-Reklama-

9 ciekawostek o dzieciach urodzonych w lutym

Twój maluch urodzi lub urodził się w lutym? Sprawdź, co o twoim dziecku mówi miesiąc jego urodzin! Oto rzeczy, których nie wiedziałaś o dzieciach urodzonych w drugim miesiącu roku.

-Reklama-

Luty to wyjątkowy miesiąc w roku, zapewne tak jak twoje dziecko. Osoby urodzone 29 lutego obchodzą swoje urodziny raz na cztery lata, więc utrafienie takiej daty narodzin jest jak wygrana na loterii. Co ciekawego powinnaś wiedzieć o dzieciach urodzonych w lutym?

Zimowe dzieci są większe

Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Harvard pokazały, że dzieci rodzące się zimą są większe. Zazwyczaj są dłuższe i cięższe od swoich rówieśników, mają też większy obwód główki. Zapewne powodem jest tutaj fakt, że okres ciąży, gdy następuje najbardziej intensywny rozwój płodu, przypada na wiosnę i lato, gdy ciężarne zdrowiej się odżywiają, spędzają dużo czasu na powietrzu i są mniej narażona na infekcje wirusowe.

Lutowe dzieci rodzą się wcześniej

Podobno w lutym przypada duży odsetek przedwczesnych urodzeń. Według badań Princeton University z 2013 roku przyczyną może być to, że styczeń i luty to miesiące, gdy zachorowalność w społeczeństwie na grypę jest największa. Kobiety, które w zaawansowanej ciąży chorują na grypę pandemiczną są obciążone większym ryzykiem przedwczesnego porodu.

Lutowe dzieci to zodiakalne Wodniki oraz Ryby

Pierwsza połowa lutego należy do Wodnika, druga do Ryb, więc wszystko zależy od tego, którego dnia lutego urodziło się twoje dziecko. Znak zodiaku według astrologów determinuje wiele cech charakteru. Wodniki to intelektualiści, na dodatek bardzo niezależni. Zwykle są to ludzie bardzo empatyczni, nieobojętni na krzywdę innych i chętni do pomocy. Mają też w sobie dużo energii. Dzieci Ryby są bardzo wrażliwe i uwielbiają przebywać z innymi. Bywaja bardzo twórcze i często w przyszłości zostają artystami w różnych dziedzinach sztuki i kultury.

Kamieniem przypisanym do lutowych dzieci jest ametyst

Kamień lutowy to ametyst. Ma piękny purpurowy kolor. To odmiana kwarcu, bardzo ceniona w biżuterii. Kiedyś zdobiła królewskie ozdoby w Europie i Azji. Sam kamień symbolizuje inicjację oraz wewnętrzną siłę.

Lutowe dzieci zostają artystami

Według brytyjskich badań, istnieje związek między miesiącem urodzenia a późniejszą karierą zawodową. W lutym najczęściej rodzą się przyszli artyści i policjanci. Podobno lutowe dzieci często w przyszłości stają się sławne, co z pewnością zawdzięczają swojej wrodzonej kreatywności.

Dzieci urodzone w lutym są spokojniejsze

Istnieje zależność między porą roku, w której się rodzimy a naszą podatnością na stres. Podobno dzieci urodzone zimą są mniej drażliwe i łatwiej im zachować spokój w niektórych stresujących sytuacjach. Czyżby zima sprzyjała duńskiemu „hygge”? Potwierdza to również badanie naukowców z Nowej Zelandii, którzy odkryli, że lutowe dzieci są spokojniejsze, mniej konfliktowe i łatwiej się koncentrują oraz zaprzyjaźniają z innymi.

Osoby urodzone w lutym rzadziej miewają problemy neurologiczne

Osoby urodzone w lutym, marcu i kwietniu rzadziej doświadczają problemów neurologicznych niż osoby urodzone w pozostałej części roku. Z drugiej strony osoby urodzone w lutym powinny uważać na spożycie sodu , ponieważ osoby urodzone w tych miesiącach mają nieco wyższe ryzyko zachorowania na choroby układu krążenia.

Kwiaty przypisane do osób urodzonych w lutym to fiołki i irysy

Po ametyście przyszła kolej na fioletowe kwiaty. Ten kolor rzeczywiście jest dla lutowych dzieci bardzo szczęśliwy. Fiołek symbolizuje miłość i wiarę, a irys mądrość. Trzecim kwiatem symbolizującym luty jest pierwiosnek, którego znaczenie to pewność siebie.

Sławni i bogaci urodzeni w lutym

W lutym urodziło się mnóstwo znanych osób. W Polsce są to m.in. Marian Opania, Ignacy Krasicki, Kamil Glik, Tadeusz Kościuszko, Wanda Rutkiewicz, Kalina Jędrusik, Mariusz Pudzianowski, Urszula, Hubert Hurkacz, Magda Linette, Doda, Irena Sendlerowa.

Wśród zagranicznych sław urodzonych w d rugim miesiącu roku są m.in. Steve Jobs, Jennifer Anistorn, Elizabeth Taylor, George Washington, Nina Simone, Chris Rock, Shakira, Michael Jordan, Harry Styles, Neymar, Christiano Ronaldo.

-Reklama-

Musisz przeczytać

Mamo, tato czy warto bankować krew pępowinową dziecka?

Dla każdego rodzica priorytetem jest zdrowie jego dziecka. Kompletując wyprawkę zwracamy uwagę na bezpieczeństwo i wygodę swoich pociech. Bezpieczeństwo jest kluczowe np....

BEZPŁATNY poradnik o rozszerzaniu diety plus KASZKA! ODBIERZ SWÓJ ZESTAW

Rozszerzanie diety dziecka to wcale nie jest proste zadanie! Z pomocą przychodzi BoboVita. Już dziś zamów swój DARMOWY...

Najlepsze polskie hotele z animacjami dla dzieci

W kraju kapryśnej i nieprzewidywalnej pogody urlop z dzieckiem może być wyzwaniem. Na szczęście są miejsca, w których nie ma nudy, nawet jeśli aura nie dopisuje. Zobacz najlepsze polskie hotele z animacjami. Tam twoje dzieci będą czuły się jak w raju.

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
412ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Jak karmić niemowlę z alergią pokarmową?

Dzieci z alergią pokarmową przybywa. Rodzice nie zawsze wiedzą, jak rozszerzać dietę maluszków uczulonych na określone składniki i prawidłowo komponować ich jadłospis. W tym artykule, eksperci programu edukacyjnego dla rodziców Nestlé Baby&me zebrali najważniejsze informacje, których poszukują rodzice rozszerzający dietę dziecka z alergią lub nietolerancją pokarmową.

W końcu polubiłam prasowanie! Recenzja parownicy i żelazka 2w1 Deerma HS300

Na wstępie od razu się przyznam - prasowanie nigdy nie było moją ulubioną czynnością. Teraz się okazuje, że to wszystko zależy od sprzętu, jaki się posiada! Zobaczcie, co ostatnio wpadło mi w ręce!

Jakie produkty zbożowe podawać dziecku?

Produkty zbożowe są jedną z podstawowych grup produktów spożywczych, które lądują na naszych talerzach. Do tej grupy zaliczymy m.in. kasze, makarony, pieczywo...

Wygraj złoty naszyjnik z literką imienia Twojego dziecka!

W zamian za zakupy NAN rozdaje super prezenty. Do wygrania między innym złote naszyjniki z literkami od firmy YES.

Nie bójmy się powiedzieć, że dzieci można odchudzać! Tak, można!

Wiecie, że Polska jest na czele europejskich Państw, a nawet na świecie, jeśli chodzi o alarmujący wzrost otyłości u naszych dzieci? Widać to nawet...