Reklama

Sekret dziecięcej skóry

Dziecięca skóra jest bardzo cienka i wrażliwa, przez co wymaga specjalnej ochrony. Po narodzeniu dziecko traci chroniące je do tej pory ciepło ciała matki, a jedyną barierą między nim a światem zewnętrznym staje się jego skóra. To dlatego, aby prawidłowo spełniać swoją rolę, potrzebuje ona dodatkowego wsparcia.

Reklama
Reklama

Charakterystyczne cechy dziecięcej skóry

Dziecięca skóra jest pięć razy cieńsza niż skóra dorosłego, co oznacza, że szybciej wchłania substancje stosowane zewnętrznie i jest znacznie bardziej wrażliwa. Skóra Twojego dziecka w zasadzie wciąż się rozwija, a warstwa rogowa naskórka zaczyna stopniowo chronić go przed czynnikami zewnętrznymi. Kwaśny płaszcz oraz bariera ochronna skóry także dopiero się wykształcają, a ponieważ gruczoły potowe nie są jeszcze całkowicie uformowane, dziecięce ciało musi niezależnie radzić sobie z regulacją bilansu cieplnego organizmu.
Dzieci po narodzeniu potrzebują ogrzewającego, chroniącego okrycia. Nie chodzi jedynie o naturalne oddychające materiały, których używa się do ubierania i okrywania dzieci, ale także o wyjątkowo delikatne produkty pielęgnacyjne oraz pełen miłości kontakt ze skórą rodzica. Czuły, pełen miłości dotyk w ogromnym stopniu przyczynia się do rozwoju dziecka.

„Twoje dziecko bardzo wielu rzeczy o świecie uczy się przez skórę. Z każdym dotknięciem dziecko odnajduje nowy punkt odniesienia w swoim nowym życiu.”

Jakiego rodzaju pielęgnacji potrzebuje skóra Twojego dziecka?

Przez pierwsze kilka miesięcy najważniejsze to nie przesadzić z ilością wykorzystywanych produktów pielęgnacyjnych. Wiele zbędnych kroków można łatwo ominąć – Twoje dziecko nie potrzebuje na przykład kąpieli z bąbelkami. Przez pierwsze kilka miesięcy jedna kąpiel w tygodniu zdecydowanie wystarcza, a w pozostałe dni dziecko można myć przy użyciu miękkiego, wilgotnego ręczniczka. Po kąpieli dziecięcą skórę warto nasmarować nagietkowym balsamem do ciała Emulsją do ciała, która zapewni jej ochronę i nawilżenie. Okolice, które pokrywa pieluszka należą do najbardziej wrażliwych. Ciepłe, wilgotne środowisko stanowi wyzwanie dla rozwijającej się skóry i może sprzyjać rozwojowi bakterii.

Przy każdej zmianie pieluszki skórę warto przemyć ciepłą wodą, przetrzeć miękkim ręczniczkiem, a następnie zaaplikować kilka kropel Bezzapachowego olejku z nagietkiem lekarskim. Pozwolenie dziecku na kilka chwil ruchu bez założonej pieluszki również pozytywnie wpłynie na jego skórę. Krem dla niemowląt i dzieci przeciw odparzeniom zapewnia skórze ochronę i zapobiega bólowi.

Specjalne składniki

Ze względu na specyficzne cechy dziecięcej skóry, produkty do jej pielęgnacji muszą być odpowiednio dostosowane. Zaledwie kilka naturalnych składników w najwyższej jakości sprawia, że nasza kompozycja olejów roślinnych jest odzwierciedleniem składu hydrolipidowej warstwy skóry. Dzięki temu produkt wchłania się w jej naturalną błonę ochronną, a naturalne składniki w nim zawarte nie dopuszczają do powstania nieprzepuszczalnej powłoki. W efekcie skóra ma szansę oddychać i rozwijać się, przez cały czas pozostając chronioną przez nasze naturalne serie kosmetyków.
Seria kosmetyków naturalnych i organicznych marki Weleda zawiera wysokiej jakości składniki i zapewnia delikatnej dziecięcej skórze wszystko czego potrzebuje podczas tego istotnego etapu życia i rozwoju.

„Delikatna dziecięca skóra jest wyjątkowa. Potrzebuje wiele ciepła i opieki.”

wpis gościnny
Close

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie.

Chcemy Cię zapewnić, że Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili.
Szczegóły na podstronie polityka prywatności.

Subscribe to our newsletter

autoresponder system powered by FreshMail