-Reklama-

Biegunka u dziecka – jak leczyć?

Jak wynika z badania, przeprowadzonego na zlecenie marki Tasectan wśród mam dzieci w wieku 3-10 lat, aż 60% rodziców było ze swoim dzieckiem u lekarza podczas biegunki, nawet kiedy nie było to konieczne. Porady farmaceuty także mają dla rodziców duże znaczenie. Dla ¼ matek są one najważniejsze lub jedne z ważniejszych, które biorą pod uwagę. Jak jednak skutecznie leczyć biegunkę samodzielnie, jeśli akurat nie mamy możliwości wyjść z domu? Odpowiedzi udziela ekspert – lekarz, pediatra.

-Reklama-

Jak wynika z badania marki Tasectan, rodzice mają bardzo różne sposoby radzenia sobie z biegunką – najczęściej decydują się na probiotyki i odpowiednie nawadnianie dziecka, serwując jednocześnie lekkostrawne posiłki i podając preparaty przeciwdziałające biegunce. Jak ocenia te metody lekarz pediatra?

„Leczenie biegunki u dziecka powinno być kompleksowe – powinno obejmować nawadnianie, czyli uzupełnianie utraconych płynów. Możemy realizować to zarówno specjalnymi preparatami, jak i wodą. Kuracja to także uzupełnianie elektrolitów, co można robić konkretnymi preparatami dostępnymi najczęściej w aptekach bez recepty. To również dieta, czyli wyeliminowanie trudnostrawnych pokarmów i wprowadzenie probiotyków oraz zastosowanie kompleksowo działającego preparatu przeciwbiegunkowego, który będzie chronił jelito, neutralizował toksyny i jednocześnie eliminował podrażnienie czy stan zapalny jelita. Takie działanie osłaniające jelito i przeciwzapalne, niezależnie od przyczyny, będzie skracało czas trwania biegunki” – komentuje dr n. med. Paweł Grzesiowski, pediatra.

Gdy tylko pojawią się pierwsze objawy biegunki należy wprowadzić kompleksowe postępowanie. Kluczowy jest też dobór odpowiedniego preparatu. Zdaniem większości rodziców, biorących udział w badaniu marki Tasectan, (78%) powinien on przede wszystkim skracać czas trwania biegunki i być bezpieczny. Dodatkowo, ważne jest, aby łagodził uczucie napięcia brzucha i ochraniał śluzówkę jelit. Wśród preparatów przeciwbiegunkowych, warto rozważyć te, które zawierają pochodne taniny, dopuszczone do stosowania u niemowląt. Preparat powinien być dostępny w formie przystępnej dla dziecka, najlepiej bezsmakowy i rozpuszczalny w niewielkiej ilości wody.

Biegunka u dziecka często wywołuje rozdrażnienie, uczucie niepokoju, a nawet spadek samooceny w skutek zakłopotania. Całościowe podejście do problemów żołądkowych dziecka, pozwoli na skrócenie dolegliwości, pozwalając mu cieszyć się nieprzerwaną zabawą z rówieśnikami.

Informacja prasowa
Materiał powstał w ramach akcji edukacyjnej, którego patronem jest dystrybutor marki Tasectan. Film ekspercki z udziałem pediatry, dra n. med. Pawła Grzesiowskiego, można znaleźć pod linkiem: https://we.tl/t-XFPiNCHyTF

-Reklama-

Musisz przeczytać

Mamo, tato czy warto bankować krew pępowinową dziecka?

Dla każdego rodzica priorytetem jest zdrowie jego dziecka. Kompletując wyprawkę zwracamy uwagę na bezpieczeństwo i wygodę swoich pociech. Bezpieczeństwo jest kluczowe np....

Najlepsze polskie hotele z animacjami dla dzieci

W kraju kapryśnej i nieprzewidywalnej pogody urlop z dzieckiem może być wyzwaniem. Na szczęście są miejsca, w których nie ma nudy, nawet jeśli aura nie dopisuje. Zobacz najlepsze polskie hotele z animacjami. Tam twoje dzieci będą czuły się jak w raju.

Jak nauczyć dziecko zdrowo jeść?

Zdrowe odżywianie jest w dzisiejszych czasach ogromnym wyzwaniem, a żywienie najmłodszych to temat jeszcze trudniejszy i rodzący bardzo dużo pytań i wątpliwości....

Podobne artykuły

Komentarze

1 KOMENTARZ

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
412ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również

Mamy polecają Mamom – zagłosuj na produkt miesiąca! – kwiecień

Pomóż nam wybrać Produkt Kwietnia! Zagłosuj na swojego faworyta!

Moje dziecko nie chce jeść – co robić?!

Jako dietetyk, często się zastanawiam - co jest gorsze u dzieci: brak apetytu czy nadmierny apetyt? Na pewno nie ma wątpliwości co do...

5 skutecznych sposobów na jet lag – jak przetrwać zmianę czasu i cieszyć się wakacjami

Nawet najpiękniejsze wakacje mogą zacząć się nieprzyjemnie – od uciążliwych dolegliwości związanych z aklimatyzacją i zmianą stref czasowych. Czym jest jet lag? Dlaczego trudniej jest pod tym względem podróżować z zachodu na wschód? I w końcu – jak radzić sobie z tzw. chorobą długu czasowego? Radzi dr n. med. Piotr Kajfasz, internista, specjalista chorób zakaźnych, medycyny morskiej i tropikalnej z Grupy LUX MED.

Sezon na alergie – bądź gotowa!

Czy możemy przygotować dom na sezon alergii? Co możemy zrobić, by ułatwić sobie przetrwanie tych trudnych tygodni w roku? Zobaczcie nasze sposoby na ograniczenie alergenów w domu.

11 najdziwniejszych miejsc na poród

Urodzić w miejscu publicznym to chyba koszmar każdej ciężarnej. A jednak takie porody się zdarzają, choć na szczęście bardzo rzadko. Zobacz, w jakich dziwnych miejscach przychodzą na świat dzieci.