-Reklama-

Ciemieniucha – jak sobie z nią poradzić. Sprawdzone porady mam

Ciemieniucha nie jest groźną dolegliwością, ale bywa uciążliwa. Co radzą inne mamy na pozbycie się ciemieniuchy? Zobacz tylko sprawdzone porady.

-Reklama-

Ciemieniucha zwykle zajmuje główkę dziecka, ale może występować też np. w brwiach. Każda z mam opracowała inną metodę na pozbycie się jej. Zobacz, co zadziała u was.

Ciemieniucha – posmarowanie i wyczesanie

„Ja użyłam oleju kokosowego – posmarowałam główkę i wyczesałam grzebyczkiem dla dzieci delikatnie (omijając ciemię, w tym miejscu użyłam tetry po kąpieli i umyciu główki, później wyczesałam ostrożnie tylko z włosów). Po dwóch użyciach wszystko z główki ładnie zeszło i ciemieniucha nie nawracała. Najlepiej kupić olej nierafinowany w sklepie zielarskim…”

Ściąganie ciemieniuchy po kąpieli

„Ja sobie poradziłam tak: nawilżyłam główkę przed kąpielą. Następnie porządnie spłukałam (umyłam) główkę (my używamy produktow Nivea) i wyczesywałam podczas kąpieli grzebykiem, potem spłukałam główkę i po kąpieli nasmarowałam oliwką i spróbowałam znów to wyczesać i tak przy każdym myciu główki, zależnie jak często myje się główkę dziecku, ale do tygodnia schodzi :)”

„U nas pomógł płyn ziajka. Podczas kąpieli brałam gąbkę lekko chropowatą i leciutko przystawiałam, ewentualnie można grzebykiem. Wiem, że niektórzy przed kapielą naoliwiają włosy i tak zostawiają, ale u mnie to nie działało. Dopiero Ziaja pomogła”

Zobacz więcej porad: Jak zwalczyć ciemieniuchę?

Zebrałyśmy dla was preparaty, które pomogą na ciemieniuchę (polecane przez mamy):

autor: redakcja
foto: pixabay.com

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również