-Reklama- Wyposażenie kuchni - zobacz na Ceneo.pl

Wszystko, co warto wiedzieć o baloniku Aniball

Balonik Aniball to produkt medyczny, który wspiera świadome przygotowanie do porodu oraz pomaga w regeneracji tkanek w okresie połogu. Aż do 63% porodów kończy się rutynowym nacięciem krocza (epizjotomią). Jest to zabieg wykonywany prewencyjnie, chociaż nie zawsze jest potrzebny, a często niesie ze sobą dużo bardziej negatywne skutki niż samoistne pęknięcie. Dlaczego trening z balonikiem Aniball to jedna z najskuteczniejszych metod ochrony krocza podczas porodu?

-Reklama-

Czym jest balonik Aniball?

Balonik Aniball to produkt zaprojektowany we współpracy z ginekologami oraz położnikami. Ma formę balonika z pompką. Jest w 100% wykonany hipoalergicznych materiałów, dlatego nie uczula. Jego bezpieczne działanie potwierdzają badania kliniczne oraz rosnąca popularność na całym świecie. W Polsce dopiero zaczyna mówić się więcej o profilaktyce przedporodowej oraz korzystać z produktów wspomagających, takich jak balonik Aniball, jednak w innych krajach (np. w Czechach) trening z Aniballem jest powszechny. Według statystyk szpitala w Ústí nad Orlicí (2016) 68% kobiet, które ćwiczyły z balonikiem, urodziło bez nacięcia lub pęknięcia krocza.

Jak stosować balonik Aniball?

Balonik należy wprowadzić do pochwy (można zastosować lubrykant na bazie wody) na głębokość ok 7cm. Można robić to w dowolnej pozycji, jednak na początku najwygodniej będzie na plecach z lekko ugiętymi nogami. Następnie naciskamy kilka razy pompkę, sprawiając, że balonik zwiększy swoją objętość. Nie należy się skupiać na dojściu do jak największej objętości balonika, ponieważ w treningu z Aniballem chodzi przede wszystkim o relaksację mięśni i naukę świadomego oddychania.

Gdy balonik już jest w pochwie, rozluźniamy dolne partie ciała, w tym mięśnie dna miednicy. Jeśli zrobimy to prawidłowo, balonik samoistnie wysunie się na zewnątrz. Podczas ćwiczeń nie wypychamy balonika na siłę! Trening z Aniballem należy rozpocząć 4 tygodnie przed planowanym terminem porodu. Jest to wystarczający czas, żeby bezpiecznie przygotować swoje ciało do narodzin dziecka.

WYRÓB MEDYCZNY

Aniball to WYRÓB MEDYCZNY. Przed użyciem zapoznaj się z treścią instrukcji używania i etykietą bądź skonsultuj się z lekarzem.

Balonik Aniball – działanie

Balonik Aniball pełni przede wszystkim funkcję relaksacyjną – uczy świadomego rozluźniania mięśni dna miednicy. Jest to szczególnie istotne dla kobiet, które pierwszy raz rodzą naturalnie i nie mają dobrej świadomości własnego ciała.

Regularny trening z Aniballem:

  • Przygotowuje fizycznie i psychicznie do porodu, m.in. zaznajamia ciało z obwodem główki dziecka.
  • Uczy kontroli nad własnym ciałem, w tym świadomego oddychania.
  • Pomaga w nauce relaksacji mięśni dna miednicy.
  • Minimalizuje ryzyko pęknięcia krocza w czasie porodu.

Warto podkreślić, że trening z balonikiem Aniball skraca II fazę porodu, co minimalizuje ryzyko prewencyjnego nacięcia krocza.

Opinie kobiet, które ćwiczyły z balonikiem Aniball

„Polecam w 100%. Balonika używałam przez 4tygodnie przed porodem. Dzięki niemu udało się uniknąć nacięcia. Poród był błyskawiczny. Urodziłam córkę przy dwóch skurczach partych. Polecam z czystym sumieniem. Uważam, że warto. Balonik świetnie przygotowuje do porodu.” Magdalena Wajda

„Aniball to najlepsza rzecz jaka została stworzona dla kobiet które chcą naturalnie urodzić swoje dziecko, jednocześnie dbając o ochronę swojego krocza. Systematyczna praca pozwoliła mi na uzyskanie rezultatu 30 cm. Mimo iż moja pierwsza córka posiadała obwód główki 34 cm, moje krocze nie potrzebowało żadnej interwencji. Natomiast podczas drugiego porodu z synem zadziało się coś magicznego…. Mój rezultat ćwiczeń był dokładnie taki sam jak przy pierwszej ciąży natomiast obwód główki syna był mniejszy (31cm). Wypracowane krocze pozwoliło mu dosłownie „przepłynąć” przez nie. Od momentu osiągnięcia pełnego rozwarcia syn urodził się na jednym skurczy, wybawiając mnie od bóli partych i znowu pozostawiając moje krocze bez żadnego obrażenia. Z całego serca polecam każdej ciężarnej która wacha się czy warto zainwestować…. Ja twierdze ze NAPRAWDĘ WARTO!!!! – Angelika Arciszewska

Co eksperci mówią na temat balonika Aniball?

Zalety stosowania balonika dostrzegają też niektórzy ginekolodzy i położne. Chwalą go za wysoki poziom bezpieczeństwa i rolę, jaką pełni w przygotowaniu do porodu. Anna Norejko, położna i propagatorka porodu siłami natury, poleca balonik Aniball dla kobiet, które chcą zminimalizować ryzyko nacięcia lub pęknięcia krocza:


Balonik Aniball to przydatne narzędzie, które uelastyczni i przygotuje głębokie tkanki krocza do porodu. Wzmocnione mięśnie dna miednicy zapobiegają urazom okołoporodowym, skrócą drugą fazę porodu a także przyśpieszą regenerację po przebytej ciąży i porodzie.”


Z kolei według mgr Radmila Dorazilová 93% kobiet oceniło balonik Aniball jako skuteczną formę profilaktyki przedporodowej i wsparcie psychiczne oraz fizyczne.

Balonik Aniball to jedna z metod stosowanych w profilaktyce przedporodowej, która – według najnowszych badań – skutecznie minimalizuje ryzyko urazu krocza i pęknięciu podczas porodu. Więcej na temat działania balonika Aniball znajdziesz na aniball-polska.pl

Pamiętaj, że samo stosowanie balonika nie zastąpi wizyty i konsultacji lekarskiej.

Przeciwwskazania do stosowania balonika Aniball

Nie można używać w następujących przypadkach: ciąża wysokiego ryzyka, ryzyko porodu przedwczesnego, krwawienie pochwowe (jakiekolwiek), przy planowanym cesarskim cięciu, kandydoza pochwy (grzybica) albo inne patologie zakaźne w pochwie, albo w okolicy wejścia pochwy, zapalenie pochwy, opryszczka narządów płciowych, urazy w obrębie pochwy, nowotwory złośliwe w strefie organów płciowych, patologie szyjki macicy. Szczególną ostrożność podczas ćwiczeń, po konsultacji z lekarzem, należy przestrzegać przy żylakach pochwy i na zewnętrznych narządach rodnych, łożysku przodującym, zmniejszonej wrażliwości pochwy oraz okolicy narządów płciowych (choroby neurologiczne, stosowanie leków przeciwbólowych), po leczeniu zapalenia pochwy (krótko utrzymuje się wrażliwość pochwy), zabiegach operacyjnych pochwy (blizny mogą nie pozwalać na wystarczającą elastyczność pochwy), przy liszaju twardzinowym narządów płciowych (Lichen Sclerosus przewlekła choroba skóry). Każdy problem, który może wystąpić w trakcie ćwiczeń, należy skonsultować z położną lub lekarzem ginekologiem.

wpis gościnny

Przeczytaj uważnie instrukcję użytkowania oraz informacje dotyczące bezpiecznego użytkowania wyrobu medycznego. Aniball to wyrób medyczny przeznaczony do przygotowania przedporodowego, profilaktyki urazów krocza oraz wysiłkowego nietrzymania moczu.

-Reklama-

Musisz przeczytać

BEZPŁATNY poradnik o rozszerzaniu diety plus KASZKA! ODBIERZ SWÓJ ZESTAW

Rozszerzanie diety dziecka to wcale nie jest proste zadanie! Z pomocą przychodzi BoboVita. Już dziś zamów swój DARMOWY...

Najlepsze polskie hotele z animacjami dla dzieci

W kraju kapryśnej i nieprzewidywalnej pogody urlop z dzieckiem może być wyzwaniem. Na szczęście są miejsca, w których nie ma nudy, nawet jeśli aura nie dopisuje. Zobacz najlepsze polskie hotele z animacjami. Tam twoje dzieci będą czuły się jak w raju.

Jak nauczyć dziecko zdrowo jeść?

Zdrowe odżywianie jest w dzisiejszych czasach ogromnym wyzwaniem, a żywienie najmłodszych to temat jeszcze trudniejszy i rodzący bardzo dużo pytań i wątpliwości....

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
411ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Szybki poród – czy to się zdarza tylko w filmach?

Przeraża cię wizja porodu w domu lub w drodze do szpitala? Takie błyskawiczne porody rzeczywiście się zdarzają, ale znacznie częściej trwają jednak od kilku do kilkunastu godzin. Dlaczego jedne kobiety rodzą szybciej ? Czy da się przygotować na szybki poród?

Wybór odpowiedniego roweru dla malucha – potrzebujesz pomocy?

Zakup roweru dla dziecka może okazać się nie lada wyzwaniem. Bogactwo ofert na rynku, choć daje szerokie pole do popisu, może również powodować dezorientację. Jak wybrać rower dla dziecka najlepiej dostosowany do jego potrzeb? Przygotowaliśmy zbiór wskazówek, dzięki którym odnalezienie idealnego jednośladu dla malucha stanie się łatwiejsze.

Piżamy niemowlęce – co wybrać, by maluszek pokochał swoją piżamkę

Ubrania do spania są niezwykle ważne. Zobacz, na co warto zwrócić uwagę, by zapewnić dziecku zdrowy sen, co jest istotne przy wyborze bielizny nocnej? Dowiedz się więcej na ten temat i dokonuj świadomych wyborów.

Cytaty, które dodają otuchy po rozwodzie

Rozwód dla wielu wydaje się końcem świata, tymczasem jest tylko końcem pewnego etapu w życiu. Zebrane myśli i cytaty o rozwodzie mogą...

Wielka elektronika dla małych odkrywców okiem psychologa

Żyjemy w czasach nieustannego i niezwykle szybkiego postępu technologicznego. Smartfon, smartwatch, laptop czy tablet, to już nie tylko modne gadżety czy przedmioty służące rozrywce, ale i narzędzia niezbędne do pracy czy nauki. Rosnąca powszechność urządzeń cyfrowych ma wpływ także na dzieci, które są niezwykle zainteresowane światem dorosłych, naśladują wykonywane przez nich czynności. A ponieważ współcześni rodzice dużo czasu spędzają przy urządzeniach cyfrowych, dzieci także chcą się nimi posługiwać. Na szczęście są zabawki, które wyglądem przypominają urządzenia dla dorosłych, ale są bezpieczne dla maluchów i dodatkowo wspierają ich rozwój! Co to za zabawki i gdzie ich szukać?