-Reklama-

Ćwicz i baw się z dzieckiem według metody Montessori

„Montessori. Ćwiczenia i zabawy dla maluchów" to najnowsza publikacja, którą warto mieć w domu. Dzięki tej książce zapewnisz swojemu maluchowi nie tylko wartościową zabawę, ale i wesprzesz jego umiejętności rozwojowe!

-Reklama-

„Montessori. Ćwiczenia i zabawy dla maluchów” autorstwa Beth Wodd to najnowsza publikacja od Wydawnictwa RM. Zawiera masę ćwiczeń i wskazówek, jak w wartościowy sposób bawić się i spędzać czas ze swoim dzieckiem. Zgodne z metodą Montessori ćwiczenia dostosowane do potrzeb i możliwości maluchów od 1 do 3 roku życia.

Pierwsze lata życia są wyjątkowo ważne dla rozwoju dziecka. Metoda Montessori koncentruje się na jego potrzebach i na tym, by zapewnić maluchom jak najlepsze warunki do dorastania i odkrywania świata. Dzięki zróżnicowanym ćwiczeniom zawartym w książce – od wspólnego robienia prania, po naukę rozpoznawania dźwięków – nie tylko zapewnisz szkrabowi wartościową zabawę, lecz także pozwolisz mu rozwijać autoekspresję, samodzielność i pewność siebie.

Celowe ćwiczenia

Każde ćwiczenie koncentruje się na konkretnej umiejętności rozwojowej i dostarcza klarownych instrukcji dotyczących przeprowadzenia go zgodnie z metodą Montessori.

Kluczowe obszary nauki

Ćwiczenia podzielono na kategorie odpowiadające najważniejszym obszarom rozwoju malucha: zdolności motoryczne i artystyczne, umiejętności praktyczne, stymulacja sensoryczna oraz kompetencje językowe.

Wskazówki i modyfikacje

Z towarzyszących ćwiczeniom porad dowiesz się, jak urozmaicić zabawę czy dostosować poziom trudności do możliwości malucha.

Książka podzielona jest na dwie części. Z pierwszej dowiecie się na czym polega Metoda Montessori i jaki ma wpływ na rozwój dziecka. To również wskazówki, w jaki sposób korzystać z zaproponowanych gier i zabaw, by dały jak najwięcej korzyści maluchowi. W drugiej części książki znajduje się aż 60 propozycji różnych aktywności, podzielonych według pięciu głównych obszarów uczenia się. Mamy tu więc zabawy, które ćwiczą motorykę dziecka, rozwijają jego zdolności artystyczne, ćwiczą codzienne umiejętności i stymulują sensorycznie oraz językowo.

Jako medialny patron tej publikacji, serdecznie zachęcamy do poznania jej bliżej. Gwarantujemy, że stanie się ona niezwykłą inspiracją na spędzanie czasu ze swoim maluchem. TUTAJ możecie zamówić książkę.

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również