-Reklama-
-Reklama-

300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego dziecka!

Zapewne słyszeliście o ostatnim pomyśle rządzących, jakim jest dofinansowanie do wyprawki szkolnej. Jeśli rząd dotrzyma słowa, już w sierpniu tego roku każdy rodzic otrzyma 300 zł na wyprawkę swojego dziecka.

-Reklama-

Szumnie zapowiadana rządowa wyprawka 300+ powoli staje się faktem. Właśnie ogłoszono, że program zostanie zainicjowany we wrześniu br. To oznacza, że nowy rok szkolny rodzice rozpoczną z nieco zasobniejszym portfelem, który pozwoli im w pełni wyposażyć swoje dzieci do szkoły.

Wyprawka 300+. Co to takiego?

Wyprawka 300+ to wsparcie dla uczniów, którzy nie ukończyli jeszcze 18. roku życia. To świadczenie pieniężne w wysokości 300 zł, wypłacane raz w roku (w sierpniu). To rodzice zdecydują, jakie wydatki szkolne pokryją z tej kwoty.

Kto dostanie 300 zł na wyprawkę?

Według rządu, dotację na wyprawkę dostanie każdy rodzic na każde dziecko do 18. roku życia uczące się. Oznacza to, że nie będzie tu kryterium dochodowego i wsparcie otrzymają wszyscy rodzice, którzy złożą wniosek o 300+.

Świadczenie będzie przysługiwać zarówno rodzicom biologicznym, jak i opiekunom dzieci. Ustawa dopuszcza wypłacanie świadczenia dzieciom do 20. roku żcyia, jeśli dziecko kontynuuje edukację rozpoczętą w danej szkole przed ukończeniem 18. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych (stopień umiarkowany lub znaczny), świadzenie będzie wypłacane do 24. roku życia.

Od kiedy ruszy przyjmowanie wniosków wyprawka 300+?

Nie została podana jeszcze konkretna informacja o terminie przyjmowania wniosków oraz sposobu ich składania. Na ten moment wiemy tylko tyle, że program wyprawka 300+ ma ruszyć jeszcze w tym roku, a pierwsze wnioski będą przyjmowane w lipcu.

Pierwsze wypłaty świadczenia mają ruszyć w sierpniu – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Wszystko po to, by rodzice zdążyli z zakupem niezbędnych elementów szkolnej wyprawki dla swoich dzieci.

Wyprawka 300+ – gdzie składać wnioski?

Wnioski o przyznanie świadczenia mają być składane do jednostki organizacyjnej gminy, tej samej która odpowiada za realizację programu 500+. W lipcu będzie można złożyć wniosek przez Internet, poprzez portal [email protected] W sierpniu będzie można złożyć wniosek drogą tradycyjną (w urzędzie). Czas na złożenie wniosku będziemy mieć do końca listopada. W ciągu dwóch miesięcy od złożenia formularza  pieniądze powinny zostać wypłacone. Ci, którzy swój wniosek złożą w tegoroczne wakacje, świadczenie otrzymają do 30. września br.

Wyprawka 300+. Czy pokryje wszystkie wydatki?

Rodzice dzieci uczących się wiedzą, że koszty związane z każdym nowym rokiem szkolnym są wyższe niż 300 zł, ale pieniądze te na pewno odciążą nieco domowy budżet i pomogą łatwiej przebrnąć przez kosztowny wrzesień. Wydatki związane ze szkołą to nie tylko wyposażenie dziecka w podręczniki i akcesoria szkolne, ale również są to wszelkiego rodzaju składki na fundusze szkolne i rodzicielskie, opłaty za świetlicę i wyżywienie, ubezpieczenia, koszty wycieczek. 300 złotych na pewno ułatwi życie i zdejmie z głowy wiele trosk, szczególnie rodzicom dzieci chodzących do szkół ponadpodstawowych, w których nie obowiązują darmowe podręczniki.

autor: iguana
foto: pixabay.com
-Reklama-

Musisz przeczytać

BEZPŁATNY poradnik o rozszerzaniu diety plus KASZKA! ODBIERZ SWÓJ ZESTAW

Rozszerzanie diety dziecka to wcale nie jest proste zadanie! Z pomocą przychodzi BoboVita. Już dziś zamów swój DARMOWY...

Najlepsze polskie hotele z animacjami dla dzieci

W kraju kapryśnej i nieprzewidywalnej pogody urlop z dzieckiem może być wyzwaniem. Na szczęście są miejsca, w których nie ma nudy, nawet jeśli aura nie dopisuje. Zobacz najlepsze polskie hotele z animacjami. Tam twoje dzieci będą czuły się jak w raju.

PORÓD – wszystko, co musisz wiedzieć. KURS DLA MAM

Poród to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej mamy. Jak się do niego przygotować? Zobacz kurs dla mam.

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
412ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Czy zabawki mogą wpływać na rozwój sensoryczny malucha?

Zabawki sensoryczne na przełomie ostatnich lat zyskują na popularności. Dzieci je uwielbiają za to, że mogą ich dotykać, wkładać do buzi i bez umiaru doświadczać. Rodzice zaś doceniają kilka momentów spokoju, kiedy maluch jest nimi pochłonięty. Zabawki sensoryczne dają nam możliwość nie tylko oddechu, ale przede wszystkim wsparcia rozwoju malucha. Jednak czym dokładnie są, kiedy najlepiej je wprowadzić i jak wybrać te odpowiednie spośród wielu dostępnych na rynku? O tym wszystkim rozmawiamy z Magdaleną Zujewicz, fizjoterapeutką i ekspertką marki Canpol babies.

Kim powinno być moje dziecko w przyszłości? Przede wszystkim zawodowo szczęśliwe

Wybór zawodu jest wyzwaniem, nie tylko dla dzieci, ale też dla rodziców. Pierwszą przyszłościową decyzję dziecko musi podjąć już w szkole podstawowej, kolejną tuż po maturze. Kiedy jednak decyduje kim, zostanie w przyszłości? Okazuje się, że nawet i w przedszkolu. Co więcej, badania mówią, że tylko 18 proc. Polaków pracuje w zawodzie wybranym w liceum. Jak zatem zdać egzamin z rodzicielskiego wsparcia w wyborze zawodu?

Jak przygotować się do porodu? Ta lista z pewnością Ci pomoże!

Poród to jedna z ważniejszych chwil w życiu – po 9. miesiącach ciąży na świat przychodzi twoje dziecko. Zastanów się nad tym, jak chcesz, by przebiegały narodziny i stwórz plan porodu. Co powinno się w nim znaleźć?

Kiedy zmienia się kolor oczu u dziecka?

Zachwycasz się niebieskimi oczami twojego noworodka? Musimy cię zmartwić, istnieje prawdopodobieństwo, że kolor oczu dziecka jeszcze się zmieni. Kiedy to się stanie? Jaki finalny kolor oczu będzie mieć twoje dziecko?

Krem pod oczy: jak działa i jak go używać?

Krem pod oczy to jeden z podstawowych kosmetyków niezbędnych do systematycznej pielęgnacji urody. Kremy dedykowane do delikatnej skóry w okolicach oczu mają różne przeznaczenie. O ile wymagają regularnego stosowania, nie należy przesadzać z ilością nakładanego kremu. Na rynku jest bardzo bogata gama tego rodzaju produktów. Kosmetyki pod oczy mogą występować w różnych cenach. Wybierając krem pod oczy, warto zwrócić uwagę na jego właściwości i skład. Dowiedz się, dlaczego warto kupić odpowiednio dopasowany krem pod oczy.