-Reklama-

Kiedy pożegnać pieluchę? Sprawdź gotowość dziecka!

W życiu każdego małego człowieka przychodzi taki czas, gdy pielucha staje się rzeczą zbędną. Częstym błędem rodziców jest niestety przyspieszanie tego momentu i wówczas próba odzwyczajania od pieluch kończy się porażką. Kiedy zatem jest na to odpowiedni moment?

-Reklama-

Pożegnanie z pieluchą to ogromny krok w rozwoju dziecka i wielka ulga dla rodziców. Na sukces w odpieluchowywaniu jedni czekają krótko, inni podejmuje wiele prób zakończonych fiaskiem. A tak naprawdę wszystko zależy od odpowiedniego momentu na taką naukę. Jeśli odzwyczajanie od pieluch zaczniemy wtedy, gdy dziecko jest na to gotowe, istnieje ogromna szansa, że sukces przyjdzie szybko.

Kiedy dziecko jest gotowe na pożegnanie z pieluchą?

Oto 10 zachowań dziecka, które świadczą o jego gotowości na trening czystości.  Jeśli te wszystkie zachowania zauważasz u swojej pociechy, istnieje duże prawdopodobieństwo, że odzwyczajanie od pieluch pójdzie szybko i „bezboleśnie”.

Zobacz jeszcze:

Pożegnanie z pieluchą. 5 najlepszych metod!

Autor: Iguana
foto: pixabay.com

-Reklama-

Musisz przeczytać

Najlepsze gry na majówkę! Zobacz nasze typy!

Majówka to czas, w którym wielu z nas cieszy się wolnymi dniami i spędza czas z rodziną i przyjaciółmi. Jednym z ciekawych sposobów na spędzenie wolnego czasu w gronie najbliższych są gry planszowe. Dlaczego nie skorzystać z tej okazji i zorganizować rodzinne bądź przyjacielskie granie planszówek?

10 faktów o colostrum, które musisz znać

Colostrum. Niektórym nic nie mówi ta nazwa, inni gdzieś o niej słyszeli, ale nie do końca wiedzą czym jest, a jeszcze inni choć mają wiedzę na jej temat, to nie jest ona wystarczająca. Czas zatem przybliżyć wszystkim działanie colostrum, tym bardziej, że w czasie przesilenia wiosennego ta wiedza może być bardzo przydatna.

Beta hCG prawdę o ciąży ci powie

Badanie potocznie zwane „betą” (beta hcg) zna każda przyszła mama. Jest ono uznawane za najbardziej miarodajne i wiarygodne badanie wykrywające ciążę. W jaki sposób wykonuje się badanie pod kątem beta hCG i kiedy najlepiej je zrobić?

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
413ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Odbierz darmową bransoletkę! Liczy się kolejność zgłoszeń!

Kolejna niezwykła okazja dla wszystkich mam! Bebiko właśnie rozdaje piękne bransoletki ze złotymi serduszkami. Zgłoś się po swoją!

Dwujęzyczność dzieci: korzyści i wyzwania

Dwujęzyczność to zdolność posługiwania się dwoma językami w życiu codziennym. W dzisiejszym świecie jest to coraz częstsze i pożądane zjawisko, ponieważ wiąże...

Ile wody powinno się wypijać względem wieku i wagi?

Woda jest niezbędnym składnikiem dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, termoregulacji ciała, transportu składników odżywczych i...

Ile powinna trwać laktacja?

Ile powinna trwać laktacja, to pytanie stawia sobie mama, która karmi piersią. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale warto podawać naturalne mleko jak najdłużej, a przynajmniej przez 6 miesięcy.

Karmienia piersią można się nauczyć

Ogólnopolski Tydzień Promocji Karmienia Piersią przypada w symbolicznym czasie: rozpoczyna się w Dzień Matki, 26 maja, i trwa do 1 czerwca, czyli do Dnia Dziecka. To wyjątkowy okres promujący złoty standard żywienia niemowląt, jakim jest wyłączne karmienie piersią przez pierwsze 6 miesięcy życia.