Reklama

Jesteś Mamą? Zaradność to twoje drugie imię!

Zaradność, perfekcyjne zorganizowanie, przygotowanie na różne sytuacje... Nie ma się co oszukiwać, jeśli jesteś mamą, posiadanie tych cechy pozwoli ci przetrwać! Niestety idealnych mam nie ma! Mogą być tylko mamy dobrze zorganizowane. Zobacz, jak ułatwić sobie codzienne obowiązki i być gotową na różne sytuacje!

Reklamaads-single

Jeśli jesteś mamą zapracowaną lub posiadasz kilkoro dzieci, nieraz zapewne stanęłaś przed trudną życiową sytuacją. Nie ma co panikować! Grunt to być dobrze przygotowanym na różne okoliczności. Zobacz sytuacje, które mogą ci się przydarzyć i dowiedz się, jak być na nie gotową!

„Awaria” podczas spaceru

Nic tak nie popsuje popołudnia jak nieplanowana awaria – zalanie soczkiem, zmoczenie bucików, ubrudzenie lodem… Takie sytuacje można wymieniać w nieskończoność. Droga mamo, pamiętaj że wychodząc z dzieckiem musisz być gotowa na różne ewentualności. Twoja torba powinna być na stałe wyposażona w: mokre chusteczki, butelkę wody, żel antybakteryjny, papier toaletowy (najlepiej mokry), chusteczki higienieczne, a jeśli tych sytuacji masz naprawdę dużo, także ubranko na przebranie.

Głód podczas spaceru

Wyobraź sobie sytuację odwrotną – twoja torba jest spakowana w środki higieniczne, ale spacer nieco się przedłużył: spotkałaś koleżankę, pogoda była świetna – czas zleciał nie wiadomo kiedy… o tym, że już tak późno, na pewno poinformuje cię brzuszek twojego malca. Aby uniknąć sytuacji, w których dziecko będzie marudziło z powodu głodu, przygotuj sobie na każde wyjście małą przekąskę – owoc, tubkę z musem itd. Tak, żeby nie kupować nic przypadkowego w sklepie.

Pilna opieka nad dzieckiem

Jeśli masz małe dziecko, a niebawem wracasz do pracy lub po prostu do aktywności, licz się z tym, że będziesz miała sytuacje, w których pomoc osób trzecich w opiece nad dzieckiem, będzie ci potrzebna. Zanim tak się stanie, wypytaj osoby z twojego otoczenia: mamę, teściową, sąsiadkę, kuzynkę, czy możesz liczyć na ich pomoc, w razie sytuacji awaryjnych. Mając takie zapewnienie, nie będziesz się tak denerwować, kiedy życie wymusi na tobie pozostawienie dziecka pod opieką innych i nie będziesz dzwonić po wszystkich „na ostatnią chwilę”.

Nieplanowana podróż

Żyjemy w „mobilnych” czasach. Nie ma co się oszukiwać. Gwarantuję ci, droga mamo, że spotkają cię w życiu sytuacje, w których będziesz potrzebowała pomocy przy przewożeniu dziecka – podwózka do lekarza, podróż taxi na lotnisko czy po prostu wspólny powrót z imprezy rodzinnej… Nie wszyscy mają w samochodzie fotelik. I co wtedy? Przewożenie dziecka bez fotelika? Niekoniecznie! Przedstawiamy wam nasze ostatnie odkrycie – mifold.

Mifold to najbardziej kompaktowe i podręczne siedzonko dla starszych dzieci dostępne na rynku. Boczne uchwyty blokują pas na kości biodrowej, z dala od delikatnego brzucha dziecka, a dodatkowy klips stabilnie trzyma pas naramienny daleko od szyi. Doskonale sprawdza się w sytuacjach, kiedy nie można zabrać regularnego fotelika (przejazdy taxi, podróże z dziadkami, wyjazdy wakacyjne, itp.), a dodatkowo zapewnia bezpieczeństwo w nietypowych sytuacjach (trójka dzieci na tylnym siedzeniu, duże dziecko, któremu ciężko dopasować fotelik kubełkowy). Bez problemu mieści się w dziecięcym plecaku, damskiej torebce czy schowku samochodowym dzięki czemu zawsze można go mieć przy sobie. Siedzonko wykonane jest z bardzo wysokiej jakości materiałów, posiada atrakcyjny design i dostępne jest w wielu kolorach.

Jak działa mifold?

Zasada działania jest prosta. Zwykły fotelik podnosi dziecko do pozycji, w której siedziałby dorosły. Mifold – dokładnie odwrotnie… Zamiast podnosić dziecko, opuszcza dla niego pas bezpieczeństwa. Boczne uchwyty opierają pas biodrowy się na kościach biodrowych z dala od delikatnych okolic żołądka, a dodatkowy pas z klamrą obniża pas naramienny i stabilnie utrzymuje go na ramieniu, daleko od twarzy i szyi dziecka.

Z czego wykonany jest mifold?

Podstawa to aluminium takie, jakie jest wykorzystywane przy produkcji samolotów (stop 6061). Mocowania pasa to Delrin 100ST- bardzo trwały plastik wyprodukowany przez Dupont TM. Kolorowa obudowa zbudowana jest Polipropylenu.

Mifold jest wygodny!

Mifold pokryty jest łatwą w praniu poduszeczką, która pozostaje chłodna nawet w gorące dni. W połączeniu z siedzeniem samochodowym jest niemal niewyczuwalny dla siedzącego na nim dziecka.

Możliwość składania siedzonka czyni go jeszcze mniejszym, a twarda obudowa chroni przed zniszczeniem i zabrudzeniem.

Możliwa regulacja!

Mifold ma trzy ustawienia szerokości: S, M i L oraz pełen zakres regulacji wysokości. Zapewni pełne bezpieczeństwo dzieciom różnego wzrostu i wagi.

Sprawne zapięcie siedzonka zajmuje mniej niz 30 sekund!

A co z bezpieczeństwem?

Jako matka nie sięgnęłabym nigdy po produkt, który nie jest bezpieczny dla mojego dziecka. Siedzonko mifold spełnia wymogi globalnych regulacji dotyczących fotelików samochodowych m.in. ECE R44/04 w Unii Europejskiej, FMVSS 213 w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej oraz certyfikat RSSR w Kanadzie. Według unijnych regulacji może być wykorzystywany w większości pojazdów. Zanim został do tego dopuszczony, poddano go testom w zderzeniu czołowym przy prędkości 50 km/h. Testy zostały wykonane przez Transport Research Laboratory, Calspan and UTAC. Mifold nie tylko spełnia wszystkie normy określone przez instytucje certyfikujące, ale w wielu aspektach wyniki testów przekraczają wymogi regulacji FMVSS 213. Dodatkowo mifold posiada prestiżowy Certyfikat bezpieczeństwa i jakości TÜV (Technischer Überwachungsverein). Dowodem na uzyskanie homologacji ECE R44/04 jest pomarańczowa naklejka na spodzie siedziska.

UWAGA, KONKURS!

I Ty mamo, możesz ułatwić sobie życie!  W naszym konkursie do wygrani 2 siedzonka mifold!

Podziel się z nami sprytnym patentem, który stosujesz jako mama. 2 najciekawsze odpowiedzi nagrodzimy siedzonkami mifold! Na Wasze odpowiedzi czekamy do 15. lipca pod adresem konkurs@mamy-mamom.pl

Regulamin konkursu TUTAJ


Uwaga! ROZWIĄZANIE KONKURSU!

Bardzo Wam dziękujemy za nadesłane zgłoszenia. To, co w nich przeczytaliśmy tylko potwierdza fakt, ze każda mama to mistrzyni pomysłowości. Urzekły nas dwie odpowiedzi, które chcemy nagrodzić.  Nagrody otrzymują:

  • Pani Paulina K. za „worek” pomysłów na udaną i spokojną podróż z dzieckiem.
  • Pani Justyna S. za świetny pomysł z angażowaniem swojego synka w domowe obowiązki.

Wkrótce napiszemy artykuł o większej ilości takich niezawodnych, matczynych patentów i opiszemy w nim również zwycięskie pomysły.

Gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się drogą mailową.

autor: Laura
foto: materiały promocyjne mifold

 

Subscribe to our newsletter

autoresponder system powered by FreshMail
 

autoresponder system powered by FreshMail