Reklama

EkoTuptusie – produkt na każdy etap rozwoju dziecka

Każdy rodzic, prędzej czy później, staje przed wyborem pierwszych bucików dla swojego dziecka. Opinii na temat doboru odpowiedniego obuwia jest mnóstwo. Nawet wśród pediatrów i ortopedów pojawiają się dwie skrajne teorie dotyczące pierwszych bucików. Usztywniane? Czy miękkie jak skarpetka?

Reklama
Reklamaads-single

Według najnowszych badań pierwsze buciki powinny:
⦁ być wykonane ze skóry, która chroni przed nadmiernym poceniem,
⦁ trzymać stabilnie stópkę bez ograniczania jej ruchów oraz nie usztywniając pięty,
⦁ mieć obszerny, zaokrąglony nosek, aby nie trzeć paluszków,
⦁ mieć miękką, sprężystą i antypoślizgową podeszwę.
⦁ być dłuższe od 1 cm od stópki dziecka.
Takie właśnie są ekoTuptusie.

Firma Fiorino – bielski producent bucików – projektuje i szyje buciki bezpieczne, wygodnie i wspomagające naturalny rozwój najważniejszych stópek świata – stópek Twojego Dziecka. EkoTuptusie sprawdzają się na wszystkich etapach rozwoju Twojego dziecka.

Czy dziecko, które nie chodzi potrzebuje bucików?

Kiedy poszukujemy bucików dla niemowlaka, zwracamy uwagę na zupełnie inne właściwości niż przy wyborze bucików dla dziecka, które stawia pierwsze kroczki. Na tym etapie naszym głównym celem jest ochrona i ogrzanie małych stópek. Taką potrzebę idealnie zaspokoją miniTuptusie.

Są to buciki wykonane z bawełny i mięciutkiego polaru Minky. Wierzch bucika przepuszcza powietrze, natomiast spód odpowiednio zabezpiecza nóżki przed warunkami atmosferycznymi. Utrzymują się na stópce dzięki wszytej gumce, która dodatkowo zapobiega przypadkowemu zrzuceniu. Dla niemowlaków firma Fiorino przygotowała także elegancką wersję bucików – tzw. mokasynki. Wykonane z naturalnej skóry są miękkie i wygodne. Posiadają innowacyjny sposób wiązania gdzie sznurówka dodatkowo umieszczona została w specjalnym tunelu wokół kostki, co pozwala na odpowiednie dopasowanie bucika do stopy dziecka. Zarówno miniTuptusie jak i mokasynki są wyjątkowo miękkie i delikatne tak jak i miniaturowe stópki naszej pociechy w tym okresie.

Czas zacząć zdobywać świat – na czworaka!

Kiedy dziecko zaczyna odkrywać świat i uczy się raczkować dochodzą dodatkowe aspekty bardzo istotne w doborze obuwia. Tutaj, oprócz miniTuptusi i mokasynków, które również będą się dobrze sprawdzały warto zwrócić uwagę już na ekoTuptusie. Wykonane ze 100% naturalnej skóry, stworzone z myślą o specyficznym ułożeniu stopy podczas raczkowania.

 

EkoTuptusie są miękkie przez co nie ograniczają możliwości pracy nóżek, nie uwierają i dają możliwość odpowiedniego rozwoju stopy. Pozwalają, aby nasze pociechy mogły wypracowywać mięśnie stopy, co jest bardzo istotne w późniejszym etapie, gdy dziecko zaczyna stawiać pierwsze kroki. Model ze wzmocnionymi noskami został specjalnie przewidziany na ten etap. Zostały w nim wykonane wzmocnienie na przedniej części bucika, która jest szczególnie narażona na kontakt z powierzchnią podłoża. Dziecko nie obciera tym samym wierzchu stopy a produkt nie ulega szybkiemu zużyciu i pozwala na wykorzystanie go przez odpowiednio długi czas.

Pierwsze kroczki

Pierwsze kroki dziecka to szczególny czas dla rodziców. Należy wtedy zwracać szczególną uwagę na prawidłowy rozwój stopy, jednocześnie zapewniając komfort użytkowania dla maluszka. Tutaj już szczególną uwagę poświęcamy dla ekoTuptusi classic. Wykonane ze skóry zabezpieczają przez przepoceniem stópek, a specjalne podeszwy z wszytymi łatkami antypoślizgowymi zapobiegają ślizganiu się nóżek przy pierwszych krokach. EkoTuptusie classic dodatkowo pozostają wyjątkowo lekkie i elastyczne, tak by dziecko nie odczuwało dyskomfortu, a jednocześnie wspomagają pracę mięśni stópek.

 

Ten etap jest wyjątkowo ważny. Pierwsze kroki pozwalają dziecku wyrobić odpowiednie nawyki chodzenia, wypracowują utrzymywanie równowagi. Zgodnie z zalecaniami grupy fizjoterapeutów, dziecko nie powinno na tym etapie mieć ograniczonych ruchów w kostce oraz usztywnianych podeszew, aby nie „rozleniwić” mięśni stópek. Oczywiście należy tu bacznie obserwować ruchy naszej pociechy, a w przypadku jakikolwiek wątpliwości zasięgnąć porady lekarzy specjalistów.

Jestem sobie przedszkolaczek

Kiedy dziecko już dobrze chodzi, zazwyczaj przychodzi czas na przedszkole. Na tym etapie idealnie sprawdzą się ekoTuptusie faster. Produkt który, został wyposażony nie tylko w dodatkową wkładkę wewnętrzną, ale również i w specjalne elementy kauczukowe zapewniające świetną przyczepność do podłoża. Jest to bardzo istotne w przypadku ruchliwych dzieci. Zarówno ekoTuptusie classic i faster stworzone zostały w 400 różnych wzorach. Taka różnorodność kolorów, aplikacji i wzorów daje możliwość dopasowania bucików nawet dla najbardziej wymagających przedszkolaków. A dla „starszaków” uczących się rozróżniania stron zostały przygotowane specjalne wzory ułatwiające tę naukę. Każdy przyszły sportowiec, naukowiec, botanik, księżniczka, strażak czy lekarka znajdzie model w sam raz dla siebie.

Cała gama bucików firmy Fiorino oraz ich specjalna budowa dopasowana do kolejnych etapów rozwoju dziecka sprawia, że jest to produkt, który naprawdę warto posiadać. W trosce o wysoką jakość wykonania, każda para jest szyta ręcznie, co wymaga dokładności i czasu. Właśnie dlatego nasze produkty są unikalne i wyjątkowe oraz stworzone specjalnie dla każdego.

Prezentowane buciki do nabycia na stronie: www.fiorino.eu

artykuł sponsorowany

Subscribe to our newsletter

autoresponder system powered by FreshMail
 

autoresponder system powered by FreshMail