-Reklama-
-Reklama-

Monitor oddechu – jaki wybrać?

-Reklama-

Choć na rynku dostępnych jest wiele tzw. „monitorów ruchu” , niewiele osób wie, że jedyne dopuszczone do sprzedaży i użytkowania w Polsce monitory oddechu (np. mobilny monitor oddechu Snuza Hero MD), to te, które posiadają certyfikat wyrobu medycznego, zostały przetestowane klinicznie i są w 100% bezpieczne dla dziecka. W zalewie produktów niskiej jakości, często nie przetestowanych w pełni, łatwo trafić na produkt, który nie spełni naszych oczekiwań, nie będzie podlegał gwarancji lub nawet może być niebezpieczny dla naszego nowonarodzonego maluszka.

Monitor oddechu – kto powinien rozważyć jego zakup?

Zakup monitora oddechu powinien być zakupem przemyślanym. Mimo, że Internet pełen jest artykułów o SIDS (z ang. Sudden Infant Death Syndrome – Zespół Nagłej Śmierci Niemowląt), a także o monitorach i potrzebie ich nabycia, nie warto bezkrytycznie podchodzić do tematu i kupować monitora tylko dlatego, że większość znanych ci rodziców go posiada.

Neonatolodzy wyodrębnili czynniki ryzyka, które zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia bezdechu sennego u niemowląt:
• jeśli twoje dziecko jest wcześniakiem i ważyło za mało
• urodziło się w terminie, ale miało niską masę urodzeniową
• jeśli paliłaś w ciąży papierosy
• jeśli u innych twoich dzieci lub w we wcześniejszych pokoleniach w rodzinie występował problem bezdechu
• jeśli pragniesz zapewnić sobie komfort psychiczny, a swojemu dziecku bezpieczny sen

-Reklama-

– warto zastanowić się nad zakupem czujnika oddechu.

Oczywiście występowanie któregoś z tych czynników nie oznacza, że problem bezdechu dotknie również twoje dziecko. Warto w tej kwestii zachować równowagę i spokój oraz zasięgnąć opinii specjalisty.

Monitor na pewno sprawdzi się u dzieci u których istnieje ryzyko wystąpienia bezdechu oraz rodziców, którzy pragną zapewnić maluszkowi bezpieczny sen a sobie spokój, zwłaszcza w nocy. Alarm urządzeń jest na tyle głośny, że wybudzi dorosłego nawet z bardzo głębokiego snu.

Certyfikat medyczny – dlaczego jest tak ważny?

Podejmując decyzję o zakupie monitora przede wszystkim należy sprawdzić czy posiada on certyfikat wyrobu medycznego. Jeśli tak – mamy gwarancję, że produkt przeszedł specjalistyczne testy kliniczne, jest w pełni bezpieczny dla naszego dziecka i możemy go używać od jego pierwszych dni życia.

Najpopularniejszym na świecie przenośnym monitorem z certyfikatem medycznym jest Snuza Hero MD (www.snuza.pl) , który przypięty do ubranka lub pieluszki, dzięki specjalnemu sensorowi, stykającemu się z brzuszkiem dziecka, pozwala kontrolować jego oddech podczas snu także poza łóżeczkiem. Monitor do pieluszki – Snuza Hero MD jako jedyny na rynku posiada unikalną funkcję pobudzania wibracjami.

Czujnik oddechu jest równocześnie analizatorem liczby oddechów na minutę. Jeśli w nocy wystąpi jakikolwiek problem z oddechem monitor od razu cię o tym poinformuje. Dzięki temu rodzic będzie miał szansę odpowiednio zareagować i jeśli to konieczne udzielić pierwszej pomocy.

Przenośny – zawsze tam, gdzie Ty i Twój maluszek

Rozważając zakup monitora oddechu warto zdecydować się na urządzenie mobilne, które nie posiada żadnych kabli, ani przewodów zasilających. Snuza Hero MD jest mała, lekka i przenośna. Zmieści się do damskiej torebki, możesz bez problemu zabrać ją ze sobą wszędzie tam, gdzie wybierasz się z dzieckiem. Przenośny monitor oddechu do pieluszki sprawdzi się zwłaszcza w przypadku aktywnych rodzin, które dużo podróżują oraz np. podczas sezonu urlopowego, który obfituje w wyjazdy.

Funkcja pobudzania wibracjami – 15 sekund Małego Bohatera

Dodatkowo monitor Snuza Hero MD posiada funkcję pobudzania wibracjami, która uruchamia się po 15 sekundach od wykrycia zatrzymania oddechu i ma na celu pobudzenie dziecka do jego wznowienia. Jeśli mimo to, maluszek nie zacznie oddychać, po kolejnych 5 sekundach włączy się alarm, który informuje rodzica o braku oddechu i konieczności podjęcia określonych czynności.

Na co zwrócić uwagę wybierając monitor oddechu?

Bez względu na to jakiej marki czujnik oddechu wybierzesz – upewnij się, że posiada on certyfikat wyrobu medycznego, który gwarantuje, że produkt został przebadany i przetestowany, dopuszczony do obrotu i jest w 100% bezpieczny dla dziecka. Bezpiecznym rozwiązaniem jest zakup nowego monitora, posiadającego dwuletnią gwarancję. Daje nam to pewność, że urządzenie jest w 100% sprawne i zadziała zawsze wtedy kiedy pojawi się bezdech. Kupując monitor na rynku wtórnym, nie mamy pewności, że sprzęt był prawidłowo użytkowany, ani że będzie działał bez zarzutu.

Monitor oddechu nie przeciwdziała wystąpieniu Zespołu Nagłej Śmierci Niemowląt, jedynie informuje, że u dziecka wystąpił bezdech i znajduje się ono w niebezpieczeństwie. Bardzo ważne jest by każdy rodzic miał świadomość , że to on musi udzielić dziecku pomocy oraz by posiadał rzetelną wiedzę jak tego dokonać.

Zasady udzielania pierwszej pomocy oraz wiedzę jak zachować się w przypadku bezdechu sennego u niemowląt powinni posiadać wszyscy rodzice i opiekunowie dziecka, także wtedy gdy jest ono zdrowe i nie używa monitora oddechu.

Gdzie kupić monitor oddechu?

Monitor oddechu Snuza Hero MD najlepiej kupić bezpośrednio od producenta na stronie: www.snuza.pl lub w autoryzowanym punkcje sprzedaży detalicznej. Koszt monitora to 449 PLN, jednak warto obserwować profil marki Snuza: https://www.facebook.com/SnuzaPolska/ na którym często pojawiają się okresowe zniżki oraz ciekawe promocje zestawów z elektronicznymi nianiami video.

artykuł sponsorowany
-Reklama-

Musisz przeczytać

Testujemy ZABAWKI DO KĄPIELI! Zgłoś się!

Takiego testowania jeszcze u nas nie było! Jeśli Wasze Maluchy uwielbiają wodne zabawy, koniecznie się zgłoście do...

Gry, które bawią i uczą!

Jak doskonale wiecie - jeśli chodzi o gry i zabawki - jesteśmy dosyć stanowcze. Wiadomo, mamy mają wymagania! Ale tak naprawdę to...

Beta hCG prawdę o ciąży ci powie

Badanie potocznie zwane „betą” (beta hcg) zna każda przyszła mama. Jest ono uznawane za najbardziej miarodajne i wiarygodne badanie wykrywające ciążę. W...

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

188,027FaniLubię
8,848ObserwującyObserwuj
406ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Małe dziecko u fryzjera. Kiedy wybrać się na pierwszą wizytę?

Pierwsze strzyżenie dziecka to bardzo przeżywane doświadczenie. Zarówno przez mamę, jak i samo dziecko. Kiedy jest najlepszy moment, by ostrzyc dziecko w...

Edukacja podczas czwartej fali – 10 porad psychologa dla rodziców i nauczycieli

Dzieci, które przez większość zeszłego roku szkolnego uczyły się zdalnie, są szczególnie narażone na problemy emocjonalne. Wiele z nich ma zaburzenia lękowe,...

Testujemy ZABAWKI DO KĄPIELI! Zgłoś się!

Takiego testowania jeszcze u nas nie było! Jeśli Wasze Maluchy uwielbiają wodne zabawy, koniecznie się zgłoście do...

Jesienne nowości książkowe dla najmłodszych. Musisz je mieć!

Jesień puka już do naszych drzwi. Dni stają się coraz krótsze, więc i czas spędzany na powietrzu bardzo się kurczy. W takiej...

Zestaw startowy dla Mamy i Dziecka! Odbierz swój!

Jako przyszła mama, na pewno masz wiele pytań, wątpliwości. Zastanawiasz się jak to będzie..? Czy ze wszystkim dasz radę..? Skąd mam czerpać...