Reklama

Najpopularniejsze piosenki dla dzieci – TOP 20

Dzieci kochają śpiewać piosenki, trudno się zatem dziwić, że takie ich zatrzęsienie w internecie. W sieci znajdziecie zarówno stare hity ze swojego dzieciństwa, jak i całkiem nowe utwory. Oto najpopularniejsze piosenki dla dzieci w internecie. Czy Twoje dziecko zna je wszystkie?

Reklama

Piosenki dla dzieci to prawdziwe hity na youtubie. Po ilości odsłon widać, że niemal każdy rodzic korzysta zasobów serwisu. To duże ułatwienie dla każdej mamy i taty. Nie znasz żadnej kołysanki – wystarczy znaleźć jej słowa i melodię w sieci. Chcesz puścić swojemu dziecku piosenkę z własnego dzieciństwa – wystarczy wyszukać stare nagranie. Zobacz, jakie są obecnie najlepsze piosenki dla dzieci.

Najpopularniejsze piosenki dla dzieci

Aida – „Mucha w Mucholocie”

Osobiście nie znam dziecka, które po zanuceniu: „mucha, mucha w mucholocie..” nie dokończy „jak w prawdziwym samolocie”. Myślę, że to wręcz piosenka kultowa, bo i znana niemal każdemu rodzicowi.

Mini Disco – „Kaczuszki”

Kto z nas nie zna „Kaczuszek”? Już za naszych czasów nie można było wyobrazić sobie balu karnawałowego bez tego hitu! To piosenka, która ma już kilkadziesiąt lat i mało kto wie, że to francuski utwór ludowy, który został przetłumaczony na 140 języków.

Gummi Miś – „Bańkę łap”

Polska wersja  niemieckiego hitu disco Gummy Bear.  Piosenka o bańkach i gumowym misiu podbija dziecięce serca nie tylko skoczną muzyką, ale i atrakcyjnym teledyskiem.

Dziecięce przeboje – „Idziemy do zoo”

Skoczna i przyjemna piosenka dla dzieci, na dodatek z bardzo prostym tekstem, w którym jest wiele powtórzeń i wyrazów dźwiękonaśladowczych. Utwór idealny dla maluchów, które dopiero rozwijają swoją mowę.

„Boogie Woogie”

Fajna piosenka dla dzieci, która zachęca do tańca. Tekst jest instrukcją, jak tańczyć boogie woogie, a tańczące w teledysku maluchy poderwą z kanapy każde dziecko. „Do przodu lewą rękę daj, do przodu prawą rękę daj…”

Katarzyna Łaska – „Mam tę moc”

Tej piosenki nie trzeba nikomu przedstawiać. Bajka „Kraina Lodu” stała się już kultowa wśród dzieci, a utwór przewodni jest po prostu piękny.

„Jadą, jadą misie”

Ta piosenka z pewnością wywoła sentymentalny powrót do wspomnień z własnego dzieciństwa. Utwór jest prosty i przyjemny dla ucha, dlatego podoba się wszystkim małym dzieciom.

„Zostań moją przyjaciółką”

Piękna piosenka o przyjaźni. Melodia wpada w ucho i nastraja pozytywnie, więc trudno się dziwić, że utwór ma już ponad 80 milionów odsłon na youtube.

„Misio Mniam Mniam”

Piosenka o jedzącym misiu. Prosty tekst i animacja z pewnością spodobają się najmłodszym dzieciom. Piosenka świetnie działa na niejadki, bo zachęca do jedzenia.

Śpiewające brzdące – „Halo, panie Policjancie”

Piosenka edukacyjna – uczy dzieci właściwego wzywania pomocy, gdy wymaga tego sytuacja. A przy tym bardo skoczna i przyjemna melodia. Po  wysłuchaniu utworu każde dziecko będzie znało numer na policję. Wielkie brawa dla tego typu piosenek.

Pszczółka Maja – „Taniec Mai”

Utwór pochodzący z bajki o pszczółce Mai. Bardzo ładna, melodyjna piosenka, a przy tym świetny teledysk. Nie dziwne, że to hit sieci. Warto pokazać swojemu dziecku.

Dziecięce przeboje – „Piosenka kąpielowa”

Piosenka zachęcająca do mycia. Ze względu na prosty tekst, najwięcej frajdy sprawi maluszkom.

 

Śpiewające brzdące – „Lisek Łakomczuszek”

Piosenka ma ponad 50 milionów wyświetleń na youtubie. Zapewne to zasługa nie tylko muzyki i tekstu, ale i pięknego teledysku. Historia liska łakomczuszka bardzo wciąga 🙂

„Pieski małe dwa”

Kto z nas nie zna opowieści o pieskach, które chciały przejść przez rzeczkę? Ta kultowa piosenka co jakiś czas dostaje świeższe brzmienie. Nam podoba się w każdej wersji.

Jedzie pociąg z daleka

Tego zestawienia nie mogłoby być bez tego utworu. Znany z dzieciństwa hit o pociągu porywał nas do węża na każdym balu przedszkolaków. I chyba wciąż tak jest 🙂

 

„Koła autobusu kręcą się”

Piosenka w wersji angielskiej jest hitem znanym na całym świecie. Fajnie, że w końcu ktoś ją przetłumaczył na język polski.

„My jesteśmy krasnoludki”

Hymn przedszkolaków, czyli piosenka o dzielnych krasnoludkach. Bardzo podoba się nam ta żwawsza wersja.

Bajkowa drużyna – „Cukierki, cukierki”

Piosenka o słodyczach musi być dziecięcym hitem.  Po prostu 😉

Centrum Uśmiechu – Olimpiada w Jarzynowie

Piosenka o warzywach i owocach też potrafi porwać do tańca. I to nawet nie tylko dziecko. Ta nutka jest naprawdę niezła 😉

Niezwykłe lekcje rytmiki – „Jestem Polakiem”

Bardzo sympatyczna piosenka o Polsce. O miłości do swojego kraju można jak widać śpiewać prostym i zrozumiałym dla małego dziecka językiem. Brawo!

Zobacz jeszcze:

Rymowanki dla dzieci

foto: Pixabay.com
autor: Sylwia

 

 

 

 

  • anusiak3c

    Dodalabym do naszej playlisty piosenkę Kotek Staś i piosenki ABC Kids tv po angielsku, też hitowe 😊😊😊

Subscribe to our newsletter

autoresponder system powered by FreshMail