-Reklama- Suplementy diety - wybierz na Ceneo.pl

Dobry Start (300 plus na dziecko) – do kiedy można składać wniosek?

W ramach rządowego programu Dobry Start (300 plus), każdemu uczniowi aż do 20. roku życia przysługuje raz w roku jednorazowe wsparcie finansowe w wysokości 300 złotych (zwane 300 plus). Zobacz, do kiedy można składać wniosek?

-Reklama-

Wsparcie dla rodziców i opiekunów dzieci w wieku szkolnym w postaci świadczenia pieniężnego 300 plus funkcjonuje już kolejny rok. Niestety, pomimo inflacji i związanych z nią rosnących kosztów życia, kwota świadczenia nie wzrosła i nadal wynosi 300 złotych. Niemniej i taki zastrzyk pieniężny dla domowego budżetu ma duże znaczenie. Nawet, jeśli nie starczy na całą wyprawkę, to na pewno pokryje jej znaczącą część. Wnioski można było składać od 1 lipca – do kiedy?

Co to jest Dobry Start – 300 plus na dziecko?

Dobry Start to nazwa rządowego programu będącego inwestycją w edukację polskich dzieci. Jego zadaniem jest odciążenie rodzinnych budżetów na początku nowego roku szkolnego, gdy wydatki związane z edukacją są największe. W ramach tego świadczenia wypłacane są środki w wysokości 300 złotych na każde uczące się dziecko, aż do 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych, limit wiekowy wynosi tutaj 24 lata.

Komu przysługuje świadczenie „Dobry start” (300 plus)?

-Reklama-

Jak wspomnieliśmy wyżej, świadczenie jest przyznawane każdemu uczniowi, ale uwaga – nie studentom. Świadczenie nie przysługuje również dzieciom uczęszczającym do zerówki – nawet jeśli edukacja z przygotowania przedszkolnego odbywa się w szkole. Przy wypłacie 300 złotych nie ma kryterium dochodowego, a jedynie wiekowe. Jedynym warunkiem obowiązkowym, by otrzymać środki, jest złożenie wniosku o wypłatę.

Wniosek 300 złotych na dziecko

By otrzymać środki z tytułu Dobrego startu, rodzic musi złożyć odpowiedni wniosek. Może to również zrobić opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny (przysposobienie dziecka). Wniosek należy złożyć jedynie drogą elektroniczną do ZUS. Wnioski drogą online można składać przez bankowość elektroniczną, PUE ZUS lub portal [email protected] Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, świadczenie wypłacane jest na wskazany we wniosku nr konta bankowego.

Do kiedy można składać wniosek 300 plus na dziecko?

Wniosek o wypłatę środków z rządowego programu Dobry Start można składać od 1 lipca do 30 listopada. Wnioski złożone w lipcu i sierpniu gwarantują, że wypłata środków nastąpi do 30 września. Wnioski złożone w terminie późniejszym skutkują wypłatą środków do 2 miesięcy od daty złożenia.

-Reklama-

Musisz przeczytać

Najlepsze polskie hotele z animacjami dla dzieci

W kraju kapryśnej i nieprzewidywalnej pogody urlop z dzieckiem może być wyzwaniem. Na szczęście są miejsca, w których nie ma nudy, nawet jeśli aura nie dopisuje. Zobacz najlepsze polskie hotele z animacjami. Tam twoje dzieci będą czuły się jak w raju.

Te książki będą wsparciem dla Twojego dziecka w nauce

Za kilka dni zacznie się nowy rok szkolny. Dla wielu dzieci będzie to pierwsze spotkanie ze szkołą, dla innych kolejny rok pełen wyzwań. By ułatwić swojemu dziecku naukę i wesprzeć je w rozwoju umysłowym, warto sięgnąć po odpowiednie książki. Oto wybrane przez nas propozycje, które szkolną edukację uczynią jeszcze łatwiejszą i przyjemniejszą.

PORÓD – wszystko, co musisz wiedzieć. KURS DLA MAM

Poród to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej mamy. Jak się do niego przygotować? Zobacz kurs dla mam.

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
410ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Prezent na roczek dla dziewczynki – jaki wybrać?

Kupowanie prezentów dla dzieci to nie lada wyzwanie. Świeżo upieczeni rodzice mogą nie orientować się, jakie zabawki i gadżety są aktualnie popularne. Co więcej, maluch szybko rośnie i jego potrzeby ciągle się zmieniają. Czy istnieją uniwersalne i praktyczne prezenty, które zawsze będą trafione? Jakie upominki są odpowiednie dla rocznej dziewczynki? Sprawdź najlepsze pomysły na wyjątkowy prezent.

Konkurs. Zgarnij bilety do kina i filmowe gadżety „Mia i Ja. Film”

„Mia i ja. Film” już od 30 września w kinach! Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników tego serialu do obejrzenia wersji kinowej. Zgarnij bilety i gadżety filmowe w naszym konkursie!

Rozszerzenie diety – sposoby na szybszą naukę

Wprowadzanie nowych pokarmów do diety maluszka, który do tej pory znał tylko mleko mamy, to bez wątpienia spore wyzwanie. Tak jak w każdym przełomowym momencie rozwoju dziecka, w głowie dorosłych pojawia się mnóstwo pytań i wątpliwości. Od czego zacząć rozszerzanie diety? Jak ułatwić ten proces zarówno dziecku, jak i sobie? Kiedy jest odpowiedni czas na samodzielne jedzenie malucha łyżeczką? To tylko niektóre z nurtujących rodziców pytań. Dzisiaj postaramy się rozwiązać część z nich!

8 sposobów jak prawidłowo trzymać noworodka

Noworodki mają małe i delikatne ciałka, dlatego wymagają dużej ostrożności w noszeniu na rękach. Sprawdź, jak trzymać noworodka, by było bezpiecznie i wygodnie.

Jak urządzić pokój dla przedszkolaka?

Kilkulatek bardzo potrzebuje swojej przestrzeni! Okres przedszkolny to idealny moment, by zaaranżować dziecku jego własny pokój. Jak go urządzić, by wnętrze było nie tylko funkcjonalne i bezpieczne, ale również estetyczne i zachęcające dziecko do spędzania w nim czasu?