Reklamaads-single

Elektroniczni pomocnicy mamy

Dzisiejsze zdobycze techniki wychodzą naprzeciw oczekiwaniom mam. Dzięki niektórym urządzeniom, macierzyństwo jest łatwiejsze i odejmuje mamom wiele trosk. Które sprzęty elektroniczne warto wpisać na wyprawkową listę?

Reklamaads-single
Reklamaads-single

Macierzyństwo bywa trudne, szczególnie na samym początku, gdy zmienia nasze życie o 180 stopni. Sięganie po udogodnienia to najlepszy sposób, by zmniejszyć nasze obawy dotyczące dziecka i zwiększyć poczucie wspólnego bezpieczeństwa. Oto najważniejsze i najlepsze urządzenia, które warto posiadać w domu, jeśli spodziewamy się dziecka.

Podgrzewacz do butelek

Nawet jeśli jesteś pewna, że będziesz karmić tylko piersią, podgrzewacz bardzo Ci się przyda. Sytuacji, w których możesz potrzebować podgrzewacza jest wiele np. odgrzanie ściągniętego wcześniej pokarmu, szybkie podgrzanie wody do zrobienia mleka modyfikowanego, ogrzanie słoiczka z zupką itd. To wygodne urządzenie, które możesz zabrać ze sobą np. na wakacje i dzięki temu nie martwić się o właściwą temperaturę jedzenia swojego dziecka. Jeszcze lepszy podgrzewacz to ten z dodatkową funkcją sterylizatora, bo zastępuje dwa urządzenia jednym.

Elektroniczny podgrzewacz do butelek z funkcja sterylizacji 2 w 1 od Babyono
dzięki szerokiemu zakresowi ustawienia temperatury umożliwia precyzyjne podgrzanie pokarmu w butelkach i gotowych dań w słoiczkach, a także podgrzanie gęstego pokarmu na parze w specjalnie dołączonej miseczce. Ma możliwość wyparzenia smoczków, butelek i drobnych elementów. Posiada funkcje podtrzymywania temperatury oraz jej precyzyjny wybór, a także zabezpieczenie przed przegrzaniem. Dzięki podświetlanemu wyświetlaczowi widoczny w godzinach nocnych, natomiast po wyparowaniu wody automatycznie wyłącza się. Podgrzewacz elektroniczny pasuje do wszystkich rodzajów butelek i słoiczków z pokarmem. Wykonany został z trwałych i bezpiecznych materiałów, co zapewnia najwyższą jakość i bezpieczeństwo produktu.

Laktator elektroniczny

Laktator to urządzenie, które ratuje wiele mam podczas laktacji. Po pierwsze pomaga rozkręcić laktację i utrzymać ją, gdy dziecko nie może być przystawiane do piersi. Po drugie pozwala uregulować podaż mleka w piersiach. Po trzecie jest niezastąpiony, gdy musimy ściągnąć mleko na później i tym samym umożliwić nakarmienie malucha przez kogoś innego, ale naszym mlekiem. Wyższość laktatora elektronicznego nad ręcznym jest bezdyskusyjna. Urządzenie elektroniczne pozwala ściągać mleko w odpowiednim tempie (zbliżonym do tempa ssania piersi przez dziecko) bez żadnego wysiłku, i na dodatek wystarczy do tego jedna ręka.

Laktator elektryczny na dwie piersi 2 w 1 Lansinoh. Umożliwia odciąganie pokarmu z obydwu piersi jednocześnie (ale można używać na tylko jedną pierś), w dwóch fazac,h naśladując naturalny rytm ssania dziecka. Faza let-down to szybkie odciąganie, by stymulować i pobudzić wypływ pokarmu. Faza expression jest wolniejsza, głębsza, by maksymalizować i wydłużać wypływa pokarmu. 3 tryby odciągania pokarmu dają wybór jednego z 3 najbardziej efektywnych trybów, by stymulować dobre wzorce karmienia naturalnego. Łatwy sposób wyboru odpowiedniej siły ssania, by maksymalizować produkcję pokarmu i komfort użytkowania. Laktator działa zarówno z zasilaczem sieciowym jak i na baterie (6 baterii AA – niezałączone do zestawu). Jest bezpieczny dla Mamy i dziecka, bo nie zawiera Bisfenolu A i Bisfenolu S. W zestawie butelka o pojemności 160ml i smoczek NaturalWave™ z nakrętką.

Waga niemowlęca

Zakup wagi zdejmuje z nas ciężar strachu o to, czy maluch się najada. Regularne ważenie dziecka pozwala nam kontrolować przyrost wagi i w porę zareagować na jej utratę. Najlepsza waga niemowlęca to taka, która jest bardzo dokładna (w końcu tu każdy gram jest ważny). Warto wybrać takie urządzenie, które będzie uniwersalne i pozwoli nam na korzystanie także w późniejszym etapie rozwoju dziecka.

Waga dla dziecka Terraillon Evolutive Baby Scale
Umożliwia bardzo dokładny pomiar. Funkcja tary umożliwia ważenie dziecka na ręczniku. Funkcja zamrażania pomiaru umożliwia zważenie dziecka, nawet jeśli się porusza. Waga może być również używana do ważenia starszych dzieci (do 20 kilogramów) za pomocą wyłącznie szklanej platformy bez tacy dla niemowląt. Ergonomiczna i kompaktowa konstrukcja zapewniająca komfort i maksymalne bezpieczeństwo dla dziecka oraz wygodę dla rodziców. Cztery duże nóżki zapewniają stabilność. Duży i czytelny cyfrowy ekran. W komplecie z wagą otrzymamy specjalną ochronną torbę do transportu.
Gdy ważny jest precyzyjny pomiar warto jest wybrać urządzenie firmy, która jest w tym specjalistą, a Marka Terraillon jest niewątpliwym nr. 1 już od lat 50 XX w – sprzedając obecnie swoje wagi w ponad 70 krajach z całego świata.

Oczyszczacz parowy

Ten sprzęt jest nieoceniony w sprzątaniu, a przy małym dziecku przecież nie mamy za dużo czasu na tę czynność. Nie wiesz jak sprać marchewkę z kanapy? Wózek dla dziecka wymaga odświeżenia? Masz w domu zwierzaka? Oczyszczacz parowy poradzi sobie z większością takich problemów. Zamiast kupować kilka sprzętów, warto postawić na jeden, który zajmie się czystością w Twoim domu kompleksowo. Ponadto, niewątpliwym atutem korzystania z tego typu urządzeń jest ograniczenie użycia chemii w codziennym życiu, dzięki czemu łatwiej jest zadbać o bezpieczne i zdrowe otoczenie dla rozwoju dziecka


Oczyszczacz parowy Ariete 4146 Xvapor Deluxe bez użycia chemii dezynfekuje wszystkie powierzchnie od podłóg, przez okna, tapicerkę, aż po pluszaki. Dzięki wysokiej temperaturze pary wytwarzanej przez urządzenie możesz pozbyć się nawet 99,9 % bakterii i szkodliwych mikroorganizmów z otoczenia dziecka. Oczyszczacz ułatwia wszelkie prace porządkowe, bo zastępuje wiele innych urządzeń, co jest niezwykle ważne przy ograniczonych możliwościach w tym zakresie. Oczyszczacz jest bezpieczny, bo nie wymaga użycia środków chemicznych, a przy tym posiada zabezpieczenia przed przypadkowym kontaktem z gorącą parą. Marka Ariete to pionier urządzeń do czyszczenia parowego.

Termometr elektroniczny

To urządzenie powinno znaleźć się w każdej wyprawce. Dobry termometr elektroniczny to bezpieczny, prosty i szybki sposób na zmierzenie temperatury dziecku, ale też np. pokarmu, który chcemy podać maluchowi. Dzieci zwykle nie lubią mierzenia temperatury tradycyjną metodą, a przez ich ruchliwość jest to też mocno utrudnione, dlatego najlepiej jest mierzyć temperaturę termometrem bezdotykowym na podczerwień. Dobry termometr bezdotykowy to inwestycja w zdrowie całej rodziny, więc tym bardziej powinien on znaleźć się w każdym domu.

Termometr na podczerwień GIOSpeedy HW-2
Dzięki jego niezwykłej funkcjonalności oraz czułemu sensorowi możesz mierzyć temperaturę precyzyjnie i szybko. Termometrem możesz zmierzyć temperaturę zarówno ciała – pomiar z czoła, jak również temperaturę powierzchni, w tym także płynnego pokarmu dla dziecka. Przyciski przełączania pomiędzy temperaturami C° i F°, wyciszenia dźwięku lub zmiany trybu pomiaru czyni go uniwersalnym i prostym w użyciu. Duży, czytelny wyświetlacz z funkcją nocnego podświetlenia, ułatwia interpretację wyniku pomiaru. GIOspeedy posiada kartę pamięci z zapisem do 32 ostatnich pomiarów, dzięki czemu możesz w łatwy sposób monitorować stan zdrowia chorego. Termometr posiada również alarm temperatury, który wyświetla się gdy temperatura jest za wysoka. W zestawie znajdują się baterie oraz futerał na termometr. Termometr jest Profesjonalnym Wyrobem Medycznym.

Niania elektroniczna

Ten wynalazek uspokoi każdą mamę, która najchętniej nie odchodziłaby od dziecięcego łóżeczka. Niania elektroniczna to urządzenie, które pozwala nam kontrolować maluszka, nawet gdy jesteśmy od niego oddaleni. Dzięki niej wiemy, kiedy dziecko nas potrzebuje, a kiedy np. śpi. Innowacyjne nianie elektroniczne poza nasłuchem pozwalają nam również widzieć naszą pociechę, a nawet do niej mówić. Urządzenie świetnie sprawdza się nie tylko w domu, ale i poza nim np. na wyjeździe.

TrueLife NannyCam H32 to wideoniania z wyraźnym 3,2 calowym kolorowym wyświetlaczem LCD, termometrem pokojowym i automatycznym trybem nocnym. Charakteryzuje się wysokiej jakości transmisją dźwięku i obrazu zarówno w dzień, jak i w nocy. Możesz być spokojny i mieć pewność, że u Twoich najbliższych wszystko w porządku, ponieważ wykorzystana technologia cyfrowa w paśmie 2,4 GHz gwarantuje bezpieczny i stabilny sygnał. Przekaz działa niezawodnie do 300 metrów w wolnej przestrzeni i 100 metrów w mieszkaniu lub domu. Urządzenie pozwala również przesyłać dźwięki do dziecka – możemy powiedzieć coś uspokajającego maluchowi lub wybrać jedną z dostępnych melodyjek. Jedno naładowanie urządzenia pozwala na nieprzerwaną pracę do 24 godzin, a dzięki ładowaniu USB nianię można doładowywać także poza domem np. powerbankiem.
Produkt dostępny do kupienia tutaj: https://www.truelife.eu/pl/nannycam-h32/ 

Detektor tętna płodu

Urządzenie jest bardzo przydatne w ciąży, bo pozwala nam mieć pod kontrolą swoje dziecko i monitorować jego stan pomiędzy wizytami u lekarza. Detektor pozwala w warunkach domowych odnotować tętno dziecka, co na pewno działa uspokajająco na przyszłą mamę. Brak odczuwalnych ruchów dziecka często wywołuje zdenerwowanie, dlatego możliwość upewnienia się w warunkach domowych, że z maluchem wszystko w porządku – jest nieoceniona. Ponieważ detektor tętna płodu jest dość drogim urządzeniem i przydaje się tylko w ciąży, zamiast kupować – warto go wypożyczyć – sprawdź TUTAJ dostępność w twoim mieście.


Rent Mama oferuje możliwość wypożyczenia detektora tętna płodu Jumper Medical.
To wysokiej jakości urządzenie zapewni bezpieczeństwo podczas całej ciąży.
W przeciwieństwie do tanich odpowiedników cechuje się niezawodnością i dokładnością pomiarów przez co może być używany zarówno prywatnie jak i w placówkach medycznych.
Super czuła sonda 2,5GHz zapewnia dokładną detekcję tętna z wyraźnym dźwiękiem już od 9 tygodnia ciąży. Delikatny i wygodny kształt zapewnia przyjemne korzystanie z urządzenia. Urządzenie posiada międzynarodowy certyfikat MED-CERT.

Nawilżacz powietrza

Suche powietrze w dziecięcym pokoju to częsty powód różnych dolegliwości górnych dróg oddechowych u naszych pociech. Wysuszenie śluzówki skutkuje często katarem, bólem gardła, kaszlem,chrypką, a u noworodków – sapką. Zbyt suche powietrze może być przyczyną zapalenia krtani, a nawet zapalenia oskrzeli. Wysuszone błony śluzowe są ponadto bardziej narażone na atak drobnoustrojów, więc dziecięcy organizm staje się w ten sposób bardziej podatny na infekcje. Najbardziej skutecznym sposobem zwiększenia wilgotności powietrza w pomieszczeniu jest zakup dobrego urządzenia nawilżającego. To urządzenie, które znacząco poprawia komfort życia całej rodzinie.


HACE MJS-401 to nowoczesny nawilżacz ultradźwiękowy ekskluzywnej szwedzkiej marki. Ze względu na swoją dużą wydajność sprawdzi się nawet w większych pomieszczeniach. Zalety nawilżacza:mechaniczny higrostat wykrywa poziom wilgotności w powietrzu, programowanie poziomu wilgotności, nawilżanie (zimna mgiełka) wraz z likwidacją zapachów dzięki wstępnemu filtrowi, tryb manualny, regulowany wylot powietrza,cicha praca – energooszczędny (tylko 30W) – przezroczysty, duży zbiornik na wodę – funkcja nocnej lampki. Zastosowanie:- pomieszczenia mieszkalne – pomieszczenia biurowe – sypialnie. DANE TECHNICZNE: Wielkość pomieszczenia (max): 40 m2 / 120 m3 * Zdolność nawilżania: 300 ml/h Pojemność zbiornika na wodę: 3,5 l Zużycie energii: 30 W Regulacja mocy: płynna Poziom hałasu: 35 dB (A) Funkcja jonizacji: NIE Max. czas pracy na pełnym zbiorniku: 12 h Zasilanie: 230 V / 50 Hz Kolor: biały Wymiary (szer. x wys. x gł.): 275 x 334 x 140 mm Waga (netto/brutto): 1,8/2,1 kg Gwarancja: 24 m-ce * Pomiar wykonany przez producenta w warunkach laboratoryjnych. Realna wydajność będzie o ok. połowę mniejsza.

Elektroniczny aspirator do noska

Małe dziecko nie potrafi wysmarkać noska. To ogromny problem, bo zalegająca w nosie wydzielina to po pierwsze – świetna pożywka dla bakterii, a po drugie – bardzo duże utrudnienie w oddychaniu. Zapchany nosek u malucha wiąże się ponadto z problemami z jedzeniem. Regularne oczyszczanie noska z wydzieliny to podstawa w tej sytuacji i tym samym zapobieganie groźnym powikłaniom np. zapaleniu ucha. Z tego powodu posiadanie dobrego aspiratora do nosa wydaje się koniecznością. Elektroniczny aspirator samodzielnie wytwarza siłę ssania, więc jest wygodniejszy niż aspirator wymagający użycia własnych płuc. Jego działanie polega na automatycznym usuwaniu wydzieliny z nosa przy pomocy stałej siły ssące generowanej przez urządzenie.


Aspirator kataru Haxe to aspirator elektryczny zasilany bateriami AA. Można go stosować już od pierwszych dni malucha aż do nawet 12 roku życia. Wszystkie elementy aspiratora, w których gromadzona jest wydzielina z nosa mogą być demontowane, myte i dezynfekowane. Odciągacz kataru można łatwo dopasować do indywidualnych potrzeb, zmieniając silikonowe końcówki. W zależności od rodzaju kataru należy wybrać węższą (wodnista wydzielina) lub szerszą miękką końcówkę (katar ropny). Urządzenie posiada opcję odtwarzania 12 melodii, które pomagają odwrócić uwagę dziecka od odsysania noska. Dzięki temu, że aspirator pracuje dość cicho, nie wpływa na poczucie bezpieczeństwa dziecka, co pozwala na odsysanie także w czasie snu.
Artykuł zawiera lokowania produktów