-Reklama- Baseny i chemia basenowa - sprawdź na Ceneo

3 miejsca, w których naprawdę nie powinnaś karmić piersią

Publiczne karmienie piersią budzi ogromne emocje. Jedni uważają, że nie wypada karmić w restauracji, innych oburza karmienie w kościele. Dowiedz się gdzie naprawdę nie powinnaś karmić piersią.

-Reklama-

Karmienie to nie tylko jedzenie


Karmienie piersią to zaspokajanie potrzeb fizycznych – głodu i pragnienia oraz potrzeb emocjonalnych dziecka – zapewnienie bliskości i poczucia bezpieczeństwa. Karmienie piersią jest normalne i naturalne, dlatego bez obaw karm swoje dziecko zawsze kiedy ono tego potrzebuje, bez względu na miejsce, w którym się znajdujecie.
Karm dziecko, kiedy jest głodne, jeśli masz wątpliwości czy wolno/wypada Ci to robić, zastanów się czy w tych samych okolicznościach podałabyś mu butelkę z mlekiem modyfikowanym.
Pozwól się napić dziecku, które jest spragnione. Jeśli masz wątpliwości czy powinnaś to robić, zastanów się czy w tych samych okolicznościach pozwoliłabyś mu na łyk wody.
Podawaj pierś dziecku, które potrzebuje bliskości i ukojenie. Jeśli masz wątpliwości, zastanów się czy w tych samych okolicznościach pozwoliłabyś sobie tulić je w ramionach ze smoczkiem w buzi.
Pamiętaj, że to nie pierś jest zastępstwem butelki i smoczka, ale smoczek i butelka są zastępstwem piersi.

W kinie, w Lublinie


Możesz karmić na ławce w parku, na przystanku autobusowym, w restauracji i w centrum handlowym. Na plaży, w urzędzie, w poczekalni u dentysty. Jak śpiewały kiedyś Brathanki „w kinie, w Lublinie, w metrze i w swetrze”, choć jeśli chodzi o karmienie w środkach transportu, zalecamy szczególną ostrożność, bo to może okazać się naprawdę niebezpieczne.
A w kościele? W kościele też możesz karmić! Mówił o tym wyraźnie papież Franciszek.
Maryja też karmiła piersią, a replika dzieła
Andrea Solario, Madonna z zieloną poduszką, najbardziej chyba znanego obrazu Matki Bożej karmiącej Jezusa znajduje się w wielu świątyniach. Widać na nim nie tylko pierś, ale (o zgrozo!) także sutek.

Gdzie więc nie karmić?


Pamiętaj, że przy całym naszym poparciu dla karmienia piersią, uważamy, że naprawdę są miejsca, w których karmić nie powinnaś.

  • Nie karm w jadącym samochodzie. To bardzo niebezpieczne!
  • Z tych samych powodów nie karm w samolocie podczas turbulencji.
  • I przede wszystkim nigdy, przenigdy nie karm dziecka w publicznej toalecie! A jeśli ktoś zasugeruje Ci, że właśnie tam powinnaś to robić, kup mu obiad na wynos ,a potem zaserwuj go na pokrywie muszli klozetowej i życz smacznego.
autor: Wioleta Szulejewska
foto: pixabay.com

-Reklama-

Musisz przeczytać

Najlepsze gry na majówkę! Zobacz nasze typy!

Majówka to czas, w którym wielu z nas cieszy się wolnymi dniami i spędza czas z rodziną i przyjaciółmi. Jednym z ciekawych sposobów na spędzenie wolnego czasu w gronie najbliższych są gry planszowe. Dlaczego nie skorzystać z tej okazji i zorganizować rodzinne bądź przyjacielskie granie planszówek?

10 faktów o colostrum, które musisz znać

Colostrum. Niektórym nic nie mówi ta nazwa, inni gdzieś o niej słyszeli, ale nie do końca wiedzą czym jest, a jeszcze inni choć mają wiedzę na jej temat, to nie jest ona wystarczająca. Czas zatem przybliżyć wszystkim działanie colostrum, tym bardziej, że w czasie przesilenia wiosennego ta wiedza może być bardzo przydatna.

Beta hCG prawdę o ciąży ci powie

Badanie potocznie zwane „betą” (beta hcg) zna każda przyszła mama. Jest ono uznawane za najbardziej miarodajne i wiarygodne badanie wykrywające ciążę. W jaki sposób wykonuje się badanie pod kątem beta hCG i kiedy najlepiej je zrobić?

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
413ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Dwujęzyczność dzieci: korzyści i wyzwania

Dwujęzyczność to zdolność posługiwania się dwoma językami w życiu codziennym. W dzisiejszym świecie jest to coraz częstsze i pożądane zjawisko, ponieważ wiąże...

Ile wody powinno się wypijać względem wieku i wagi?

Woda jest niezbędnym składnikiem dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, termoregulacji ciała, transportu składników odżywczych i...

Ile powinna trwać laktacja?

Ile powinna trwać laktacja, to pytanie stawia sobie mama, która karmi piersią. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale warto podawać naturalne mleko jak najdłużej, a przynajmniej przez 6 miesięcy.

Karmienia piersią można się nauczyć

Ogólnopolski Tydzień Promocji Karmienia Piersią przypada w symbolicznym czasie: rozpoczyna się w Dzień Matki, 26 maja, i trwa do 1 czerwca, czyli do Dnia Dziecka. To wyjątkowy okres promujący złoty standard żywienia niemowląt, jakim jest wyłączne karmienie piersią przez pierwsze 6 miesięcy życia.

Te triki pozwolą ci utrzymać porządek w domu bez zbędnego wysiłku!

Utrzymanie porządku w domu może być czasochłonne i często wymaga dużego wysiłku. Jednak istnieje wiele trików i strategii, które mogą pomóc i...