Reklama

Bilety wstępu na place zabaw – czy ten projekt wejdzie w życie?

Już za około miesiąc, wejście na część placów zabaw w Polsce będzie płatne! Samorządy ratują się jak mogą, bo program 500 plus bardzo obciążył ich budżet.

Reklama
Reklama

Program 500 plus znacznie obciążył budżety gmin w całej Polsce. W związku z tym szukają one innych, dodatkowych źródeł dochodu. Część samorządów, od maja 2017 roku planuje wprowadzić bilety wstępu na publiczne place zabaw.

Plany dotyczącą oczywiście tych większych, publicznych placów zabaw w gminach i miastach, a nie np. osiedlowych. Choć pomysł jest jeszcze w fazie projektu, większość samorządów ma już pomysł na to, jak wcielić je w życie.

Ile to będzie kosztować?

Niestety nie udało nam się dowiedzieć, jakie będą ostateczne koszty wejść na plac zabaw. Nieoficjalnie mówi się, że bilet dla jednego dziecka ma kosztować 3 zł, dla dwójki 5 zł. Rodzice zwolnieni są z opłat. Place zabaw mają być oczywiście być ogrodzone, a pilnować wejść mają bezrobotni, zarejestrowani w urzędach pracy, którzy i tak pobierają zasiłek.

Pomysł już teraz spotyka się z protestami rodziców, którzy są tym zszokowani. Niestety gminy są nieugięte i tłumaczą, że nie jest to jedyne źródło dochodu i będą wprowadzane jeszcze inne rozwiązania. Aby samorząd miał płynność finansową, musi też jakoś na siebie zarabiać.

Do końca kwietnia będzie wiadomo, które samorządy będą zasilały swoje kasy wprowadzeniem odpłatnych wejść na place zabaw – jeśli nie uda się znaleźć innych źródeł dochodów, prawdopodobnie będzie to większość.

EDIT: tekst został opublikowany 1.04.2017 r. i był oczywiście żartem na prima aprilis 🙂

foto: foter.com

1
11101
1
  • Renata Subotowicz

    To już jest chore !!!!! Kiedyś tych placów zabaw było więcej, dzieci miały się gdzie bawić, place były zadbane, czyste a rodzice nie musieli martwić się o ich bezpieczeństwo. Teraz jest ich dużo mniej, zamiast placów zabaw są parkingi , bloki, dzieci nie maja gdzie się bezpiecznie bawić. Gdy już się znajdzie jakiś plac zabaw jest na nim dużo dzieci i rodziców , nie jest już tak miło i bezpiecznie. Place są brudne, zaniedbane.. i ja bym miała za taki płacić ? To już wolę wziąć koc, piłkę i zabawki, iść do parku , za miejsce na trawniku się jeszcze nie płaci… W ogóle nie przemyślany program, innym dajecie a drugim zabieracie.. Tylko szkoda że zabieracie teraz tym których na to nie stać..

Close

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie.

Chcemy Cię zapewnić, że Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili.
Szczegóły na podstronie polityka prywatności.

Subscribe to our newsletter

autoresponder system powered by FreshMail