet, to już nie tylko modne gadżety czy przedmioty służące rozrywce, ale i narzędzia niezbędne do pracy czy nauki. Rosnąca powszechność urządzeń cyfrowych ma wpływ także na dzieci, które są niezwykle zainteresowane światem dorosłych, naśladują wykonywane przez nich czynności. A ponieważ współcześni rodzice dużo czasu spędzają przy urządzeniach cyfrowych, dzieci także chcą się nimi posługiwać. Na szczęście są zabawki, które wyglądem przypominają urządzenia dla dorosłych, ale są bezpieczne dla maluchów i dodatkowo wspierają ich rozwój! Co to za zabawki i gdzie ich szukać?