-Reklama- Rowery - wybierz na Ceneo

Bilety wstępu na place zabaw – czy ten projekt wejdzie w życie?

Już za około miesiąc, wejście na część placów zabaw w Polsce będzie płatne! Samorządy ratują się jak mogą, bo program 500 plus bardzo obciążył ich budżet.

-Reklama-

Program 500 plus znacznie obciążył budżety gmin w całej Polsce. W związku z tym szukają one innych, dodatkowych źródeł dochodu. Część samorządów, od maja 2017 roku planuje wprowadzić bilety wstępu na publiczne place zabaw.

Plany dotyczącą oczywiście tych większych, publicznych placów zabaw w gminach i miastach, a nie np. osiedlowych. Choć pomysł jest jeszcze w fazie projektu, większość samorządów ma już pomysł na to, jak wcielić je w życie.

Ile to będzie kosztować?

Niestety nie udało nam się dowiedzieć, jakie będą ostateczne koszty wejść na plac zabaw. Nieoficjalnie mówi się, że bilet dla jednego dziecka ma kosztować 3 zł, dla dwójki 5 zł. Rodzice zwolnieni są z opłat. Place zabaw mają być oczywiście być ogrodzone, a pilnować wejść mają bezrobotni, zarejestrowani w urzędach pracy, którzy i tak pobierają zasiłek.

Pomysł już teraz spotyka się z protestami rodziców, którzy są tym zszokowani. Niestety gminy są nieugięte i tłumaczą, że nie jest to jedyne źródło dochodu i będą wprowadzane jeszcze inne rozwiązania. Aby samorząd miał płynność finansową, musi też jakoś na siebie zarabiać.

Do końca kwietnia będzie wiadomo, które samorządy będą zasilały swoje kasy wprowadzeniem odpłatnych wejść na place zabaw – jeśli nie uda się znaleźć innych źródeł dochodów, prawdopodobnie będzie to większość.

EDIT: tekst został opublikowany 1.04.2017 r. i był oczywiście żartem na prima aprilis 🙂

foto: foter.com

-Reklama-

Musisz przeczytać

Mamo, tato czy warto bankować krew pępowinową dziecka?

Dla każdego rodzica priorytetem jest zdrowie jego dziecka. Kompletując wyprawkę zwracamy uwagę na bezpieczeństwo i wygodę swoich pociech. Bezpieczeństwo jest kluczowe np....

BEZPŁATNY poradnik o rozszerzaniu diety plus KASZKA! ODBIERZ SWÓJ ZESTAW

Rozszerzanie diety dziecka to wcale nie jest proste zadanie! Z pomocą przychodzi BoboVita. Już dziś zamów swój DARMOWY...

Najlepsze polskie hotele z animacjami dla dzieci

W kraju kapryśnej i nieprzewidywalnej pogody urlop z dzieckiem może być wyzwaniem. Na szczęście są miejsca, w których nie ma nudy, nawet jeśli aura nie dopisuje. Zobacz najlepsze polskie hotele z animacjami. Tam twoje dzieci będą czuły się jak w raju.

Podobne artykuły

Komentarze

1 KOMENTARZ

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
411ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Dermokosmetyki – kosmetyki do zadań specjalnych

Dermokosmetyki - termin powszechnie znany i często stosowany, ale czym są tak naprawdę dermokosmetyki? Czym różnią się od tradycyjnych kosmetyków?

Najlepsze szkoły rodzenia online

Uczestnictwo w szkole rodzenia bez wychodzenia z domu? Od jakiegoś czasu jest to możliwe. Szkoły rodzenia online są z roku na rok coraz bardziej popularne i świetnie wpisują się w dzisiejsze potrzeby przyszłych rodziców.

Pęknięcie krocza – wszystko co powinnaś o tym wiedzieć

Pęknięcie krocza to częsty uraz w porodzie naturalnym. Choć zdarza się u wielu rodzących i pociąga za sobą wiele powikłań, czasem nie da się mu zapobiec. Co powinnaś wiedzieć na temat pęknięcia krocza?

Jak zmienić mleko modyfikowane – instrukcja

Kiedy, jak i dlaczego zmieniamy mleko w diecie dziecka? Powodów może być mnóstwo, a nagła zmiana pokarmu może okazać się trudna zarówno dla rodzica, jak i dla maluszka. Eksperci programu edukacyjnego Nestlé Baby&Me zebrali garść cennych informacji na temat tego jak bezpiecznie i łagodnie wprowadzić do diety maleństwa nowe mleko modyfikowane.

Jakie ćwiczenia warto wykonywać w ciąży?

Czas ciąży nie powinien być wolny od aktywności, szczególnie jeśli wcześniej nie byłaś typem "kanapowca". Nie wszystkie jednak ćwiczenia są wskazane w tym odmiennym stanie.