-Reklama-

5 sposobów jak przystawiać dziecko do piersi. Film

Czy wiesz, że karmić piersią można na kilka sposobów? Że powodzenie zależy często wypracowania własnej metody? Zobacz, jak przystawiać dziecko do piersi.

-Reklama-

Istnieje kilka sposobów przystawiania dziecka do piersi. Nie wszyscy wiedzą, że każda z tych metod rozwiązuje inne problemy z karmieniem piersią. Zobacz, jak wygląda przystawianie dziecka do piersi. Sprawdź, która metoda będzie dla ciebie najlepsza.

Pozycja klasyczna

Dziecko ułożone jest główką w zgięciu łokcia po stronie piersi, z której będzie jadło.

Dla kogo?
Najlepiej sprawdza się w karmieniu poza domem, gdyż pozwala najszybciej i najprościej nakarmić dziecko.

Pozycja krzyżowa

Dziecko dostawia się do piersi podobnie jak w klasycznej pozycji, ale główka nie leży w zgięciu łokcia, ale jest podtrzymywana ręką przeciwległą do piersi.

Dla kogo?
Szczególnie polecana wcześniakom i dzieciom ze słabym napięciem mięśniowym. Dobra szczególnie w pierwszych dniach życia dziecka, gdy maluch potrzebuje wsparcia we właściwym uchwyceniu brodawki.

Pozycja spod pachy

Dziecko leży boczkiem pod pachą mamy, a jego główkę przytrzymuje się ręką bliską piersi, z której będzie jadło.

Dla kogo?
Bardzo dobra pozycja dla kobiet po cesarskim cięciu a także idealna w sytuacjach, gdy w piersiach porobiły się zastoje, stany zapalne i gdy mama ma poranione brodawki. Pozycja jest dobra również dla kobiet z dużym biustem.

Pozycja na boku

Mama i dziecko leżą na boku zwrócone do siebie przodem. Dziecko jest podpierane ręką przeciwległą do piersi, z której je.

Dla kogo?
Dobra pozycja dla kobiet po cesarskim cięciu. Świetnie sprawdza się szczególnie w nocnym karmieniu.

Pozycja „pod górkę”

Mama przyjmuje pozycję półleżącą i kładzie na sobie dziecko.

Dla kogo?
Pozycja dla leniuszków – dzieci, które trzeba motywować do ssania. To dobre rozwiązanie na problemy z nawałem (wtedy mleko leci wolniej i dziecko się nie krztusi). Pozycja nadaje się również dla mam po cesarskim cięciu.

https://www.youtube.com/watch?v=vsakAE_BvxQ

Zobacz inne artykuły o karmieniu piersią:

6 zaskakujących ciekawostek o karmieniu piersią

Mleko matki i jego nieznane właściwości

Karmienie piersią – kiedy można, kiedy nie

Jak wspomóc laktację

Brak pokarmu. Czy to możliwe?

autor: dorota
foto: David Leo Veksler / Foter / CC BY-SA

-Reklama-

Musisz przeczytać

Najlepsze gry na majówkę! Zobacz nasze typy!

Majówka to czas, w którym wielu z nas cieszy się wolnymi dniami i spędza czas z rodziną i przyjaciółmi. Jednym z ciekawych sposobów na spędzenie wolnego czasu w gronie najbliższych są gry planszowe. Dlaczego nie skorzystać z tej okazji i zorganizować rodzinne bądź przyjacielskie granie planszówek?

10 faktów o colostrum, które musisz znać

Colostrum. Niektórym nic nie mówi ta nazwa, inni gdzieś o niej słyszeli, ale nie do końca wiedzą czym jest, a jeszcze inni choć mają wiedzę na jej temat, to nie jest ona wystarczająca. Czas zatem przybliżyć wszystkim działanie colostrum, tym bardziej, że w czasie przesilenia wiosennego ta wiedza może być bardzo przydatna.

Beta hCG prawdę o ciąży ci powie

Badanie potocznie zwane „betą” (beta hcg) zna każda przyszła mama. Jest ono uznawane za najbardziej miarodajne i wiarygodne badanie wykrywające ciążę. W jaki sposób wykonuje się badanie pod kątem beta hCG i kiedy najlepiej je zrobić?

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
413ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Dwujęzyczność dzieci: korzyści i wyzwania

Dwujęzyczność to zdolność posługiwania się dwoma językami w życiu codziennym. W dzisiejszym świecie jest to coraz częstsze i pożądane zjawisko, ponieważ wiąże...

Ile wody powinno się wypijać względem wieku i wagi?

Woda jest niezbędnym składnikiem dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, termoregulacji ciała, transportu składników odżywczych i...

Ile powinna trwać laktacja?

Ile powinna trwać laktacja, to pytanie stawia sobie mama, która karmi piersią. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale warto podawać naturalne mleko jak najdłużej, a przynajmniej przez 6 miesięcy.

Karmienia piersią można się nauczyć

Ogólnopolski Tydzień Promocji Karmienia Piersią przypada w symbolicznym czasie: rozpoczyna się w Dzień Matki, 26 maja, i trwa do 1 czerwca, czyli do Dnia Dziecka. To wyjątkowy okres promujący złoty standard żywienia niemowląt, jakim jest wyłączne karmienie piersią przez pierwsze 6 miesięcy życia.

Odpowiedz na proste pytania i zgarnij szczoteczkę elektryczną dla siebie i dziecka!

Przed wami kolejna super okazja. Tym razem możecie w łatwy sposób zgarnąć szczoteczkę elektryczną Oral-B dla siebie i dziecka. Wystarczy odrobina szczęścia!