-Reklama-

Bunt dwulatka. Mamy radzą jak przetrwać

Bunt dwulatka to nie mit, choć w każdym przypadku może wyglądać nieco inaczej. U niektórych dzieci jest jak opętanie, u innych ogranicza się tylko do częstego mówienia przez dziecko słowa "nie!". Wszystkie przypadku łączy jedna rzecz - bunt dwulatka to etap przejściowy. Poznajcie sposoby polecane przez mamy na przetrwanie tego trudnego okresu.

-Reklama-

 

Bunt dwulatka – ratunku !!! Jak przetrwać , jak reagować ? KIEDY MINIE ? Mamki jak było u waszych pociech ? Mój dwulatek przechodzi samego siebie .. rzuca zabawkami , rzuca się na podłogę, zrobił się płaczliwy i bardzo nerwowy; chwilami nie poznaje własnego dziecka ????

MAMY RADZĄ

U nas zaczęło się w wieku 21m a skończyło 26m 🙂 🙂 🙂 było ciężko nerwowo ale daliśmy radę,  grunt to kupę cierpliwości i nic więcej a i oczywiście nie daj się, bo mu tak zostanie 🙂 moja córka przechodziła sama siebie kładzenie się na podłogę, pragnienie iść po ulicy (krajówka) obrażanie się za byle co – Magdalena W.

U mnie to samo, problem w tym, że syn jak dostaje ataku a ja nie reaguje to jest jeszcze gorzej, próbuje zwrócić na siebie uwagę, więc huknę na niego,żeby wiedział,że jestem zła jak tak robi (nie wolno pokazywać dziecku,że się to podoba, albo że nie robi to na mnie wrażenia bo będzie tak robił), biorę pod pachę, odkładam do łóżeczka z ulubionym misiem i zamykam drzwi, podrze się minutę, góra 3 , wchodzę a on jakby inne dziecko – śmieje się, gada do mnie.Anna J.

Dokładnie w tym czasie mój syn przechodził ten 'bunt’, a w tym samym czasie jeszcze przeprowadzaliśmy się za granice i to jakby jeszcze go wzmocniło… Nowe miejsce, mieszkanie, ludzie…
Moim zdaniem na to nie da się przygotować, ponieważ dzieci są rożne 🙂 ja osobiście czekałam aż histeria przejdzie sama, wychodziłam z pokoju i po jakimś czasie Fabian sam przychodził do mnie na raczki 😉Karolcia L.

Wiem ze czasem będzie ciężko, ale im bardziej będziesz reagować, tym gorzej będzie. Bo dziecko będzie sprawdzać twoją cierpliwość. Zaciśnij zęby, udaj że wrzask cię nie wzrusza. Jak dziecko ci wrzeszczy, powiedz że będzie go gardło bolało. I dalej rób swoje albo uśmiechem na ustach odwróć uwagę. Milena P.

U nas sprawdza sie metoda ignorowania. np na dworze synek chce wymusić, zaczyna płakać, odchodzę kawałek i mowie: ja idę a ty jak chcesz. Rzuci zabawką, to ja zabieram kucam, patrząc na niego mówię dlaczego zabrałam. Jak krzyczy w domu, udaje głuchą, siadam na kanapie i mowie że mnie to nie wzrusza. Szybko przestaje, bo widzi że nie wskóra nic i szybko mu się nudziMarta P.

Tez mieliśmy ten problem- rzucanie się po podłodze, krzyki, wymyślanie. U nas poskutkowało ignorowanie, chociaż córka próbowała wziąć nas na litość przytulaniem się. Ale na kolana i przytulana była dopiero jak się uspokoiła, to była forma nagrody. – Romana P.

Miałam podobny problem z synem w 15msc – wszystko wymuszał, rzucał się po podłodze, piszczał, szczypał, uderzał głową o ziemie… Trwało to może z 3 miesiące i mu przeszło. Także trzeba czekać aż samo minie 🙂 Dzieci sprawdzają takim zachowanym jak dużo im wolno. Dziś synuś ma 20msc i dużo się uspokoił od tamtego czasu. Ewa Ż.

Mój syn ma 4 lata i tez mu się zdarzy takie zachowanie. Po prostu dziecko nie zawsze potrafi zapanować nad swoimi emocjami. Ba dorośli czasami nie panują! Zanim się tego nauczy to życzę Ci dużo cierpliwości i pilnuj żeby sobie nic nie zrobił przy takim ataku histerii.  – Gosia Cz.

Bunt i kształtowanie się charakteru ale mimo wszystko kopanie plucie rzucanie się nie do pomyślenia. Więcej tłumacz dziecku i stanowczo tłumacz nie wolno bić mamy gdyż to boli. Gdy nie posłucha posadzić w miejscu gdzie nie ma co popsuć lub czymś się bawić np. na karnym małym dywaniku 2 min. Jeśli będzie wstawał posadzić jeszcze raz i powiedzieć,że ma karę przypominając ponownie,że nie wolno nikogo bić gdyż to boli. Gdy kara minie przytul maluszka i wytłumacz co źle zrobił i powiedz,że następnym razem gdy Cię uderzy też będzie miał karę. Ważna stanowczość i pilnuj żeby nikt się w domu np. nie śmiał o jakiego mamy łobuza itp. Wystarczy raz śmiech w takim momencie a dziecko będzie myślało, że tak można i nie będzie wiedziało co to nie wolno. – Katarzyna M.

Klasyczny bunt dwulatka! U nas trwa już od kilku miesięcy..potrzeba dużo cierpliwości! W zeszłym tygodniu mój mąż był na spotkaniu z psychologiem zorganizowanym przez żłobek i była mowa właśnie o tym! Trzeba to po prostu poczekać..kary nie działają bo podczas takiego ataku złości dzieci nie rozumieją co się z nim dzieje! Teoretycznie należy przeczekać aż przejdzie, Ale nie ignorować.. W praktyce jest to trudne do wykonania, Ale możliwe! Powodzenia!Justyna T.

Zobacz jeszcze:

Bunt dwulatka – prawda czy fałsz

 

Cytaty pochodzą z naszego fanpage’a
foto: pixabay.com
-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również