-Reklama-

Dywany, które odmieniają oblicze dziecięcych pokoi – zobaczcie jakie one piękne!

-Reklama-

Dywan to ten element wyposażenia wnętrza, który zwykle wybieramy jako ostatni. Tak naprawdę jednak stanowi on bazę, totalną podstawę. To dzięki niemu, pomieszczenie nabiera wyrazu, podkreśla się jego charakter. W pokoju dziecięcym dywany odgrywają szczególną rolę. Chcecie wiedzieć dlaczego? Przede wszystkim za sprawą funkcji jakie pełnią one w tych wyjątkowych i szczególnych pomieszczeniach. Jak zatem dopasować dywan do królestwa naszych maluszków? To wszystko zależy od właściwości danego pomieszczenia, wielkości, kolorystyki etc.

Zobaczcie tylko, jakie modele chcemy Wam dziś pokazać i zwróćcie uwagę jakie funkcje pełnią dywany w pomieszczeniach dzieci. To głównie dlatego warto zdecydować się na ich wybór.

Pokój otulony

Pierwszą, podstawową i niezaprzeczalną funkcją dywanów jest to, że dodają one przytulności pomieszczeniu. Podobnie zresztą jak wszelkie inne tkaniny. Zwykle traktujemy dywan jako dodatek, a niekiedy może on okazać się tym elementem, który całkowicie odmieni wnętrze. Spróbujcie sami! Jeśli jeszcze nie macie dywanu i zastanawiacie się nad jego wyborem, postarajcie się położyć na podłodze jakąś większą tkaninę – koc lub narzutę. Efekt zaskakujący, prawda?

Pamiętajmy, że dywany dodają przytulności także pod względem dźwiękowym – znacznie poprawiają akustykę pomieszczenia.

Słowem, przytulność wielowymiarowa!

Bezpiecznie z bosą stópką

Drugą funkcją dywanów – chyba można by powiedzieć, że pierwotną – jest ocieplanie pomieszczenia. Dywany ocieplają wnętrze i to w dosłownym tego słowa znaczeniu. Nie ma przecież nic przyjemniejszego niż postawienie z rana stópki na mięciutkim i cieplutkim dywanie. Dywany dają bezpieczny azyl po wstaniu z łóżka, ale też w czasie zabawy. Jeśli Wasze dzieci – tak samo jak zdecydowana większość – uwielbia zabawy na podłodze, pomyślcie o dywanie. To naprawdę idealny azyl i przestrzeń do zabawy. A do tego jak jeszcze będzie miał ciekawe, zachęcające do zabawy wzory…

Pokój w dywan wystrojony

I tu płynnie przechodzimy do kolejnej, ważnej cechy – dywany w pokoju dziecięcym są po prostu ozdobą! Te wzory, kolory, kształty… Poniżej znajdziecie kilka fantastycznych przykładów od yellow tipi. A to tylko namiastka tej wyjątkowej oferty.

Najbardziej klasyczne i popularne są dywany prostokątne, ale także okrągłe. Jaki lepiej wybrać? To wszystko zależy od wielkości pomieszczenia, ale także jego rozplanowania. Pamiętajmy, że dywany wyznaczają także przestrzeń – dzielą pomieszczenia na strefy, a czasem wyznaczają ich centrum.

Dywany okrągłe

Na pewno sprawdzą się lepiej w mniejszych pomieszczeniach lub w takich, w których wyraźnie chcemy zaznaczyć dany obszar np. do zabawy. Są bardzo ładne i łatwo uchwycić na nich wzór.

Dywany tradycyjne

Sprawdzą się w większych pomieszczeniach, ale też takich, w których chcemy objąć większą strefę, czy nawet całe pomieszczenia. Wsuwając fragmenty pod meble np. łóżko czy szafkę, obejmiemy dywanem wizualnie znacznie większą przestrzeń.

Wielka promocja w Yellow Tipi

Jeśli zdecydowaliście się już na wybór właściwego dywanu do pokoju dziecka, koniecznie skorzystajcie z tej wyjątkowej okazji! Do końca lutego na yellowtipi.pl trwa wyjątkowa promocja do – 20%!

Dywany Yellow Tipi to bardzo wysokiej jakości i w pełni bezpieczne produkty. Co więcej, są odpowiednie dla alergików, ze względu na swoje antyalergiczne i antystatyczne właściwości. Nie elektryzują się i – co bardzo ważne w przypadku dzieci – są bardzo łatwe w czyszczeniu. Dzięki oddychającej strukturze, utrzymują ciepło. Jak dla nas, to jedne z najlepszych produktów na rynku.

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również