Reklamaads-single

Pielęgnacja skóry atopowej u najmłodszych dzieci

Jeżeli Twoje dziecko ma problem ze skórą atopową, wiesz na pewno, że jej pielęgnacja to wyzwanie dla każdego rodzica! Podrażnienia, przesuszenia i zaczerwienienia to tylko jedne z objawów doskwierających najmłodszym. Na szczęście powstają skuteczne i bezpieczne produkty, które pomogą walczyć nie tylko z objawami, ale również z przyczyną atopowego zapalenia skóry!

Reklama
Reklama

Uniwersalna i łagodna seria kosmetyków dla dzieci Mustela STELATOPIA® jest bezpieczna dla najmłodszych już od pierwszego dnia życia! Specjalna formuła kosmetyków została opracowana przez ekspertów pod kątem skóry bardzo wrażliwej i atopowej. Kosmetyki skutecznie stymulują produkcje i uzupełniają poziom lipidów w skórze dziecka, chroniąc ją tym samym przed zmianami na powierzchni naskórka.

 

Oczyszczanie skóry atopowej to duże wyzwanie. Należy wybrać kosmetyk, który nie podrażni i nie przesuszy wrażliwego naskórka dziecka. Na szczęście Krem myjący STELATOPIA®, dzięki łagodnej bazie myjącej bez zawartości mydła, jest dostosowany specjalnie do wyjątkowych potrzeb delikatnej skóry niemowląt i małych dzieci. Dzięki łagodzącym właściwościom gliceryny znika uczucie ściągnięcia oraz przesuszenia, a naturalne składniki odżywiają podrażnioną skórę. W 100% przypadku, u których zastosowano krem myjący, potwierdzono łagodne oczyszczenie skóry, zaś u 80% – zmniejszenie podrażnień. Preparat o delikatnej formule pozwala na uniknięcie przy myciu nadmiernego tarcia skóry dziecka, a hipoalergiczny skład to gwarancja najłagodniejszej pielęgnacji!

 

Innym, bardzo dobrze sprawdzającym się preparatem z tej serii jest Olejek mleczny do kąpieli STELATOPIA®. Dodany do wody  do kąpieli  pozostawia skórę czystą i odżywioną, przynosząc ulgę podrażnionej i ściągniętej skórze. Wrażenie dyskomfortu szybko znika dzięki zawartości olejku rumiankowego bogatego w bisabolol, znanego z właściwości łagodzących. Stosowany regularnie razem z innymi produktami z linii STELATOPIA® Olejek mleczny do kąpieli STELATOPIA® pozwala zredukować częstotliwość i nasilenie nawrotów wyprysku atopowego.

Krem emolient natłuszczająco-nawilżający STELATOPIA®, dzięki opatentowanemu procesowi Aktywnej Relipidacji®, aktywnie odbudowuje lipidy w naskórku najmłodszych. Intensywnie odżywia powierzchnię skóry, a także łagodzi dokuczliwe uczucie swędzenia oraz podrażnienia! Przeprowadzony pod kontrolą dermatologów test wykazał, że aż u 95% dzieci po zastosowaniu kremu nastąpiło zmniejszenie rumienia, a u 81% – zmniejszenie suchości skóry. Aksamitna i lekka formuła kremu szybko się wchłania oraz nie pozostawia nieprzyjemnej, tłustej warstwy. Dzięki zawartości naturalnych składników – destylatu oleju słonecznikowego oraz oleju z pestek śliwy domowej – skóra staje się wygładzona i nawilżona.

Wszystkie kosmetyki Mustela Stelatopia są hipoalergiczne i nie zawierają parabenów, ftalanów, fenoksyetanolu, alkoholu, substancji zapachowych, mydła ani substancji koloryzujących. Są bezpieczne dla dzieci od dnia narodzin.

Mustela specjalizuje się w produktach do pielęgnacji skóry dzieci i kobiet w ciąży od 60lat. Dzięki swej eksperckiej wiedzy o skórze niemowląt i małych dzieci oferuje wyjątkowo przyjemne dla zmysłów produkty, które dzięki niepowtarzalnym zapachom, zmieniają każdy gest pielęgnacyjny w chwilę przyjemności. Innowacyjne, bezpieczne, skuteczne oraz możliwie bliskie naturze dermokosmetyki Mustela chronią skórę dziecka, wspomagając jego rozwój.

Art. sponosorowany

fot. pixabay.com

 

0
7927
2
Close

Subscribe to our newsletter

autoresponder system powered by FreshMail