Reklama

Lalki i ich niezwykłe metamorfozy – KONKURS

Nie podoba Wam się wygląd dzisiejszych lalek? Uważacie je za wyzywające i ordynarne? Dwie mamy znalazły na to sposób!

Reklama
Reklamaads-single

Dzisiejsze półki w sklepach z zabawkami uginają się pod ciężarem lalek. Niestety większość z nich nie przypomina naszych córek. Mamy więc lalki wampy, kuso ubrane i wyzywająco wymalowane Barbie czy straszące wyglądem monsterki. Walkę z tego rodzajem zabawek podjęły dwie mamy, które postanowiły lalkom dać nowe życie i poddać je oryginalnej metamorfozie. Jaki jest tego efekt? Zobaczcie same!

 

11149394_865053073551147_6727003110999943810_n

Kim jesteście i na czym polega Wasza działalność?

Mieszkamy w Cieszynie i pewnego dnia zamarzyłyśmy zacząć robić coś poza naszą codzienną pracą. Agata na co dzień projektuje wnętrza, natomiast Dagna jest grafikiem. Dwie dusze artystyczne, których inspiracją jest mała Pola w pogoni za naturalnym pięknem, postanowiły stworzyć Polale. Polale to zabawki- przyjaciółki. Robimy je trochę z chęci podarowania dzieciom lalek o naturalnym wyglądzie… a trochę aby pokazać, że stare lalki nie muszą zostać wyrzucone, jeśli nie są zbyt mocno zniszczone – można je uratować i dać im nowe… lepsze życie. Nasza praca w skrócie polega na przerabianiu starych lal na nowe. Skupujemy używane lalki z poplątanymi włosami, zmywamy im przerysowane makijaże i malujemy naturalne dziewczęce buzie, czeszemy niesforne fryzury- kucyki, warkoczyki, itd. oraz szyjemy nowe ubranka na wzór dzisiejszej dziecięcej mody.

Skąd się wziął pomysł na Polale?

Pewnego dnia zobaczyłyśmy artykuł o australijskiej artystce, która przerabia lale typu bratz- byłyśmy zachwycone. Agata postanowiła kupić takową dla swojej córeczki Poli. Niestety był to spory problem, ponieważ wtedy nie było na to szansy…problemy z przesyłką a także z dostępem – lale praktycznie zaraz po wystawieniu aukcji znikają, a jak wiadomo dzieli nas różnica czasu. Postanowiłyśmy stworzyć lalę dla Poli – udało się i tak się zaczęło. Uznałyśmy, że australijskie lale są piękne, ale dla naszej społeczności mało dostępne, również jeśli chodzi o aspekt finansowy, dlatego powstały POLALE.

 

karolinka

Skąd bierzecie lalki?

Jeśli chodzi o lale, to tak jak wspomniałyśmy – zwykle skupujemy wyszukane lale przez Internet, czasem ktoś ze znajomych podrzuci nam lalki, którymi dzieciaczki przestały się bawić. Zdarza się też, że ludzie przysyłają nam swoje lale, które z sentymentu chcą przerobić na naturalne, świeże, dziecięce Polale.

Ile czasu zajmuje Wam przygotowanie takiej lalki? Skąd czerpiecie inspirację dla jej wyglądu?

Jeśli chodzi o czas przerobienia lali to dosyć ciężko to określić, ponieważ wszystko zależy od tego co będziemy z lalą robić. Początkowa faza czyli mycie, zmywanie twarzy, kolejne mycie z dezynfekcją oraz wstępne przygotowanie włosów (oczywiście w zależności od tego jaką będzie miała fryzurę) . Następny etap to malowanie, szycie ubranek, czesanie i robienie bucików, ewentualnie innych dodatków. Bardzo ciężko stwierdzić, ile przerabiamy jedną lalę ok.1-2 dni, mając na uwadze, że robimy to na 4 ręce.

 

kasia

Do kogo skierowane są Wasze lale?

Polale skierowane są do wszystkich. Kupują je dorośli dla swoich dzieci, a także dla siebie – spełniając swoje marzenia z dzieciństwa lub uzupełniając kolekcję. Bardzo cieszy nas, że podobają się wielu i małym i większym. Natomiast pierwszym założeniem było tworzenie lal dla dzieci – troszkę na ich podobieństwo. Dzieci powinny bawić się lalami takimi jak one same, bez mocnego makijażu, przerysowanych ust i skąpych ubrań. Niech dzieci wiedzą, że są piękne takie jakie są – naturalne, pyzate, piegowate, z diastemą… czy bez.

 

mimi

Czy metamorfozę lalek wykonujecie na indywidualne zamówienie np. na podobieństwo do właścicielki?

Wykonujemy lale na indywidualne zamówienie, gdzie można sprecyzować kolor włosów, fryzurę, kolor oczu, ich wielkość i rodzaj ubranka. Mamy parę nowych pomysłów na indywidualne lale , ale jeszcze nikt nie zamówił lalki na podobieństwo swojego dziecka – kto wie…może i to uda nam się kiedyś wykonać.
Tymczasem serdecznie zapraszamy na nasz fanpage na facebooku!

UWAGA KONKURS!

Już teraz możesz stać się właścicielką niezwykłej lalki z serii “Polale”. Opisz w komentarzu swoją ulubioną lalkę z dzieciństwa. Najciekawszy opis nagrodzimy piękną lalką Urszulką! Na komentarze czekamy do 10 czerwca!

 

ROZWIĄZANIE KONKURSU!

Z przyjemnością informujemy, że zwyciężczynią konkursu okazała się p. Anna Kolankiewicz! Serdecznie gratulujemy zwycięstwa w zabawie i lalki, która do Pani wkrótce dotrze. Pod adresem konkurs@mamy-mamom.pl czekamy na dane adresowe potrzebne do wysyłki nagrody!

 

urszulka2

15
17421
7

Subscribe to our newsletter

autoresponder system powered by FreshMail
 

autoresponder system powered by FreshMail