-Reklama- Rowery - wybierz na Ceneo

3 miejsca, w których naprawdę nie powinnaś karmić piersią

Publiczne karmienie piersią budzi ogromne emocje. Jedni uważają, że nie wypada karmić w restauracji, innych oburza karmienie w kościele. Dowiedz się gdzie naprawdę nie powinnaś karmić piersią.

-Reklama-

Karmienie to nie tylko jedzenie


Karmienie piersią to zaspokajanie potrzeb fizycznych – głodu i pragnienia oraz potrzeb emocjonalnych dziecka – zapewnienie bliskości i poczucia bezpieczeństwa. Karmienie piersią jest normalne i naturalne, dlatego bez obaw karm swoje dziecko zawsze kiedy ono tego potrzebuje, bez względu na miejsce, w którym się znajdujecie.
Karm dziecko, kiedy jest głodne, jeśli masz wątpliwości czy wolno/wypada Ci to robić, zastanów się czy w tych samych okolicznościach podałabyś mu butelkę z mlekiem modyfikowanym.
Pozwól się napić dziecku, które jest spragnione. Jeśli masz wątpliwości czy powinnaś to robić, zastanów się czy w tych samych okolicznościach pozwoliłabyś mu na łyk wody.
Podawaj pierś dziecku, które potrzebuje bliskości i ukojenie. Jeśli masz wątpliwości, zastanów się czy w tych samych okolicznościach pozwoliłabyś sobie tulić je w ramionach ze smoczkiem w buzi.
Pamiętaj, że to nie pierś jest zastępstwem butelki i smoczka, ale smoczek i butelka są zastępstwem piersi.

W kinie, w Lublinie


Możesz karmić na ławce w parku, na przystanku autobusowym, w restauracji i w centrum handlowym. Na plaży, w urzędzie, w poczekalni u dentysty. Jak śpiewały kiedyś Brathanki „w kinie, w Lublinie, w metrze i w swetrze”, choć jeśli chodzi o karmienie w środkach transportu, zalecamy szczególną ostrożność, bo to może okazać się naprawdę niebezpieczne.
A w kościele? W kościele też możesz karmić! Mówił o tym wyraźnie papież Franciszek.
Maryja też karmiła piersią, a replika dzieła
Andrea Solario, Madonna z zieloną poduszką, najbardziej chyba znanego obrazu Matki Bożej karmiącej Jezusa znajduje się w wielu świątyniach. Widać na nim nie tylko pierś, ale (o zgrozo!) także sutek.

Gdzie więc nie karmić?


Pamiętaj, że przy całym naszym poparciu dla karmienia piersią, uważamy, że naprawdę są miejsca, w których karmić nie powinnaś.

  • Nie karm w jadącym samochodzie. To bardzo niebezpieczne!
  • Z tych samych powodów nie karm w samolocie podczas turbulencji.
  • I przede wszystkim nigdy, przenigdy nie karm dziecka w publicznej toalecie! A jeśli ktoś zasugeruje Ci, że właśnie tam powinnaś to robić, kup mu obiad na wynos ,a potem zaserwuj go na pokrywie muszli klozetowej i życz smacznego.
autor: Wioleta Szulejewska
foto: pixabay.com

-Reklama-

Musisz przeczytać

Mamo, tato czy warto bankować krew pępowinową dziecka?

Dla każdego rodzica priorytetem jest zdrowie jego dziecka. Kompletując wyprawkę zwracamy uwagę na bezpieczeństwo i wygodę swoich pociech. Bezpieczeństwo jest kluczowe np....

BEZPŁATNY poradnik o rozszerzaniu diety plus KASZKA! ODBIERZ SWÓJ ZESTAW

Rozszerzanie diety dziecka to wcale nie jest proste zadanie! Z pomocą przychodzi BoboVita. Już dziś zamów swój DARMOWY...

Najlepsze polskie hotele z animacjami dla dzieci

W kraju kapryśnej i nieprzewidywalnej pogody urlop z dzieckiem może być wyzwaniem. Na szczęście są miejsca, w których nie ma nudy, nawet jeśli aura nie dopisuje. Zobacz najlepsze polskie hotele z animacjami. Tam twoje dzieci będą czuły się jak w raju.

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
411ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Mamo, tato czy warto bankować krew pępowinową dziecka?

Dla każdego rodzica priorytetem jest zdrowie jego dziecka. Kompletując wyprawkę zwracamy uwagę na bezpieczeństwo i wygodę swoich pociech. Bezpieczeństwo jest kluczowe np....

Mamy polecają Mamom – zagłosuj na produkt miesiąca!

Mamy wiedzą co dobre dla ich dzieci, dlatego rozpoczynamy głosowanie na produkt miesiąca. Weź udział w plebiscycie i wybierz produkt, który cenisz w macierzyństwie.

Nowe „Czyściochowe zabawy” już w Rossmannie – w sam raz na zimowe ferie!

,,Czyściochowe zabawy! Cz. 5 Czysty nos”– to tytuł kolejnych pełnych łamigłówek i kolorowanek książeczek z bohaterami Czyściochowa. Są one prezentem dla uczestników Rossnę!, którzy między 14 stycznia, a 15 lutego kupią produkt do dziecięcej higieny lub pielęgnacji i zeskanują kartę programu.

„Nastolatki na krawędzi” – poradnik o wychowywaniu nastolatek w pełnej niepokoju rzeczywistości

Czy każde samookaleczanie prowadzi do samobójstwa? Jak nastolatki korzystają z technologii i co z tego wynika? Czy zaburzenia psychiczne mogą być ucieczką przed rzeczywistością? Jak zareagować, kiedy córka prosi, aby zwracać się do niej „on”? Kiedy udać się z nastolatką do specjalisty i czego się spodziewać po takiej wizycie? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w poradniku o wychowywaniu nastolatek w pełnej niepokoju rzeczywistości. „Nastolatki na krawędzi. Czego nie wiecie o problemach swoich córek” Krystyny Romanowskiej, dr Agnieszki Dąbrowskiej i dr Marty Niedźwiedzkiej w księgarniach już od 25 stycznia!

Krótkowzroczność u dziecka: korygować czy kontrolować?

Krótkowzroczność powoduje niezdolność do wyraźnego widzenia odległych obrazów i obiektów, takich jak np. tablica w klasie. Wada ta dotyka coraz większy odsetek dzieci i młodzieży, a niewykryta i niekontrolowana, może szybko i znacznie się pogłębiać. Dlatego w przypadku zaobserwowania pierwszych objawów krótkowzroczności u swojego dziecka ważna jest natychmiastowa reakcja: korekcja oraz kontrola progresji wady. Co znaczą oba pojęcia i czym się różnią?