Reklama

Wiosenne imiona dla dziewczynek

Czy wiosna może być inspiracją do nadawania imion swoim dzieciom? Okazuje się że tak. Wśród pięknych imion dla dziewczynek znajdziemy wiele takich, które mają swoje odpowiedniki w kwiatach i owocach.

Reklama
Reklama

 

Imiona dla dziewczynek inspirowane wiosną

Arnika – arnika to nazwa górskiego kwiatu podobnego do astra, na dodatek – o leczniczych właściwościach. Arnika to osoba dobra, społeczna, miłosierna. W życiu kieruje się sercem. Kocha przyrodę. To imię pochodzenia skandynawskiego.

Dalia – genezą imienia jest nazwa kwiatu odkrytego przez szwedzkiego botanika. Z reguły Dalie to osoby bardzo delikatne i wrażliwe, nieśmiałe, potrzebujące opieki i wsparcia.

Daisy – słowo oznaczające w języku angielskim kwiat – stokrotkę. Osoby o tym imieniu zazwyczaj są ukierunkowane na osiągnięcie sukcesu i dążą do niego konsekwentnie. Są uparte i bardzo zorganizowane.

Fabia – imię pochodzi od nazwy warzywa – bobu (faba). W dosłownym przekładzie imię oznacza „uprawiającą bób”. Fabia to przykładna gospodyni domowa, dbająca o domowe ognisko. Przykładna żona i matka.

Flora – imię pochodzące od imienia rzymskiej bogini kwiatów i wiosny. Flora to osoba znająca swój potencjał, pewna siebie, ma skłonności do perfekcjonizmu.

Gardenia – to angielskie imię żeńskie. Pochodzi od nazwy tropikalnego kwiatu.

Hiacynta – żeńska odmiana imienia męskiego Hiacynt, które nawiązuje do kwiatów – hiacyntów. Według greckiej mitologii są to kwiaty, które wyrosły z krwi syna Amyklasa i Diomedy. Osoba o tym imieniu jest bardzo wrażliwa, łatwo ją zranić. Często realizuje się poprzez sztukę.

Hortensja – imię identyczna jak rodzaj pięknych kwiatów. W starożytności imię Hortensius (męski odpowiednik Hortensji) oznaczało członka rodu Hortensjuszy, czyli ogrodników. W życiu Hortensje są bardzo energiczne i kreatywne.

Ismena – ismena to piękna roślina ozdobna. Imię to wywodzi się z mitologii greckiej i oznacza osobę nastawioną w swoim postępowaniu na materialny zysk.

Jagoda – tak naprawdę jest to imię, które nastąpiło na skutek ewolucji imion: Jaga, Jadwiga czy Jagata. Imię oznacza osobę bardzo rozmowną, towarzyską i życzliwą. Wzorzec żony i matki.

Jasmina/Jaśmina – Jaśmina przywołuje skojarzenie z pięknym krzewem jaśminu. To imię perskiego pochodzenia. Imię to cechuje kobietę bardzo silną, twardo stąpającą po ziemi. To osoba, która się nie poddaje.

Jolanta – imię pochodzi od greckiej nazwy fiołka. Jolanty to osoby o bogatej wyobraźni, rozmarzone i bardzo romantyczne.

Kalina – nie jest znane pochodzenie imienia, ale nam przywołuje na myśl rodzaj drzewa o czerwonych owocach. Kalina to osoba ciekawa świata, optymistka. Interesuje ją wszystko, co się dzieje dookoła.

Laura – to imię pierwotnie męskie (Laur), pochodzi od lauru, czyli polskiego wawrzynu. Imię Laura noszą zwykle kobiety, którym brakuje samodzielności. Są sumienne, bywają duszami towarzystwa, ale nie lubią podejmować odpowiedzialnych decyzji.

Lilianna – imię pochodzi od łacińskiej nazwy lilii. Oznacza kobietę piękną i czystą jak biała lilia. Lilianny zwykle to kobiety, które nie boją się ryzykować w życiu i dobrze znoszą porażki. Są typowymi introwertyczkami.

Malina – mało kto wie, że to zdrobnienie od Magdaleny. Dziś Malina kojarzy się nam tylko ze słodkim owocem. To imię określające osobę o wysokich wymaganiach od życia i innych, nieco wyniosłą, ale oddaną swoim przyjaciołom i bliskim.

Malwina – choć kojarzy się z kwiatem (malwa), jej pochodzenie nie ma z kwiatem nic wspólnego. To imię germańskie i oznacza „osądzającą z przyjaźni”. Malwina to osoba wyniosła, dość egoistyczna i nie przejmującą się ocenami innych ludzi.

Melisa/Melissa – imię pochodzenia greckiego, oznacza pszczołę. W Polsce kojarzy się przede wszystkim z rośliną, która ma moc uspokajania. Melisy to kobiety rozmarzone, o artystycznej duszy.

Małgorzata – nawiązuje do kwiatów zwanych margerytkami, ale jej pochodzenie jest nieco inne. Margarita po łacinie oznaczało pąk kwiatowy. Małgorzaty są bardzo impulsywne i zmienne. Mają chwiejny charakter, ale też wiele odwagi, która pozwala im podróżować po świecie.

Oliwia – czyli gałązka drzewa oliwnego. Imię jest pochodzenia łacińskiego. Oliwie to uosobienie spokoju i rozsądku. Zwykle są bardzo lubiane, mają dobre serca.

Rozalia – imię to łączy ze sobą nazwy dwóch kwiatów: róży i lilii. Rozalie to pewne siebie kobiety, choć nieco nieprzewidywalne. Lubią zmiany, szybko się nudzą i zarażają entuzjazmem.

Róża – imię pochodzenia łacińskiego, oznacza kobietę piękną niczym róża. Róże ciągle za czymś gonią, lubią rywalizować, nie potrafią usiedzieć w jednym miejscu.

Ruta – choć z greckiego oznacza „wierną towarzyszkę”, Ruta kojarzy się z rodzajem rośliny. Ruty to kobiety opiekuńcze i bardzo ciepłe. W swoim postępowaniu charakteryzują się szlachetnością i życzliwością.

Sylwana – to imię pochodzi od łacińskiego określenia „lasu”. Niczym las są pełne tajemnic i zagadek. Z drugiej strony to osoby bardzo dobre, które łatwo zranić. Kochają zwierzęta.

Tamara – mało kto wie, że imię to oznacza „palmę daktylową”. Tamara pochodzi od języka aramejskiego. Zwykle oznacza kobietę bardzo zrównoważoną, rozsądną, wierną i lojalną.

Wioleta – imię nawiązuje do konkretnej rośliny – fiołka wonnego. Wiolety to marzycielki, o wysokim mniemaniu o sobie. Rzadko kiedy kończą to, co zaczęły, szybko się zniechęcają.

Wirgilia – oznacza gałązkę latorośli, nawiązuje do rzymskiego rodu Wirgiliuszów. Osoby o tym imieniu są bardzo szlachetne, świetnie radzą sobie na kierowniczych stanowiskach, są bardzo zorganizowane.

Zuzanna – czyli kwiat lotosu, bo to dokładnie oznacza to imię po hebrajsku. Zuzanny działają bardzo spontanicznie, nie lubią nudy i powtarzalności, ceni się je za dobre i otwarte serce.

 

Zobacz jeszcze:

Najfajniejsze oryginalne imiona dla dzieci

 autor: Ania
foto: pixabay.com
Close

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie.

Chcemy Cię zapewnić, że Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili.
Szczegóły na podstronie polityka prywatności.

Subscribe to our newsletter

autoresponder system powered by FreshMail