-Reklama-

Ćwicz i baw się z dzieckiem według metody Montessori

„Montessori. Ćwiczenia i zabawy dla maluchów" to najnowsza publikacja, którą warto mieć w domu. Dzięki tej książce zapewnisz swojemu maluchowi nie tylko wartościową zabawę, ale i wesprzesz jego umiejętności rozwojowe!

-Reklama-

„Montessori. Ćwiczenia i zabawy dla maluchów” autorstwa Beth Wodd to najnowsza publikacja od Wydawnictwa RM. Zawiera masę ćwiczeń i wskazówek, jak w wartościowy sposób bawić się i spędzać czas ze swoim dzieckiem. Zgodne z metodą Montessori ćwiczenia dostosowane do potrzeb i możliwości maluchów od 1 do 3 roku życia.

Pierwsze lata życia są wyjątkowo ważne dla rozwoju dziecka. Metoda Montessori koncentruje się na jego potrzebach i na tym, by zapewnić maluchom jak najlepsze warunki do dorastania i odkrywania świata. Dzięki zróżnicowanym ćwiczeniom zawartym w książce – od wspólnego robienia prania, po naukę rozpoznawania dźwięków – nie tylko zapewnisz szkrabowi wartościową zabawę, lecz także pozwolisz mu rozwijać autoekspresję, samodzielność i pewność siebie.

Celowe ćwiczenia

Każde ćwiczenie koncentruje się na konkretnej umiejętności rozwojowej i dostarcza klarownych instrukcji dotyczących przeprowadzenia go zgodnie z metodą Montessori.

Kluczowe obszary nauki

Ćwiczenia podzielono na kategorie odpowiadające najważniejszym obszarom rozwoju malucha: zdolności motoryczne i artystyczne, umiejętności praktyczne, stymulacja sensoryczna oraz kompetencje językowe.

Wskazówki i modyfikacje

Z towarzyszących ćwiczeniom porad dowiesz się, jak urozmaicić zabawę czy dostosować poziom trudności do możliwości malucha.

Książka podzielona jest na dwie części. Z pierwszej dowiecie się na czym polega Metoda Montessori i jaki ma wpływ na rozwój dziecka. To również wskazówki, w jaki sposób korzystać z zaproponowanych gier i zabaw, by dały jak najwięcej korzyści maluchowi. W drugiej części książki znajduje się aż 60 propozycji różnych aktywności, podzielonych według pięciu głównych obszarów uczenia się. Mamy tu więc zabawy, które ćwiczą motorykę dziecka, rozwijają jego zdolności artystyczne, ćwiczą codzienne umiejętności i stymulują sensorycznie oraz językowo.

Jako medialny patron tej publikacji, serdecznie zachęcamy do poznania jej bliżej. Gwarantujemy, że stanie się ona niezwykłą inspiracją na spędzanie czasu ze swoim maluchem. TUTAJ możecie zamówić książkę.

-Reklama-

Musisz przeczytać

Mamo, tato czy warto bankować krew pępowinową dziecka?

Dla każdego rodzica priorytetem jest zdrowie jego dziecka. Kompletując wyprawkę zwracamy uwagę na bezpieczeństwo i wygodę swoich pociech. Bezpieczeństwo jest kluczowe np....

Najlepsze polskie hotele z animacjami dla dzieci

W kraju kapryśnej i nieprzewidywalnej pogody urlop z dzieckiem może być wyzwaniem. Na szczęście są miejsca, w których nie ma nudy, nawet jeśli aura nie dopisuje. Zobacz najlepsze polskie hotele z animacjami. Tam twoje dzieci będą czuły się jak w raju.

Jak nauczyć dziecko zdrowo jeść?

Zdrowe odżywianie jest w dzisiejszych czasach ogromnym wyzwaniem, a żywienie najmłodszych to temat jeszcze trudniejszy i rodzący bardzo dużo pytań i wątpliwości....

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
412ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Mamy polecają Mamom – zagłosuj na produkt miesiąca! – kwiecień

Pomóż nam wybrać Produkt Kwietnia! Zagłosuj na swojego faworyta!

Moje dziecko nie chce jeść – co robić?!

Jako dietetyk, często się zastanawiam - co jest gorsze u dzieci: brak apetytu czy nadmierny apetyt? Na pewno nie ma wątpliwości co do...

5 skutecznych sposobów na jet lag – jak przetrwać zmianę czasu i cieszyć się wakacjami

Nawet najpiękniejsze wakacje mogą zacząć się nieprzyjemnie – od uciążliwych dolegliwości związanych z aklimatyzacją i zmianą stref czasowych. Czym jest jet lag? Dlaczego trudniej jest pod tym względem podróżować z zachodu na wschód? I w końcu – jak radzić sobie z tzw. chorobą długu czasowego? Radzi dr n. med. Piotr Kajfasz, internista, specjalista chorób zakaźnych, medycyny morskiej i tropikalnej z Grupy LUX MED.

Sezon na alergie – bądź gotowa!

Czy możemy przygotować dom na sezon alergii? Co możemy zrobić, by ułatwić sobie przetrwanie tych trudnych tygodni w roku? Zobaczcie nasze sposoby na ograniczenie alergenów w domu.

11 najdziwniejszych miejsc na poród

Urodzić w miejscu publicznym to chyba koszmar każdej ciężarnej. A jednak takie porody się zdarzają, choć na szczęście bardzo rzadko. Zobacz, w jakich dziwnych miejscach przychodzą na świat dzieci.