Reklama

Naturalne karmienie tylko z naturalnymi preparatami

Pierwsze chwile po porodzie to czas oswajania się z nową sytuacją oraz poznawania potrzeb dziecka i próba dostosowywania się do nich. Jednym z wyzwań, przed którym stają mamy noworodków, jest karmienie piersią. Jak wynika z badań 91,5% kobiet w ciąży deklaruje, że chce karmić swoje dziecko piersią jak najdłużej, a blisko co trzecia kobieta myśli o karmieniu do roku.

Reklama

Karmienie piersią jest najbardziej naturalnym, a jednocześnie najprostszym sposobem, który zapewnia prawidłowy rozwój dziecka, buduje jego odporność oraz wpływa na budowanie więzi i daje poczucie bezpieczeństwa. Eksperci są zgodni co do tego, że jak najdłuższe karmienie korzystnie wpływa na rozwój dziecka oraz zalecają wyłączne karmienie piersią do minimum 6 miesiąca życia dziecka.

Niestety, często zdarza się, że pierwsze trudności zniechęcają mamy i sprawiają, że karmią one rzadziej lub porzucają karmienie piersią. Mimo, że w pierwszym okresie życia większość urodzonych dzieci (98%) karmiona jest naturalnie, mlekiem matki, to z każdym kolejnym miesiącem wskaźnik ten spada.
W odpowiedzi na towarzyszące karmieniu piersią problemy kobiet, na polskim rynku pojawiły się preparaty, które ułatwiają radzenie sobie z ewentualnymi dolegliwościami, które mogą powodować dyskomfort podczas karmienia.

Preparaty Multi-Mam to seria produktów opartych na naturalnych składnikach, które chronią piersi oraz łagodzą ból sutków.

Kompresy Multi-Mam na popękane brodawki, łagodzące bolesność. Preparat nasączony jest bioaktywnym żelem opartym na kompleksie 2QR, który przywraca równowagę mikroflory i wspomaga naturalne procesy gojenia. Żel jest całkowicie bezpieczny nawet w przypadku połknięcia go przez dziecko.

multimam_compress

Balsam Multi-Mam to unikalny produkt opierający się na gamie olejków roślinnych, które chronią okolice sutka, uzupełniając występujące w skórze lipidy. W naturalny sposób chroni sutki podczas karmienia piersią, zapobiega pękaniu i utrzymuje skórę miękką, elastyczną i zdrową.

multimam_balm

Lanolina Multi-Mam to preparat z naturalną lanoliną, która zapobiega pękaniu i leczy sutki przed
i w czasie karmienia piersią.

multimam_lanolin

Gama produktów Multi-Mam obejmuje także preparat BabyDent – bioaktywny żel opracowany specjalnie z myślą o ząbkujących dzieciach. Opiera się on na opatentowanym kompleksie 2QR, naturalnej substancji pochodzenia roślinnego zbudowanej z bioaktywnych cząsteczek zwanych polisacharydami.

multimam_babydent

Wszystkie preparaty Multi-Mam wyprodukowane są z naturalnych składników, bezpiecznych zarówno dla mamy, jak i dziecka.

www.multi-mam.pl

Źródło: Raport Karmienie Piersią w Polsce 2015 (http://femaltiker.pl/wp-content/uploads/2015/05/Raport_Karmienie_Piersia_w_Polsce_20151.pdf)

 

0
4920
0

Subscribe to our newsletter

autoresponder system powered by FreshMail