-Reklama-

Agroturystyka – idealny sposób na wypoczynek z dziećmi

-Reklama-

Agroturystyka – słowo to kojarzy się z wiejskim urokiem, otwartymi przestrzeniami i bliskością natury. Ale co to dokładnie oznacza? Agroturystyka to forma turystyki, która integruje turystykę z życiem na wsi, oferując odwiedzającym możliwość uczestnictwa w codziennych zajęciach gospodarskich, poznania tradycji wiejskiego życia i kontaktu z przyrodą. Dla rodzin z dziećmi wyjazd do gospodarstwa agroturystycznego jest nie tylko sposobem na odpoczynek, ale też na edukację i integrację z naturą.

Czym jest agroturystyka?

W najprostszych słowach, agroturystyka to forma podróżowania, która umożliwia turystom spędzenie czasu na farmach, gospodarstwach rolnych czy innych miejscach związanych z wiejskim życiem. To szansa na poznanie i doświadczenie życia na wsi, od uczestniczenia w pracach gospodarskich, spędzanie czasu na łonie przyrody, aż po degustację lokalnych produktów.

Różnica między agroturystyką a tradycyjnymi formami wypoczynku tkwi głęboko w relacji z naturą. Podczas gdy w hotelach czy kurortach turysta często pozostaje odizolowany od otaczającego środowiska, w agroturystyce kontakt z naturą jest nieunikniony. To możliwość obcowania z zwierzętami, spacerów po okolicznych lasach, a także degustacji organicznych produktów prosto z pola.

Agroturystyka z dziećmi

Dlaczego warto wybrać się z dziećmi do gospodarstwa agroturystycznego? Odpowiedź jest prosta – agroturystyka to doskonała okazja do nauki i zabawy w jednym. Dzieci mogą na własnej skórze doświadczyć życia na wsi, poznając proces powstawania żywności, obserwując zwierzęta i ucząc się szacunku do natury. To także świetna okazja do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu – spacery po okolicznych polach i lasach, rowery czy zabawy na podwórku to tylko niektóre z możliwości, jakie oferuje agroturystyka.

Ten sposób wypoczynku jest dla każdego, kto ceni sobie kontakt z naturą, chce odpocząć od zgiełku miasta i poszukuje autentycznych doświadczeń. Rodziny z dziećmi znajdą tu nie tylko możliwość relaksu, ale też szansę na rozwój i naukę poprzez doświadczenie. Dla dzieci przebywanie w gospodarstwie agroturystycznym może stać się niezapomnianą przygodą, która na długo pozostanie w ich wspomnieniach.

Gospodarstwa agroturystyczne, które polecamy

Jeśli chcecie spróbować agroturystyki z dziećmi, wybierzcie miejsce, które sprawi, że zakochacie się w tej formie wypoczynku. Wybraliśmy dla Was kilka takich super lokalizacji, idealnych na wypoczynek z dziećmi.

Agroturystyka Alpaka Konradów, Lądek-Zdrój

To miejsce niczym zoo, w którym mamy szansę odpoczywać w niezwykłej bliskości z wieloma zwierzętami. W zagrodzie należącej do tego obiektu spotkamy przesympatyczne kucyki,  kozy górskie,  kózki miniaturki, króliki, świnki getyńskie, świnki wietnamki, kury, kaczki, gęsi, kaczki biegusy, indyki, króliki belgijskie, lamy, oślice, pawie, owce wrzosówkę, owcę czarnogłowe, owce św. Jakuba, dwie owieczki mieszanki ras. A już wkrótce właściciele otworzą również papugarnię, królikarnię i wiewiórkarnię. Brzmi jak raj? Poza mnogością przyjaznych zwierzątek, dzieci mają do dyspozycji również plac zabaw z huśtawką, piaskownicę i dmuchaniec. Do Agroturystyki Alpaka Konradów można przyjechać na pobyt jednodniowy lub skorzystać z noclegu w apartamencie i spędzić w tym niezwykłym miejscu więcej czasu. Podczas pobytu dzieci mogą zajmować się zwierzakami – karmić je, głaskać, bawić się z nimi, a przy okazji poznają podstawowe zagadnienia o chowie i hodowli oraz uczą się zasad bezpieczeństwa i sprawowania opieki nad inwentarzem. Agroturystyka Alpaka Konradów to bezpieczne, ogrodzone miejsce, gdzie można skorzystać ze świetnej okazji do rekreacji ruchowej na świeżym powietrzu. Piknik na świeżym powietrzu zaostrza apetyt, więc można coś zamówić z menu w tamtejszym food trucku, a w specjalnie przygotowanej alpakowej chacie można odpocząć przy filiżance aromatycznej kawy. Istnieje również możliwość rozpalenia na terenie ogniska. 


Słodka Gruszka, Kopaniec Góry Izerskie

Słodka Gruszka to miejsce przyjazne dla rodzin z dziećmi, dla osób lubiących zwierzęta, kochających spokój, bliskość natury i piękne widoki. To tutaj tradycja wiejskiego życia splata się z nowoczesnym podejściem do gościnności. Odwiedzający mogą cieszyć się spokojem i bliskością natury, korzystając jednocześnie z komfortowych warunków pobytu. Możemy wynająć samodzielny domek z ogródkiem na terenie gospodarstwa lub jeden z tzw. modułów rodzinnych w budynku głównym. Właściciele zapewniają również smaczne posiłki skomponowane z lokalnych produktów. Wielkim atutem jest ogromny teren o charakterze ogrodowym. Altany i ławeczki to magiczne i wygodne miejsca do wypoczynku, w których możemy się zaszyć z książką, kubkiem kawy lub po prostu cieszyć się rozmową i bliskością ze swoją rodziną. Ogromny teren tego gospodarstwa to również wiele miejsc, gdzie goście mogą zbierać owoce i zrywać kwiaty. „Słodka Gruszka” oferuje nie tylko przytulne pokoje i smaczne posiłki, ale także stawia na aktywność swoich gości. Lokalizacja sprzyja wycieczkom, które gospodarze organizują do nieodległych zabytków czy na spacerowe szlaki. Piękno tego miejsca zasługuje na odwiedziny. Jeśli szukacie wytchnienia od miejskiego zgiełku i chcecie znaleźć ukojenie, Słodka Gruszka to idealne miejsce na rodzinny wypoczynek w zgodzie z przyrodą.


Tylickie Wzgórze, Tylicz

Tylickie Wzgórze to pierwsza taka agroturystyka w Polsce, gdzie wszystko jest podyktowane rodzinie. Gdzie rodzice na miejscu mają baseny, place zabaw i animacje, czyli wszystko to, co potrzebne do doskonałego wypoczynku z dziećmi, niezależnie od pogody! Najbliższy weekend majowy kusi Cię odpoczynkiem na łące, w lesie, z dala od miejskiego zgiełku? A gdybyśmy do tego dodali smaczne, domowe, różnorodne posiłki z zieleniną prosto z ogródka za oknem. Taras z widokiem na góry, na którym wypijesz aromatyczną kawę. Chcesz więcej? To może domowa szarlotka z przepisu babci? Basen zewnętrzny na upalne dni i wewnątrz (z brodzikiem dla dzieci) na niepogodę. To tylko namiastka majowego weekendu na Tylickim Wzgórzu. Miejsce prowadzone jest przez doświadczonych rodziców trójki dzieci, gdzie potrzeby każdego rodzica i dziecka, niezależnie od wieku, zna się od podszewki.

Na Tylickim Wzgórzu przeplatają się ze sobą wypoczynek, dobra zabawa, rozwijanie zainteresowań, ale też edukacja przyrodnicza i budowanie świadomości ekologicznej już od małego. To agroturystyka łącząca komfort, wygodę i styl pensjonatu z indywidualnym podejściem, kuchnią babci, wieczorami z szyciem i nauką robienia eko kosmetyków z ziół zebranych na tylickich łąkach. Tutaj dzieci uczą się samodzielnie tworzyć drewnianą zabawkę. Podglądają jak rośnie sałata i pomidor, a później chętniej sięgają po nie podczas rodzinnego śniadania. Kilka kroków dalej karmią włochatych milusińskich w Mini Zoo , zbierają grzyby w pobliskich lasach, podglądają jak pszczółki robią miodek, a później zmęczone padają wieczorem nasycone górskim powietrzem. Brzmi dobrze? Majówka już tuż tuż, rezerwujcie pokoje, bo wiemy, że szybko znikają!


Gospodarstwo Agroturystyczne Dolina Bobrów, Siennica

Gospodarstwo Agroturystyczne Dolina Bobrów znajduje się zaledwie 45 km od Warszawy, w pobliżu Rezerwatu Doliny Świdra i Wólczańskiej Góry. Jest to miejsce, które przenosi nas w świat nadświdrzańskiego folkloru kołbielskiego. Dolina Bobrów to nie tylko gospodarstwo agroturystyczne, lecz także jedno z nielicznych w Polsce, które oferuje wgląd w tradycje wiejskiego życia.

Gospodarstwo jest częścią sieci zagród edukacyjnych, przygotowane na przyjmowanie zarówno jednodniowych wycieczek szkolnych i przedszkolnych, jak i dłuższych pobytów grupowych i gości indywidualnych. Tutaj goście mogą doświadczyć powrotu do korzeni, przekazując młodym pokoleniom wiedzę w sposób ciekawy i przystępny. Wizyta w Dolinie Bobrów to nie tylko podróż w czasie, ale także niezapomniane lekcje historii. Dla dzieci, pobyt w tej agroturystyce to wielkie przeżycie, pełne emocji i pamiątek, które z pewnością zostaną z nimi na długo. Gospodarstwo zachowało swój wiejski charakter, co zostało docenione w licznych konkursach na najpiękniejsze zagrody wiejskie oraz innowacje w agroturystyce. Zdobyte wyróżnienia potwierdzają wysoką jakość oferowanych doświadczeń i gościnności, które są niezaprzeczalnym atutem Doliny Bobrów.


Gościniec Bocianowo, Mazury

Gościniec położony jest w zacisznej krainie, zaledwie kilka kilometrów od Węgorzewa. Choć bociany chętnie odwiedzają te tereny, to krajobraz zdominowały majestatyczne alpaki, wypasane na pagórkowatych pastwiskach. Właściciele przygotowali kameralne i stylowo urządzone pokoje gościnne z łazienkami. Każdy dzień rozpoczyna się od pysznego i zdrowego śniadania, a o ciepłą atmosferę dbają troskliwi gospodarze. Gościniec otacza rozległy ogród, gdzie mieszka część stada alpak. Można je podziwiać z bliska przez cały dzień, a nawet nakarmić przygotowanymi smakołykami. Ogród jest bezpiecznie ogrodzony drewnianym płotem, a dla najmłodszych przygotowano liczne atrakcje: kort do gry w boule, dużą trampolinę, huśtawkę, hamak, namiot wiszący, piaskownicę i miejsce na ognisko. Największą atrakcją Gościńca jest bez wątpienia możliwość spaceru z alpakami. To łagodne zwierzęta, które chętnie nawiązują kontakt z ludźmi. Można je również podglądać w ich domku, zwanym alpakarnią, a także podziwiać nowo narodzone maluchy. W Gościńcu Bocianowo czas płynie leniwie, a troski dnia codziennego znikają. Poczuj się jak w domu, z dala od zgiełku codzienności. Przyjedź i odkryj zaciszne miejsce na Mazurach, gdzie czekają na Ciebie niezapomniane chwile w towarzystwie alpak!


Agroturystyka Żabi Raj, Trzepowo

Gospodarstwo agroturystyczne Żabi Raj położone jest nieopodal miast Serock i Pułtusk. Jest to miejsce, w którym można odpocząć od zgiełku miasta i spędzić czas w otoczeniu pięknej przyrody. Gospodarstwo położone jest na uboczu, wśród lasów i pól, w pobliżu niewielkiego jeziora. Żabi Raj oferuje wygodne pokoje pokoje rodzinne. Wszystkie są wyposażone w łazienki oraz zasięg bezprzewodowej sieci internetowej Wi-Fi. Goście mogą otrzymać posiłki tradycyjnej polskiej kuchni. W wypoczynku towarzyszą im zwierzęta takie jak: owce, kozy, kucyk, oślica, rasowe kury i ptaki, króliki, kaczki, indyki, gęsi, perliczki, bażanty, psy, koty, nocą też nietoperze. Oprócz zwierząt zagrodowych można również zaobserwować (najczęściej wczesnym rankiem) przylatujące z rezerwatu czaple, dzikie kaczki, łabędzie a także podchodzące do naszych stawów sarny, spacerujące bociany, żurawie oraz mnóstwo innych dzikich zwierząt, których w mieście na pewno nie spotkamy. Gospodarstwo oferuje swoim gościom szereg atrakcji, takich jak: wędkowanie w jeziorze, pływanie łódką, jazda na rowerze, piesze wycieczki po okolicy, ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Artykuł zawiera reklamę

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również