-Reklama-

Kąpiel dziecka – uczyń ją fajniejszą!

By kąpiel dziecka nie była stresem, warto się na nią odpowiednio przygotować. Zobacz, jakie rzeczy przydadzą ci się w codziennej pielęgnacji niemowlęcia i uczynią ją łatwiejszą.

-Reklama-

Kąpiel dziecka jest nie tylko ważnym elementem jego pielęgnacji, ale również codziennym rytuałem, który powinien dawać maluchowi poczucie bezpieczeństwa. Dzieci lubią się kąpać pod warunkiem, że czują się w tej kąpieli komfortowo, a samej pielęgnacji nie towarzyszy stres rodzica. Jak to osiągnąć? Odpowiednio się przygotowując.

Oto akcesoria, które mogą uczynić dziecięcą kąpiel jeszcze lepszą.

Wanienka na stojaku

Mało który rodzic wie, że wybór wanienki może mieć ogromny wpływ na kąpielowe doświadczenia. O tym, jak trudno jest kąpać dziecko w wanience stojącej na stole czy włożonej do dużej wanny, przekona się każdy rodzic po zaledwie jednej próbie. Producenci najnowszych wanienek wychodzą naprzeciw rodzicom i dziś proponują produkt niemal idealny. Pomysł z uzupełnieniem wanienki o stelaż to moim zdaniem milowy krok ku komfortowej kąpieli.

Wybierając wanienkę do kąpieli, pamiętaj, by była wygodna również dla samego dziecka. Postaw na produkt uniwersalny, który posłuży Ci na cały okres niemowlęcy. Warto, by miał antypoślizgowe dno i specjalny otwór do spuszczania wody po kąpieli.

Leżaczek do kąpieli

Kąpiel niemowlęcia to piękne chwile bliskości i czułości. Mimo tego, podczas pierwszych kąpieli możemy mieć wiele obaw np. o to, czy właściwie trzymamy maleństwo, czy głowa jest dobrze ułożona, czy poradzimy sobie z wszystkimi czynnościami. Dużym ułatwieniem w kąpaniu małego dziecka jest leżaczek do kąpieli. Umożliwia on bezpieczne położenie dziecka w wodzie. Rodzic może już bez problemu zająć się tylko myciem malucha bez obaw o jego bezpieczeństwo i komfort.

Akcesoria do pielęgnacji

A gdyby tak wszystko mieć pod ręką? Kąpiel dziecka to cała seria zabiegów pielęgnacyjnych, które rzadko które dziecko znosi cierpliwie. Momentu wyjęcia z kąpieli nie lubi chyba żaden maluch. Wycieranie ręcznikiem, czesanie, obcinanie paznokci, czyszczenie ząbków nie należą do ulubionych czynności dziecka. Im szybciej i sprawniej to zrobimy, tym mniej stresu dla malucha. Dobre przygotowanie wszystkich niezbędnych akcesoriów pielęgnacyjnych to podstawa każdej kąpieli. Jeśli będziemy mieć wszystko pod ręką, zabiegi higieniczne potrwają krócej.

Zabawki do kąpieli

Kąpiel nie musi być nudna. Dzieci z wiekiem coraz bardziej lubią pluskać się w wodzie właśnie dlatego, że odkrywają, że woda to prawdziwe źródło zabawy. Jeśli maluch ma opory przed kąpielą, warto wypróbować jakieś zabawki do wanny, które odciągną uwagę dziecka od tego, czego się boi (np. mycia głowy).

Wybierając zabawki do kąpieli dla dzieci pamiętaj, by były one przeznaczone do kontaktu z wodą i dostosowane do wieku malucha. Najlepsze są zabawki pływające, które unoszą się na powierzchni wody, dzięki czemu maluch nie będzie ryzykował zanurkowania w kąpieli. Świetnym pomysłem są również wszelkiego rodzaju pojemniki do przelewania wody, które poza dostarczaniem dziecku rozrywki, ćwiczą motorykę małą. Bardzo modne są również barwniki czy farbki do wody. Tu jednak apelujemy o rozsądek. Warto sprawdzić, czy takie zabawki nie posiadają w swym składzie substancji drażniących, na które moglibyśmy narazić dziecko podczas kąpieli. Najlepiej kupować zabawki do wanny w zaufanym sklepie, takim jak np. https://lalabu.pl/.

Pojemnik do spłukiwania głowy

Umycie główki dziecku wcale nie należy do najłatwiejszych. Bywa, że dzieci bardzo się boją polewania główki wodą i przez to nie współpracują z rodzicem w kąpieli. Być może jest to wynik wcześniejszych przykrych doświadczeń, gdy do oczu maluszka dostał się szampon bądź woda. Częściej jednak to po prostu lęk przed nieznanym. Spłukiwanie szamponu z włosów dziecka to wyższa sztuka, dlatego warto sobie ją ułatwić. Wystarczy specjalny kubek do spłukiwania głowy dziecka, by rozwiązać problem lęku przed wodą raz na zawsze. Pojemnik jest tak zaprojektowany, że umożliwia bezpieczne i bezstresowe umycie głowy.

foto: pexels
-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również