-Reklama-

Oparzenia u dzieci – jak postępować?

Gorąca kawa, herbata czy zupa to winowajcy oparzeń u małych dzieci. W naszym przypadku, osób dorosłych, oparzenia termiczne nie są aż tak niebezpieczne jak w przypadku małych dzieci. Liczy się każda sekunda i prawidłowe postępowanie. Najważniejsze jest aby zapobiegać takim urazom, więc zwracajmy uwagę na to gdzie stawiamy ciepłe posiłki i napoje i czy dziecko ma do nich dostęp. Trzeba mieć oczy dookoła głowy i myśleć za dwie osoby, bo wyobraźnia dziecka nie zna granic.

-Reklama-

Oparzenia u dzieci – co robić, jak to się stanie?

Jednak wszystkiego przewidzieć się nie da i jeżeli dojdzie do wypadku, trzeba wiedzieć jak szybko zadziałać. Jeżeli dziecko wyleje na siebie gorący płyn, nie zdejmuj ubrań na siłę! Jeżeli materiał przyczepił się do skóry dziecka, zostaw go. Kolejnym krokiem jest woda. Bieżąca i letnia. Nigdy zimna, ponieważ w łatwy sposób można wychłodzić organizm, co również może przyczynić się do pogorszenia stanu dziecka. Jeżeli oparzenie jest rozległe należy powiadomić pogotowie ratunkowe. W przypadku dziecka będzie to cała rączka, nóżka, brzuch, klatka piersiowa lub twarz. Każde oparzenie, które Cię niepokoi w szczególności w przypadku małych dzieci jest powodem do tego, aby zadzwonić i zapytać. Pamiętajmy, że to dyspozytor, który jest po drugiej stronie telefonu zadecyduje czy karetka jest faktycznie potrzebna.

Oparzenia u dzieci – jak pomóc dziecku?

Czy jest jakaś alternatywa dla wody? Co powinno znaleźć się w Twojej apteczce, aby skutecznie pomóc w przypadku oparzeń?

Odpowiedź jest prosta! Opatrunek hydrożelowy. Bardzo szybko przynosi ulgę i jak mówią badania producentów, rana oparzeniowa bardzo ładnie goi się właśnie po zastosowaniu takiego opatrunku. Jak on wygląda i w jaki sposób go założyć – całe postępowanie znajdziesz w naszym krótkim filmik instruktażowym:

Oparzenia u dzieci – jakich błędów nie popełniać?

Jakie są najczęstsze błędy w przypadku postępowania przy oparzeniach?

  • Przykładanie lodu aby uśmierzyć ból.

Ból będzie większy, a dodatkowo spowodujemy wychłodzenie organizmu dziecka

  • Smarowanie rany mlekiem, masłem, maścią

Żadne specyfiki nie pomogą tak dobrze na oparzenia jak woda lub opatrunek hydrożelowy. Nakładanie w szczególności tłustych substancji spowoduje zwiększenie rozległości oparzenia oraz nawet zakażenie rany.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o pierwszej pomocy i przede wszystkim nie chcesz popełniać błędów, które często są powielane na internetowych forach, zapraszamy Cię do BEZPŁATNEJ grupy na FB, gdzie znajdziesz więcej cennych porad. Link poniżej:

Jeżeli zastanawiasz się czy rzeczy, które masz w swojej domowej apteczce są wystarczające, sprawdź to razem z nami! Pobierz BEZPŁATNY ebook „24 niezbędniki w apteczce”!

https://ebook.twojratownik.pl/

wpis gościnny
foto: canva
-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Exit mobile version