-Reklama- Baseny i chemia basenowa - sprawdź na Ceneo

Objawy niedoboru magnezu. Jak reagować?

Nieodpowiednia dieta, niewystarczająca ilość snu czy stres związany z pracą, a czasem też z życiem prywatnym, przyczyniają się do szybszej utraty przez organizm wielu cennych substancji. Jedną z nich jest magnez – pierwiastek życia, niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania. Na szczęście nie tracimy go bezpowrotnie.

-Reklama-

Nieodpowiedni styl życia i żywienia, prowadzący do nieustannej utraty magnezu może być groźny dla zdrowia naszego, jak i dziecka. Mnogość codziennych obowiązków i wielozadaniowość, czyli tzw. multitasking to trend dzisiejszych czasów. Często powoduje, iż zapominamy o odpoczynku, racjonalnym żywieniu, a także dostarczaniu organizmowi odpowiedniej ilości pierwiastków, w tym magnezu. Warto jednak wiedzieć, że konsekwencje niedoboru tego pierwiastka mogą być naprawdę poważne i niebezpieczne dla organizmu. To nie tylko, uważane przez wielu za niegroźne, drganie powiek. Objawy często mogą być również nietypowe, co może utrudnić prawidłową diagnozę.

Jakie są pierwsze symptomy niedoboru magnezu i jak ich uniknąć?

Pierwsze objawy związane z niedoborem magnezu w organizmie są dość niespecyficzne, ponieważ mogą dotyczyć ogólnego osłabienia organizmu czy nadwrażliwości nerwowo-mięśniowej. Przy długotrwałych niedoborach pojawiać się mogą poważniejsze zaburzenia, głównie ze strony układu sercowo-naczyniowego czy nerwowo-mięśniowego.

Niedobór magnezu może również zwiększać ryzyko wystąpienia osteoporozy. W przypadku podejrzenia występowania niedoborów magnezu należy zgłosić się do lekarza w celu ustalenia przyczyny niedoborów. Wskazana jest również wizyta u dietetyka, który po dokładnym wywiadzie żywieniowo-zdrowotnym może dokonać oceny dotychczasowego jadłospisu i sprawdzić czy nie jest on niedoborowy pod kątem składników mineralnych. Następnie wskazane byłoby urozmaicenie i skomponowanie diety w taki sposób, aby zawierała wszystkie składniki mineralne w niezbędnych ilościach. Jeśli to konieczne, w przypadku znacznych niedoborów, lekarz powinien wskazać odpowiednie preparaty, które pomogą w uzupełnieniu magnezu w organizmie – wyjaśnia Klaudia Wiśniewska, dietetyk kliniczny, ekspert kampanii „Moc w zasięgu ręki”.

W celu zwiększenia świadomości na temat skutków niedoboru magnezu w organizmie oraz pokazania korzyści, wynikających z utrzymania jego prawidłowego poziomu dla codziennego funkcjonowania, powstała kampania „Moc w zasięgu ręki”. Osią kampanii jest platforma www.mocwzasiegureki.com.pl, na której znajdują się najważniejsze informacje dotyczące magnezu, jego funkcji czy sposobów uzupełniania tego pierwiastka. Na stronie znaleźć można również wyniki badania, pokazującego, gdzie Polacy poszukują „źródeł mocy” w świecie nastawionym na podejmowanie nowych wyzwań. Ponadto można zapoznać się z praktycznymi poradami i wskazówkami ekspertów kampanii, dotyczącymi wspomagania organizmu w jego codziennym funkcjonowaniu.

 

wpis gościnny

-Reklama-

Musisz przeczytać

Najlepsze gry na majówkę! Zobacz nasze typy!

Majówka to czas, w którym wielu z nas cieszy się wolnymi dniami i spędza czas z rodziną i przyjaciółmi. Jednym z ciekawych sposobów na spędzenie wolnego czasu w gronie najbliższych są gry planszowe. Dlaczego nie skorzystać z tej okazji i zorganizować rodzinne bądź przyjacielskie granie planszówek?

10 faktów o colostrum, które musisz znać

Colostrum. Niektórym nic nie mówi ta nazwa, inni gdzieś o niej słyszeli, ale nie do końca wiedzą czym jest, a jeszcze inni choć mają wiedzę na jej temat, to nie jest ona wystarczająca. Czas zatem przybliżyć wszystkim działanie colostrum, tym bardziej, że w czasie przesilenia wiosennego ta wiedza może być bardzo przydatna.

Beta hCG prawdę o ciąży ci powie

Badanie potocznie zwane „betą” (beta hcg) zna każda przyszła mama. Jest ono uznawane za najbardziej miarodajne i wiarygodne badanie wykrywające ciążę. W jaki sposób wykonuje się badanie pod kątem beta hCG i kiedy najlepiej je zrobić?

Podobne artykuły

Komentarze

1 KOMENTARZ

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
413ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Dwujęzyczność dzieci: korzyści i wyzwania

Dwujęzyczność to zdolność posługiwania się dwoma językami w życiu codziennym. W dzisiejszym świecie jest to coraz częstsze i pożądane zjawisko, ponieważ wiąże...

Ile wody powinno się wypijać względem wieku i wagi?

Woda jest niezbędnym składnikiem dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, termoregulacji ciała, transportu składników odżywczych i...

Ile powinna trwać laktacja?

Ile powinna trwać laktacja, to pytanie stawia sobie mama, która karmi piersią. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale warto podawać naturalne mleko jak najdłużej, a przynajmniej przez 6 miesięcy.

Karmienia piersią można się nauczyć

Ogólnopolski Tydzień Promocji Karmienia Piersią przypada w symbolicznym czasie: rozpoczyna się w Dzień Matki, 26 maja, i trwa do 1 czerwca, czyli do Dnia Dziecka. To wyjątkowy okres promujący złoty standard żywienia niemowląt, jakim jest wyłączne karmienie piersią przez pierwsze 6 miesięcy życia.

Te triki pozwolą ci utrzymać porządek w domu bez zbędnego wysiłku!

Utrzymanie porządku w domu może być czasochłonne i często wymaga dużego wysiłku. Jednak istnieje wiele trików i strategii, które mogą pomóc i...