-Reklama-

Najlepsze książki dla przedszkolaków

Twoje dziecko uwielbia, gdy czytasz mu książki? Te pozycje na pewno mu się spodobają. Spośród wielu propozycji dla przedszkolaków, wybraliśmy tytuły, które pokocha każdy kilkulatek. Oto najlepsze książki dla przedszkolaków.

-Reklama-

Jeśli lubisz spędzać czas ze swoim dzieckiem na czytaniu książeczek, z pewnością wiesz, że znalezienie dobrej książki, która zachwyci swoją historią kilkulatka, nie jest łatwe. Bo przecież nie wystarczy wejść do księgarni i sięgnąć po pierwszy lepszy tytuł. Książka dla przedszkolaka musi spełniać kilka podstawowych zadań. Musi wciągać od pierwszego zdania, zaskakiwać historią, zachwycać ilustracjami, mieć zrozumiałą narrację i fantastycznych bohaterów.

By ułatwić wam wybór najlepszej książeczki dla kilkulatka, postanowiliśmy przejrzeć propozycje kilku wydawnictw i wybrać te tytuły, które mają szansę stać się ulubionymi przez dzieci i rodziców. Oto najlepsze książki dla przedszkolaków!

Najlepsze książki dla przedszkolaków

EGMONT. Seria pt. „Nowa kolekcja bajek”

Seria bajek od wydawnictwa Egmont umożliwia wybór książki z ulubionymi bohaterami np. kreskówek. Krótkie opowiadania o zwięzłej fabule, napisane przystępnym językiem i pięknie zilustrowane z pewnością będą tymi, do których twoje dziecko będzie często wracać. W tej kolorowej, bajecznej serii znajdziemy historie pt. „Dzień, w którym Heniś poznał…”, „Booba”, „Kot-o-ciaki”, „Bob Budowniczy”, „Miki”, „Smerfy” czy „Bing”. Jednym słowem – zabawa z książką gwarantowana!

AKSJOMAT. Odkrycie Limeryki, Bogusław Michalec

Kochacie limeryki? A wasze dzieci uwielbiają wierszyki? No to czeka Was prawdziwa uczta dla uszu. Dla oczu zresztą też, bo w książce roi się od wspaniałych ilustracji. Duża dawka humoru, zaskakujące rymy i historyjki. Ta wesoła podróż dookoła świata rymów wciągnie was na długo. Majstersztyk!

EGMONT. Książeczki o emocjach i osobowościach (Mr. Men i Mała Miss), Roger Hargreaves

„Pan Drobiażdżek”, „Pan Hałasek”, „Pan Wściubaczek”, „Mała Przylepa”, „Mała Spóźnialska”, „Pan Siniaczek”, „Pan Leniuszek”, „Pan Cichutki”, „Mała Łakomczuszka” czy też „Mała Złośnica” to tylko niektóre tytuły serii liczącej prawie 90 krótkich historyjek o wadach, zaletach oraz uczuciach. Autor dzięki opowiadaniom pozwala dzieciom lepiej rozumieć emocje i uczy je nazywać. Warto uzbierać całą serię.

Dwie Siostry. „Czujemisie”, Agata Królak

Misie, tak jak przedszkolaki, mają mnóstwo różnych uczuć. I tak jak przedszkolaki, nie zawsze wiedzą, jak je nazwać. Dlatego w tej książce opisują swoje uczucia za pomocą konkretnych sytuacji, tworząc w ten sposób obrazowe, a zarazem życiowe definicje.
Czuję się tak, jakbym potrafił fruwać.
Czuję się tak, jakbym zgubił ulubiony kamyk.
Czuję się tak, jakby nikt nie chciał się ze mną bawić.

AKSJOMAT. Atlas przyrodniczy dla dzieci, Joanna Kuryjak

Tyyyle wiedzy w jednej książce! Na dodatek przekazanej w przystępnej formie. Atlas zawiera mnóstwo ilustracji i rysunków objaśniających dzieciom leśne życie. Książka rozbudza zainteresowania otaczającym światem roślin i zwierząt, zachęca do samodzielnego rozpoznawania poszczególnych gatunków i odpowiada na najbardziej intrygujące kilkulatka pytania. Atrakcyjność tej książki sprawia, że trudno się od niej oderwać. Nie tylko dzieciom.

EGMONT. Seria o Basi, Zofia Stanecka i Marianna Oklejak

Basia to współczesna, zabawna i mądra przyjaciółka dzieci przedszkolnych. Przygody rezolutnej Basi i jej dowcip pomagają najmłodszym zrozumieć świat, pokazują, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Swym humorem rozśmiesza dzieci i dorosłych. 
Opowiadania pozwalają przeżywać sytuacje z którymi spotykamy się na co dzień, w domu, w przedszkolu, czy na zakupach i choć często są to sytuacje trudne, stresujące to dowiadujemy się jak proste mogą być rozwiązania i odpowiedzi.

Prószyński i S-ka. „Pogoda dla puchaczy”, Marcin Kozioł i Bartek Jędrzejak

Seria 4 książek podzielona na pory roku, opowiada o przygodach małych puchaczy. Istotnym elementem fabuły są zmieniające się warunki pogodowe, które mają duży wpływ na życie bohaterów. Ciekawostką jest fakt, że współautorem książki jest prezenter pogody, który swoje doświadczenie wykorzystuje przy objaśnianiu w książce zjawisk atmosferycznych. Świetna lekcja pogody i przyrody dla najmłodszych.

DWIE SIOSTRY, „Cześć, Ziemio!”, Anna Fiske

Lajla z Dubaju wysyła list w butelce, Borys z Rosji buduje najwyższą wieżę na świecie. A co je na obiad Daria w Norylsku i co robi Bubba w Mogadiszu? Jakiego koloru jest szalik żyrafy i która godzina jest teraz w Buenos Aires? Cześć, Ziemio! to zwariowana, rysowana dziecięcą kreską wyszukiwanka, w której w ciągu jednego dnia śledzimy przygody sześciorga mieszkańców różnych kontynentów. Mnóstwo się tu dzieje i z godziny na godzinę coś się zmienia. Sprawdź, co u nich nowego!

SKRZAT. „Jak oswoić potwory? Opowiadania terapeutyczne.”, Monika Drużyńska

Każdy ma swoje „potwory”. Może być nim nowy braciszek, niemiły kolega, koszmar senny czy pierwszy dzień w przedszkolu. Razem z Nikoliną i Alkiem zajrzyj do „kącika poskramiania złości”, przygotuj ciasteczka i mleko dla nocnego stworka i pozbądź się swoich lęków! 
Opowiadania dotykają problemów najmłodszych, ale w sposób absolutnie niezwykły! Oddają magię ich świata i uwzględniają wrażliwość naszych pociech. 

SKRZAT. „Piękne umysły. Opowiadania dla mądrych dziewczynek”, Dorota Sosnowska

Historie, które zdarzyły się naprawdę i mogą zachwycić przedszkolaka. Marysia (Maria Skłodowska-Curie) uwielbiała chemię i fizykę i za swoje osiagnięcia otrzymała Nobla, a Walentina (Walentina Tiereszkowa) spełniła swoje marzenie o podboju kosmosu. Książka przybliża dzieciom kobiece postacie, które zapisały się na kartach historii świata. Świetna lekcja motywacji i zachęta do odkrywania pasji od najmłodszych lat. Pozycja książkowa, która inspiruje małe kobietki do stawiania wielkich kroków.

AKSJOMAT. „Baśnie i legendy polskie”, Bogusław Michalec

Ponadczasowe. Takie są polskie legendy przekazywane z pokolenia na pokolenia. My, rodzice dobrze je znamy, więc czas opowiedzieć kilka niezwykłych opowieści swoim dzieciom. „Baśnie i legendy polskie” to nauka o tym, skąd wyrastamy i jakie są nasze korzenie. Warto sięgnąć do ludowych mądrości, które od wieków głoszą, że za zbrodnię jest kara, a winy trzeba odkupić dobrymi uczynkami. Napisane w przystępny sposób, z pięknymi ilustracjami legendy, na pewno zaczarują małego czytelnika.

Skrzat. „Frania, Kupmi i takale”, Iwona Czerkas

Książka w przystępny i zabawny sposób przedstawia świat, w którym rządzą dziecięce zachcianki i humorki. Bohaterami są istotki o znanych każdemu rodzicowi imionach: „Niechcemisię”, „Jużniemogę”, „Bojęsię” czy „Takale”. Zabawnie i momentami refleksyjnie.

Prószyński i S-ka, „Paw, co ogon miał z przyjaźni”, Pan Poeta

Tajemniczy autor tej rymowanej opowieści w dowcipny sposób porusza ważne sprawy. Bajka o pawiu, to bajka o przyjaźni i solidarności, wsparciu i pomocy. Książki traktujące o wartościach, którymi należy kierować się w życiu, zawsze są na czasie. Taka lektura to świetna inspiracja do ważnej rozmowy z dzieckiem na temat tego, jak warto postępować w życiu.

MARTEL, „Baśniowa Akademia Zdrowia”, Agnieszka Nożyńska-Demianiuk

W czasach, gdy sklepowe półki uginają się przed kolorowymi, ale nie do końca zdrowymi produktami do jedzenia. Gdy nasze wybory żywieniowe często podyktowane są reklamą, książka o zdrowym odżywianiu się to cenna nauka dla naszych dzieci. To opowieść o podróży chochlików do Krainy Zdrowia, gdzie odkrywają co i kiedy należy jeść. Świetne ilustracje, wciągająca historia i mnóstwo zwrotów akcji o wiele skuteczniej przemawiają do kilkulatków niż suche nakazy.

Aksjomat, „Zagaduchy do poduchy”, Bogusław Michalec

Który przedszkolak nie kocha zagadek? No właśnie! Dlatego każdy z nich zachwyci się tą książką. Tak wielkiego zbioru zagadek (jest ich tutaj aż 365!) nie było! Gwarantujemy, że to będzie lektura na wiele tygodni, a każda zagadka wywoła uśmiech i zaostrzy apetyt na kolejne. Jeśli szukacie czegoś na zabicie nudy np. w podróży, podczas niepogody czy w kolejce do lekarza – sięgnijcie po rymowane zagadki i bawcie się we wspólne kombinowanie!


Martel, „Orka w wannie”, Hania Buch

Niepozorna, ale jakże niebanalna i mądra książka! Jeśli szukacie lektury, która w przystępny sposób zwróci uwagę dziecka na ekologię, a dokładnie na oszczędność wody, to nie można było lepiej trafić. „Orka w wannie” to pouczająca, proekologiczna i niezwykle zabawna opowieść o orce, która z powodu płytkich i zanieczyszczonych mórz zamieszkała w wannie państwa Nowaków z Turkusowej 4, wprowadzając przy tym niemały zamęt. Musicie poznać tę historię!

-Reklama-

Musisz przeczytać

Podobne artykuły

Komentarze

Jesteśmy też tutaj

236,433FaniLubię
12,800ObserwującyObserwuj
414ObserwującyObserwuj

Przeczytaj również