Reklama

Nowy Tomek, nowi przyjaciele, nowe przygody!

Indie, Chiny, Australia….to właśnie te krajowe odwiedzi w najnowszym, 22. już sezonie kultowego serialu Tomek i Przyjaciele, znana lokomotywka, która wyruszy w podróż poza wyspę Sodor! Podczas swojej wyprawy pozna nowy kultury, zwyczaje oraz co najważniejsze – nowych przyjaciół! To jednak nie jedyne zmiany, jakie przyniesie nam kolejna odsłona bajki. O tym co to będzie, mali widzowie przekonają się już w poniedziałek 8 października na kanale Mini Mini. Gotowi na przygodę?

Reklamaads-single

Kolejny sezon Tomek i Przyjaciele już od poniedziałku na Mini Mini+

Nowy sezon oznacza dla Tomka wiele ważnych zmian, które pokazują, że bajka z 70-letnią już tradycją idzie za duchem czasu, dostosowując się do gustu najmłodszych widzów oraz ich rodziców. Nowy 22. sezon przyniesie więcej humoru, wciągającej akcji, a narracja będzie prowadzona wyłącznie w pierwszej osobie. Poznamy również nowych przyjaciół Tomka w tym trzy nowe lokomotywki dziewczynki oraz trzy nowe lokomotywki chłopcy. Serial może pochwalić się również nową szatą graficzną, bardziej energetyczną muzyką oraz o wiele większą dawką humoru.

Wielki świat, wielkie przygody, ważne tematy

Najnowsza seria składa się z 26 odcinków. Akcja 13 z nich rozgrywa się na znanej już dzieciom wyspie Sodor, natomiast pozostałe zabierają maluchy w podróż po trzech dalekich krajach – Indiach, Chinach oraz Australii. Tomek podróżuje dalej niż kiedykolwiek wcześniej, zabierając małych widzów w wyprawę pełną przygód i nieoczekiwanych zwrotów akcji, a przy okazji pokazując im nowe kultury i zwyczaje. W ramach współpracy z Organizacją Narodów Zjednoczonych, twórcy nowej serii postanowili wpleść do niektórych odcinków tematykę zrównoważonego rozwoju. Ochrona dzikich zwierząt, ekologia, otwartość na zagraniczne tradycje oraz równość płci to tylko niektóre z ważnych kwestii, poruszonych w bajce. Dzięki temu, maluchy zobaczą zwyczaje z najróżniejszych zakątków świata oraz zyskają szacunek do innych kultur, jednocześnie poznając ważne kwestie społeczne, podane w odpowiedni dla ich wieku sposób.

Nowi przyjaciele w drużynie Tomka

Jak i podróże, to również nowe znajomości, a tych Tomkowi na pewno nie zabraknie. W każdym z trzech, zwiedzonych krajów, bohater pozna inne, barwne postacie. Tak więc w Indiach mamy królewską lokomotywkę Rajiv, luksusowy pociąg pasażerski Noor Jehan oraz dwie służące w kolei lokomotywy – uroczą Ashimę oraz wesołego Shankara. Podczas pobytu w Chinach, Tomek spotka na swojej drodze bohaterskiego Yong Bao, szybką jak wiatr Hong-Mei oraz nieco niezdarną Lei. Nowi bohaterowie pojawią się również w gorącej Australii. Pracująca w lesie tropikalnym Tamika, przewodnik turystyczny Shane oraz samolot medyczny Isla to tylko niektóre z nich. Również w Sodorze szykują się pewne zmiany. Do teamu dołączy Rebecca oraz kenijska lokomotywka Nia.
Coraz więcej bohaterów płci żeńskiej wynika między innymi ze struktury widzów serialu. Aż 40% jego publiczności stanowią dziewczynki. Dzięki nowym bohaterkom, twórcy chcą w odpowiedni dla przedszkolaka sposób przemycić kwestię równości i szacunku wobec obu płci.

Bajka z długoletnią tradycją

Tomek i Przyjaciele™ to uwielbiana przez dzieci na całym świecie seria zabawek oraz filmów
o przygodach sympatycznych pociągów. Główny bohater – tytułowa lokomotywka o imieniu Tomek – już od ponad 70 lat bawi i uczy maluchy na całym świecie, podkreślając wagę takich wartości, jak wspólna praca, zaufanie czy przyjaźń. Pierwsza książka o przygodach dzielnych i pracowitych lokomotywy autorstwa Wilberta Awdry’a ukazała 12 maja 1945 roku. Obecnie książki o Tomku są sprzedawane w ponad 130 krajach, a od 1984 r. dzieci mogą oglądać – m.in. w TVP ABC czy MiniMini – serial animowany zrealizowany na podstawie tej popularnej serii wydawniczej.

Od 8 października, nowe odcinku serialu będą wyświetlane codziennie o 17:55 na kanale Mini Mini+.

Więcej o marce Tomek i Przyjaciele® można znaleźć na stronie www oraz w serwisach Facebook i YouTube:
www.thomasandfriends.com/pl
https://www.youtube.com/user/fisherpricebrand
https://www.facebook.com/tomekiprzyjacielePL/

Informacja prasowa

 

 

Subscribe to our newsletter

autoresponder system powered by FreshMail
 

autoresponder system powered by FreshMail