Reklamaads-single

Sekret dziecięcej skóry

Dziecięca skóra jest bardzo cienka i wrażliwa, przez co wymaga specjalnej ochrony. Po narodzeniu dziecko traci chroniące je do tej pory ciepło ciała matki, a jedyną barierą między nim a światem zewnętrznym staje się jego skóra. To dlatego, aby prawidłowo spełniać swoją rolę, potrzebuje ona dodatkowego wsparcia.

Reklamaads-single
Reklamaads-single

Charakterystyczne cechy dziecięcej skóry

Dziecięca skóra jest pięć razy cieńsza niż skóra dorosłego, co oznacza, że szybciej wchłania substancje stosowane zewnętrznie i jest znacznie bardziej wrażliwa. Skóra Twojego dziecka w zasadzie wciąż się rozwija, a warstwa rogowa naskórka zaczyna stopniowo chronić go przed czynnikami zewnętrznymi. Kwaśny płaszcz oraz bariera ochronna skóry także dopiero się wykształcają, a ponieważ gruczoły potowe nie są jeszcze całkowicie uformowane, dziecięce ciało musi niezależnie radzić sobie z regulacją bilansu cieplnego organizmu.
Dzieci po narodzeniu potrzebują ogrzewającego, chroniącego okrycia. Nie chodzi jedynie o naturalne oddychające materiały, których używa się do ubierania i okrywania dzieci, ale także o wyjątkowo delikatne produkty pielęgnacyjne oraz pełen miłości kontakt ze skórą rodzica. Czuły, pełen miłości dotyk w ogromnym stopniu przyczynia się do rozwoju dziecka.

„Twoje dziecko bardzo wielu rzeczy o świecie uczy się przez skórę. Z każdym dotknięciem dziecko odnajduje nowy punkt odniesienia w swoim nowym życiu.”

Jakiego rodzaju pielęgnacji potrzebuje skóra Twojego dziecka?

Przez pierwsze kilka miesięcy najważniejsze to nie przesadzić z ilością wykorzystywanych produktów pielęgnacyjnych. Wiele zbędnych kroków można łatwo ominąć – Twoje dziecko nie potrzebuje na przykład kąpieli z bąbelkami. Przez pierwsze kilka miesięcy jedna kąpiel w tygodniu zdecydowanie wystarcza, a w pozostałe dni dziecko można myć przy użyciu miękkiego, wilgotnego ręczniczka. Po kąpieli dziecięcą skórę warto nasmarować nagietkowym balsamem do ciała Emulsją do ciała, która zapewni jej ochronę i nawilżenie. Okolice, które pokrywa pieluszka należą do najbardziej wrażliwych. Ciepłe, wilgotne środowisko stanowi wyzwanie dla rozwijającej się skóry i może sprzyjać rozwojowi bakterii.

Przy każdej zmianie pieluszki skórę warto przemyć ciepłą wodą, przetrzeć miękkim ręczniczkiem, a następnie zaaplikować kilka kropel Bezzapachowego olejku z nagietkiem lekarskim. Pozwolenie dziecku na kilka chwil ruchu bez założonej pieluszki również pozytywnie wpłynie na jego skórę. Krem dla niemowląt i dzieci przeciw odparzeniom zapewnia skórze ochronę i zapobiega bólowi.

Specjalne składniki

Ze względu na specyficzne cechy dziecięcej skóry, produkty do jej pielęgnacji muszą być odpowiednio dostosowane. Zaledwie kilka naturalnych składników w najwyższej jakości sprawia, że nasza kompozycja olejów roślinnych jest odzwierciedleniem składu hydrolipidowej warstwy skóry. Dzięki temu produkt wchłania się w jej naturalną błonę ochronną, a naturalne składniki w nim zawarte nie dopuszczają do powstania nieprzepuszczalnej powłoki. W efekcie skóra ma szansę oddychać i rozwijać się, przez cały czas pozostając chronioną przez nasze naturalne serie kosmetyków.
Seria kosmetyków naturalnych i organicznych marki Weleda zawiera wysokiej jakości składniki i zapewnia delikatnej dziecięcej skórze wszystko czego potrzebuje podczas tego istotnego etapu życia i rozwoju.

„Delikatna dziecięca skóra jest wyjątkowa. Potrzebuje wiele ciepła i opieki.”

wpis gościnny

Subscribe to our newsletter

autoresponder system powered by FreshMail