-Reklama-

Ciąża w lecie – jak przetrwać?

Robi się coraz cieplej. Jeśli jesteś w zaawansowanej ciąży i czeka cię poród w lecie, upały nie są wymarzoną perspektywą. Oto sposoby, by przetrwać zaawansowaną ciążę w lecie.

-Reklama-

Lato to chyba najtrudniejszy okres do chodzenia w ciąży. Kobieta w ciąży odczuwa wyższą temperaturę niż tą, która akurat wokół panuje. Wszystko dlatego, że krew zwiększa swoją objętość, serce szybciej pracuje, przyspiesza również metabolizm. Do tego dochodzą obrzęki i uderzenia gorąca, które potęgują ciepło i zwiększają potliwość. To naprawdę męczące. Jak zatem przetrwać ciążę w upały?

Ciąża w lecie – jak przetrwać?

  1. Spożywaj mniej soli

Sól odpowiada między innymi za zatrzymywanie wody w organizmie i powodowanie obrzęków. W upały warto zatem ograniczyć jej spożywanie, ale nie wykluczać całkowicie ze swojej diety ze względu na jod, którego potrzebuje dziecko.

  1. Pozdejmuj pierścionki

W lecie łatwiej o obrzęki ze względu na wysoką temperaturę. By nie fundować sobie niemiłych niespodzianek, zawczasu warto zdjąć z palców biżuterię. W innym przypadku , na skutek puchnięcia, może dojść do zablokowania przez obrączkę czy pierścionek przepływu krwi w palcach a wtedy jedynym wyjściem może okazać się rozcinanie biżuterii.

  1. Spędzaj dużo czasu w wodzie

Zapisz się na basen, chłodź się w wannie nawet kilka razy dziennie. Pomoże ci to obniżyć temperaturę ciała i zmniejszyć obrzęki. Basen ma dodatkowy atut, bo pływanie w ciąży jest dobroczynne dla kręgosłupa, który szczególnie na końcówce ciąży może być źródłem dyskomfortu.

  1. Okłady chłodzące

Dobrym i szybkim sposobem na przyniesienie ulgi od gorąca są chłodne okłady np. ze zmoczonego ręcznika kładzione na czoło. Okłady obniżają temperaturę ciała a przy okazji zmniejszają potliwość.

  1. Spędzaj czas w chłodnych pomieszczeniach

W duże upały zrezygnuj z wychodzenia na powietrze. Jeśli masz ochotę na spacer, wybierz się np. do centrum handlowego, gdzie jest przyjemnie, bo chłodniej. Na walkę z nudą wybierz np. kino – nie ma jak relaks w klimatyzowanym pomieszczeniu.

  1. Pij dużo wody!

W ciąży należy wypijać duże ilości wody. W upały zapotrzebowanie na płyny jeszcze wzrasta. W gorące dni postaw na napoje, którymi uzupełnisz elektrolity w organizmie, bo pocąc się, bardzo szybko się ich pozbywasz. Zalecane napoje na upał to oprócz wody mineralnej, sok pomarańczowy, mleko lub napoje dla sportowców (uzupełniające elektrolity).

  1. Noś odpowiednie ubrania

W lato nie wystarczy rozebrać się do krótkiego rękawka i nogawki. Ważne, by ubrania były wykonane z jasnych i naturalnych, oddychających materiałów takich jak: bawełna czy len. Zakładanie ubrań uszytych z materiałów syntetycznych może narazić na wystąpienie potówek czy odparzeń na brzuchu, piersiach czy pod pachami.

  1. Na słońce stosuj kremy z wysokim filtrem

W ciąży bardzo łatwo o przebarwienia i plamy na skórze na skutek działania słońca. By uniknąć trwałych śladów na skórze, stosuj dobre kremy do ciała z wysokim filtrem przeciwsłonecznym. Filtr powinien być wyższy niż ten, którego używałaś przed ciążą.

  1. Dbaj o stopy

Ze względu na opuchnięte latem stopy, postaw na obuwie obszerniejsze i przewiewne. Jeśli planujesz zakup butów w ostatnim trymestrze ciąży, weź pod uwagę, że twoja stopa może nieco urosnąć. Najlepiej kupić buty większe o jakieś pół rozmiaru od tych, które nosisz teraz.

  1. Daj się wymasować

Czy wiesz, że dobry masaż może zmniejszyć obrzęki twojego ciała? Wybierz salon, w którym oferuje się masaże dla ciężarnych i skorzystaj z tej usługi. Poprawa samopoczucia gwarantowana!

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

1 KOMENTARZ

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również