-Reklama-

300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego dziecka!

Zapewne słyszeliście o ostatnim pomyśle rządzących, jakim jest dofinansowanie do wyprawki szkolnej. Jeśli rząd dotrzyma słowa, już w sierpniu tego roku każdy rodzic otrzyma 300 zł na wyprawkę swojego dziecka.

-Reklama-

Szumnie zapowiadana rządowa wyprawka 300+ powoli staje się faktem. Właśnie ogłoszono, że program zostanie zainicjowany we wrześniu br. To oznacza, że nowy rok szkolny rodzice rozpoczną z nieco zasobniejszym portfelem, który pozwoli im w pełni wyposażyć swoje dzieci do szkoły.

Wyprawka 300+. Co to takiego?

Wyprawka 300+ to wsparcie dla uczniów, którzy nie ukończyli jeszcze 18. roku życia. To świadczenie pieniężne w wysokości 300 zł, wypłacane raz w roku (w sierpniu). To rodzice zdecydują, jakie wydatki szkolne pokryją z tej kwoty.

Kto dostanie 300 zł na wyprawkę?

Według rządu, dotację na wyprawkę dostanie każdy rodzic na każde dziecko do 18. roku życia uczące się. Oznacza to, że nie będzie tu kryterium dochodowego i wsparcie otrzymają wszyscy rodzice, którzy złożą wniosek o 300+.

Świadczenie będzie przysługiwać zarówno rodzicom biologicznym, jak i opiekunom dzieci. Ustawa dopuszcza wypłacanie świadczenia dzieciom do 20. roku żcyia, jeśli dziecko kontynuuje edukację rozpoczętą w danej szkole przed ukończeniem 18. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych (stopień umiarkowany lub znaczny), świadzenie będzie wypłacane do 24. roku życia.

Od kiedy ruszy przyjmowanie wniosków wyprawka 300+?

Nie została podana jeszcze konkretna informacja o terminie przyjmowania wniosków oraz sposobu ich składania. Na ten moment wiemy tylko tyle, że program wyprawka 300+ ma ruszyć jeszcze w tym roku, a pierwsze wnioski będą przyjmowane w lipcu.

Pierwsze wypłaty świadczenia mają ruszyć w sierpniu – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Wszystko po to, by rodzice zdążyli z zakupem niezbędnych elementów szkolnej wyprawki dla swoich dzieci.

Wyprawka 300+ – gdzie składać wnioski?

Wnioski o przyznanie świadczenia mają być składane do jednostki organizacyjnej gminy, tej samej która odpowiada za realizację programu 500+. W lipcu będzie można złożyć wniosek przez Internet, poprzez portal [email protected]. W sierpniu będzie można złożyć wniosek drogą tradycyjną (w urzędzie). Czas na złożenie wniosku będziemy mieć do końca listopada. W ciągu dwóch miesięcy od złożenia formularza  pieniądze powinny zostać wypłacone. Ci, którzy swój wniosek złożą w tegoroczne wakacje, świadczenie otrzymają do 30. września br.

Wyprawka 300+. Czy pokryje wszystkie wydatki?

Rodzice dzieci uczących się wiedzą, że koszty związane z każdym nowym rokiem szkolnym są wyższe niż 300 zł, ale pieniądze te na pewno odciążą nieco domowy budżet i pomogą łatwiej przebrnąć przez kosztowny wrzesień. Wydatki związane ze szkołą to nie tylko wyposażenie dziecka w podręczniki i akcesoria szkolne, ale również są to wszelkiego rodzaju składki na fundusze szkolne i rodzicielskie, opłaty za świetlicę i wyżywienie, ubezpieczenia, koszty wycieczek. 300 złotych na pewno ułatwi życie i zdejmie z głowy wiele trosk, szczególnie rodzicom dzieci chodzących do szkół ponadpodstawowych, w których nie obowiązują darmowe podręczniki.

autor: iguana
foto: pixabay.com

-Reklama-

Musisz przeczytać

Najlepsze gry na majówkę! Zobacz nasze typy!

Majówka to czas, w którym wielu z nas cieszy się wolnymi dniami i spędza czas z rodziną i przyjaciółmi. Jednym z ciekawych sposobów na spędzenie wolnego czasu w gronie najbliższych są gry planszowe. Dlaczego nie skorzystać z tej okazji i zorganizować rodzinne bądź przyjacielskie granie planszówek?

10 faktów o colostrum, które musisz znać

Colostrum. Niektórym nic nie mówi ta nazwa, inni gdzieś o niej słyszeli, ale nie do końca wiedzą czym jest, a jeszcze inni choć mają wiedzę na jej temat, to nie jest ona wystarczająca. Czas zatem przybliżyć wszystkim działanie colostrum, tym bardziej, że w czasie przesilenia wiosennego ta wiedza może być bardzo przydatna.

Beta hCG prawdę o ciąży ci powie

Badanie potocznie zwane „betą” (beta hcg) zna każda przyszła mama. Jest ono uznawane za najbardziej miarodajne i wiarygodne badanie wykrywające ciążę. W jaki sposób wykonuje się badanie pod kątem beta hCG i kiedy najlepiej je zrobić?

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
413ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Dwujęzyczność dzieci: korzyści i wyzwania

Dwujęzyczność to zdolność posługiwania się dwoma językami w życiu codziennym. W dzisiejszym świecie jest to coraz częstsze i pożądane zjawisko, ponieważ wiąże...

Ile wody powinno się wypijać względem wieku i wagi?

Woda jest niezbędnym składnikiem dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, termoregulacji ciała, transportu składników odżywczych i...

Ile powinna trwać laktacja?

Ile powinna trwać laktacja, to pytanie stawia sobie mama, która karmi piersią. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale warto podawać naturalne mleko jak najdłużej, a przynajmniej przez 6 miesięcy.

Karmienia piersią można się nauczyć

Ogólnopolski Tydzień Promocji Karmienia Piersią przypada w symbolicznym czasie: rozpoczyna się w Dzień Matki, 26 maja, i trwa do 1 czerwca, czyli do Dnia Dziecka. To wyjątkowy okres promujący złoty standard żywienia niemowląt, jakim jest wyłączne karmienie piersią przez pierwsze 6 miesięcy życia.

Odpowiedz na proste pytania i zgarnij szczoteczkę elektryczną dla siebie i dziecka!

Przed wami kolejna super okazja. Tym razem możecie w łatwy sposób zgarnąć szczoteczkę elektryczną Oral-B dla siebie i dziecka. Wystarczy odrobina szczęścia!