Reklama

Najlepsze parki rozrywki w Polsce

Szukacie w Polsce fajnych i ciekawych atrakcji dla dzieci? Skorzystajcie z naszych podpowiedzi. Wybraliśmy kilka najlepszych polskich parków tematycznych, które warto odwiedzić całą rodziną.

Reklama
Reklama

 

 

Takich miejsc w Polsce powstaje coraz więcej, co cieszy, bo dzięki temu rodzinna turystyka staje się jeszcze ciekawsza. By nieco uporządkować te atrakcje turystyczne, postanowiliśmy redakcyjnie przygotować zestawienie według nas najlepszych miejsc wartych odwiedzenia z dziećmi.

Najlepsze parki rozrywki w Polsce

 

Leśny Park Niespodzianek

http://www.lesnypark.pl

Gdzie:Ustroń

Kiedy czynne: cały rok

Ile kosztuje: Dorośli: 17 zł, dzieci 3-14 lat: 14 zł

Na to niezwykłe miejsce natknęliśmy się przypadkiem, bo park nie jest zbytnio reklamowany i popularny. Na szczęście nie przeoczyliśmy go, dzięki czemu zobaczyliśmy naprawdę fantastyczne miejsce. Park gromadzi – jak nazwa wskazuje – leśną zwierzynę, która w dużej mierze chodzi sobie swobodnie po całym parku. A co najważniejsze – jest bardzo oswojona. Na tyle, że przy zakupie biletów warto kupić również specjalny woreczek z karmą. Zwierzęta podchodzą do ludzi na wyciągnięcie ręki. Zjadają z rąk karmę, niektóre próbują nawet zabierać cały worek. Pogłaskanie sarny, muflona czy daniela jest niesamowitym przeżyciem. Zwierząt jest tak dużo, że momentami trudno się od nich odgonić. Póki mamy karmę, będą chodziły za nami jak pieski. Na końcu parku czeka kolejna atrakcja. Pokaz dzikich drapieżnych ptaków. Latające orły, jastrzębie czy sokoły robią ogromne wrażenie. Momentami trzeba się mocno schylać, by przelatujące nad nami ptaki nie zaplątały się w nasze włosy. W parku jest gastronomia i plac zabaw, a także bajkowa aleja, w której rozmieszczone są domki z bohaterami znanych polskich bajek, więc to rozrywka przynajmniej na pół dnia.

 

Zoo Safari Park

http://zoosafari.com.pl/

Gdzie: Borysew k.Łodzi

Kiedy czynne: cały rok

Ile kosztuje: bilet rodzinny 2+1: 74 zł, Dorośli: 29 zł, Dzieci: 24 zł

Ogród zoologiczny, ale nieco inny niż wszystkie. Zwierzęta zajmują ogromne wybiegi, wiele z nich jest na wyciągnięcie ręki. Jest tam około 500 zwierząt egzotycznych reprezentujacych 90 gatunków z całego świata. Zoo Safari zajmuje wielką przestrzeń, przez co ma się wrażenie że zwierzęta chodzą na wolności. Wartym zobaczenie jest wybieg dla białych tygrysów bengalskich. Cudowne są pokazy karmienia, szczególnie fok – dużo śmiechu i frajdy. Moim dzieciom najbardziej jednak podobała się zagroda Mini Zoo, do której można wejść. Na jej terenie biegają małe zwierzątka takie jak kózki miniaturki, owieczki, alpaki, świnki wietnamskie, osiołki. Dzieci mogą je głaskać i robić z nimi zdjęcia. Po parku jeździ Zoo Kolejka, która jest prawdziwym wybawieniem dla rodziców, którzy muszą dźwigać swoje zmęczone pociechy na rękach. Niewątpliwą atrakcją jest także Figlarnia, czyli bajkowa kraina do zabawy. Trampoliny, kulki, zjeżdżalnie, tory przeszkód – to coś, obok czego żadne dziecko nie przejdzie obojętnie. Oczywiście na terenie parku można się smakowicie najeść, więc i dorośli będą zadowoleni.

 

Jurapark Bałtów

http://juraparkbaltow.pl/

Gdzie: Bałtów

Kiedy czynne: cały rok

Ile kosztuje: dorośli: 30 zł, dzieci pow. 4 lat: 24 zł

Według nas najlepszy park z dinozaurami w Polsce. Bo można tu nie tylko spotkać jurajskie stworzy, ale spędzić czas na wielu rozrywkach, które się dzieją dookoła. Sam park położony jest w pięknym regionie kraju, dlatego warto połączyć jego zwiedzanie z dłuższym wypoczynkiem w okolicy. Jurapark to kompleks turystyczny. Skorzystanie z jego atrakcji wymaga co najmniej dwóch dni pobytu. Poza typowym parkiem z dinzaurami, mamy tu muzeum jurajskie, prehistoryczne oceanarium, żydowski jar, bogato wyposażony plac zabaw, wioskę czarownic, kino 5D, krainę koni, skansen, park rozrywki (wesołe miasteczko), rollercoaster i zwierzyniec. Ten ostatni to nietypowe zoo, gdzie zwierzęta chodzą na wolności a my podróżujemy między nimi specjalnym autobusem. Jurapark to świetne miejsce dla każdego i w każdym wieku. Bogate zaplecze gastronomiczne to dodatkowy atut parku.

 

Farma Iluzji

http://farmailuzji.pl

Gdzie: Trojanów

Kiedy czynne: od kwietnia do

Ile kosztuje: Dorośli: 33 zł, Dzieci: 29 zł

To chyba najbardziej nietypowy park rozrywki w Polsce. Nietypowy, bo bardzo tajemniczy. Spacer po nim to wysiłek dla umysłu i niezwykłe doznania, o które trudno w normalnej rzeczywistości. Całość to jedna wielka iluzja. Każdy element parku zadziwia i skłania do myślenia, jak to możliwe. To świetna rozrywka dla dzieci, które mogą się przekonać, że nie wszystko jest takie, jakie nam się na pierwszy rzut oka wydaje i że mózg można łatwo oszukać. Farma Iluzji z roku na rok się powiększa o nowe atrakcje. Mamy tam m.in. latającą chatę tajemnic, w której siła grawitacji powoduje zawroty głowy, labirynt luster czy muzeum iluzji. W całym parku jest masa zaskakujących eksponatów, ale też miejsce zabaw ruchowych: zatoka piratów, plac dmuchańców, szlak trapera czy wodne zjeżdżalnie. Na farmie spotkamy również wiele sympatycznych zwierzątek. Nie musimy się również martwić o jedzenie, bo w parku znajdują się również punkty gastronomiczne. Można też wziąć ze sobą prowiant i urządzić sobie piknik. Ogólnie miejsce godne odwiedzenia całą rodziną!

 

Energylandia

https://energylandia.pl/

Gdzie: Zator

Kiedy czynne: od kwietnia do października

Ile kosztuje: Dzieci: 59 zł, Dorośli: 109 zł.

Nie sposób nie wspomnieć i o tym miejscu, które dziś stanowi największy park rozrywki w Polsce. To najatrakcyjniejszy lunapark w naszym kraju, na dodatek pachnący nowością 🙂 W przeciwieństwie do znanych nam wesołych miasteczek, doświadczymy tu najlepszych wrażeń na bardzo nowoczesnych urządzeniach. Park spełnia wymagania nawet najbardziej kapryśnych dzieci, w każdym wieku. Atrakcje podzielono na trzy strefy tematyczne: bajkową – dla najmłodszych, familijną – dla całych rodzin i ekstremalną – dla żądnych największych wrażeń. Zresztą, co tu dużo gadać – rodzice też poczują się tam jak dzieci. Warto więc zabrać ze sobą również znajomych, by miał nam kto popilnować pociech, gdy sami będziemy się dobrze bawić np. na rollercoasterze.

 

Magiczne Ogrody

http://magiczneogrody.com

Gdzie: Janowiec n. Wisłą

Kiedy czynne: od kwietnia

Ile kosztuje: Dorośli 29 zł, Dzieci 24 zł, Rodzinny (2+1) 69 zł

Magiczne Ogrody to park sensoryczny zbudowany w oparciu o baśniowe legendy. To miejsce pełne cudownej roślinności, w której mieszkają baśniowe stwory. Ogród przypomina baśniową krainę i jest dla dzieci niezwykłą podróżą po świecie nierealnych przygód. W parku znajdziemy wiele atrakcji, które pobudzają dziecięce zmysły m.in. Marchewkowe Pole, Wodny Świat czy Krasnoludzki Gród. Nie zabrakło również placu zabaw,a także innych rozrywek jak przejażdżka kolejką czy pływanie na tratwach. Polecamy to miejsce szczególnie w piękną pogodę. Warto połączyć ze zwiedzaniem pięknego Kazimierza Dolnego.

 

Rodzinny Park Rozrywki Ogrodzieniec

http://www.park-ogrodzieniec.pl/

Gdzie: Ogrodzieniec, Podzamcze

Kiedy czynne: od kwietnia do października

Ile kosztuje: płacimy za poszczególne atrakcje, można też kupić bilet wstępu na wszystko w pakiecie: Dorośli 35 zł, Dzieci 32 zł

Według nas – świetny pomysł na zagospodarowanie przestrzeni wokół zamku w Ogrodzieńcu. Poza zamkiem, który jest oczywiście najważniejszym obiektem turystycznym w tym miejscu, dookoła jest cała masa atrakcji dla dzieci. Na szczególną uwagę zasługuje Tor Saneczkowy, Park Miniatur czy Park Doświadczeń Fizycznych. W tym ostatnim warto spędzić dłuższą chwilę, bo eksponaty można wprawiać w ruch i dotykać. Jest też oczywiście wielki plac zabaw z dmuchańcami, a dla nieco starszych Dom Legend i Strachów. Skorzystanie z wszystkich atrakcji wymaga czasu, dlatego warto zarezerwować sobie na to miejsce cały dzień. Dla nas to było świetne urozmaicenie naszej podróży po całej Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

 

Park Rozrywki Julinek

http://www.julinek.com.pl/

Gdzie: Julinek, Leszno

Kiedy czynne: cały rok – atrakcje sezonowe

Ile kosztuje: wejście na teren parku jest darmowe, płatne są poszczególne atrakcje np. plac z dmuchańcami – karnet na cały dzień: 30 zł.

Kiedyś była tam szkoła cyrkowa, dziś ogromny teren zajmuje pełen atrakcji park dla dzieci. To chyba największy plac z dmuchańcami, na który trafiliśmy, jeżdżąc po Polsce. Dmuchane atrakcje są imponujące i dostosowane do dzieci w rożnym wieku. Moja 10-latka bawiła się się równie wyśmienicie co jej kilka lat młodsza siostra. Furorę oczywiście robią wodne zabawy, a największą ogromna zjeżdżalnia wodna, która ma aż 30 metrów. Poza dmuchańcami na terenie parku znajdziemy plac zabaw, mini pole golfowe, park linowy, tor do rajdów samochodami elektrycznymi, boiska sportowe. Jest również miejsce animacji dla dzieci (niestety czynne tylko w wakacje) i zaplecze gastronomiczne. Na terenie parku istnieje nawet baza noclegowa.

 

Znacie jeszcze inne fajne parki, które warto odwiedzić? Podzielcie się wiedzą!

 

Zobacz jeszcze:

Najlepsze aquaparki w Polsce! Top 10

Autor: Ania
foto: pixabay.com

 

Close

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie.

Chcemy Cię zapewnić, że Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili.
Szczegóły na podstronie polityka prywatności.

Subscribe to our newsletter

autoresponder system powered by FreshMail